1 Mayıs İşçi Bayramı İle İlgili Yazı Kısa

Pazar, 26 Mart 2017, 16:11 | Ödev | 1 Yorum
by ozge2017

Birçok insan eski zamanlardan beri hem kendi geçimlerini sağlamak hem de insanların bazı ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile çeşitli işlerde işçi olarak çalışırlar. İşçi demek emekçi demektir. İşçi Bayramı ülkemizde ilk olarak 1923 yılında resmi olarak ilan edilmiş ve kutlanmıştır. İşçi Bayramı dünya çapında bir bayram olduğundan dolayı birçok ülkede bu gün resmi tatil olarak kabul edilmektedir. 2008 yılının Nisan ayında Emek ve Dayanışma Günü ilan edilmiş ve 2009 yılının Nisan 22’de bu gün TBMM tarafından kabul edilmiştir. Bu günden bu yana her yıl 1 Mayıs tarihinde İşçi Bayramı kutlanmaktadır. Bizler bu konu ile ilgili yayınlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere 1 Mayıs İşçi Bayramı ile ilgili kısa yazı kısaca bilgi vereceğiz.

1 mayıs işçi bayramı ile ilgili görsel sonucu

İşçilerin toplum için vermiş olduğu emekler hiçbir zaman göz ardı edilebilecek nitelikte olmamış ve bu yüzden işçilerinin emeğinin hakkı her zaman verilmesi gerekmiştir. İşçiler, 1 Mayıs tarihinde bir araya gelerek bayramlarını kutlar ve haklarını savunurlar. İşçilerin her zaman daha iyi şartlarda çalıştırılması gerektiği ile ilgili çok sayıda slogan yer alır. İşçiye en başta toplumu sahip çıkmalıdır.

Her işçinin hak ettiği şartlarda çalışarak daha istekli ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak işverenlerin en önemli görevleri arasında yer almalıdır. İşçinin birçok hakkı bulunmaktadır. Bu haklar işçiyi korumak adına var olmaktadır.

1 Mayıs İşçi Bayramı İle İlgili Yazı Kısa Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "1 Mayıs İşçi Bayramı İle İlgili Yazı Kısa"

  1. Theresa dedi ki:

    Laughed the entire post, again. You do have a sweet knack for spiinnng a story! Oh, and perhaps rather than going out for dinner at Supreme, we could instead find a place where you can whip up some mac n cheese?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.