10 Ocak 2013 Perşembe Günü Okullar Tatil mi Kar Tatili Var mı

Çarşamba, 9 Ocak 2013, 21:30 | Bilgi Paylaşımı | 35 Comments
by admin

İstanbul, Ankara, Bursa ve diğer illerde yaşayan öğrenciler ve veliler 10 Ocak 2013 perşembe gününün tatil olup olmadığını merak ediyor. 10 Ocak perşembe günü okullar tatil mi. Şu ana kadar perşembe günü kar tatili verilen iller ve ilçeler listesi geldi ve şu şekilde :

Kar tatili verilen iller ve ilçeler 10 Ocak 2013 , Okullar yarın tatil mi 10.01.2013 , Kar tatili verilen iller ve ilçeler 10 Ocak 2013

KASTAMONU

Etkili olan kar yağışı nedeniyle Azdavay, Küre, Pınarbaşı ve Araç ilçelerinde eğitime ara verildiği bildirildi.

Yoğun kar yağışı alan Azdavay ile Küre ilçesinde ilk ve orta öğretim ile liselere iki gün ara verildiği belirtildi.
Öte yandan, Araç ilçesinde taşımalı eğitim gören okullarda bir gün, Pınarbaşı ilçesinde de ilk ve orta öğretime iki gün, liselere ise bir gün süreyle kar nedeniyle ara verildiği açıklandı.

Kastamonu’yu son günlerde etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime bazı ilçelerde ara verilirken, kar yağışının şiddetini kaybetmemesi durumunda bu sürenin daha da uzatılacağı öğrenildi.

SİİRT

Siirt’te, yoğun kar yağışı nedeniyle okulların yarın tatil edildiği bildirildi.
Siirt Valisi Ahmet Aydın, eğitime ara verildiğini sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından duyurdu. Aydın, attığı twitte, “Yarın il merkezi, ilçeler ve köy okullarımız bir gün tatil edildi” ifadelerini kullandı.

KİLİS

Kilis’te yoğun kar nedeniyle, ilk, orta ve liselerde yarın okullar tatil edilirken, engelli ve hamile memurların da idari izinli sayılacağı bildirildi.

Saat 15.30’da başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle Kilis Valiliği’nden yapılan açıklamada, Kilis merkez, Polateli, Elbeyli ve Musabeyli ilçelerindeki okulların yarın tatil edildiği, kamuda çalışan engelli ve hamile bayanların ise idari izinli sayılacakları bildirildi.

Öte yandan, yoğun kar yağışı nedeniyle araç sürücüleri de zorluk yaşadı. Dik yokuşlara çıkamayan sürücüler, araçlarını park ederek evlerine yaya olarak gitmeye başladı. Bazı motosiklet sürücülerinin ise, kara aldırmayarak trafikte seyir etmeleri dikkat çekti.

KARABÜK

Karabük’te yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Karabük Valiliği’nden yapılan açıklamada ” Yoğun kar yağışı nedeniyle ilimizdeki tüm örgün ve yaygın eğitim kurumları 10.01.2013 Perşembe günü 1 (Bir) gün süre ile tatil edilmiştir. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamilelerde idari izinli sayılacaklardır. Kar yağışının genel hayatı olumsuz etkileyebileceği, ulaşım hizmetlerinde ve trafikte oluşturabileceği muhtemel güçlükler göz önünde bulundurularak vatandaşlarımızın;
– Zorunlu olmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları,
– Trafiğe çıkan araçların mutlaka zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmaları,
– Kuraldışı ve trafik seyrini tehlikeye atıcı davranışlardan kaçınmaları, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları,
– Görülebilecek don ve buzlanmaya karşı tedbirli olmaları,
– Resmi makamlara ait duyuruları takip etmeleri önemle hatırlatılır.
Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur.” denildi.

TRABZON

Trabzon’un bazı ilçe, belde ve köyleri, Gümüşhane’nin Kürtün ve Rize’nin İkizdere ilçesi ilemerkeze bağlı 14 köyde yarın eğitime ara verilecek.

Trabzon Valiliği’nden alınan bilgiye göre, kar dolayısıyla merkeze bağlı Akyazı, Çamoba, Çimenli ve Yalıncak ilkokulları ve ortaokulu hariç, merkezdeki diğer tüm belde ve köylerde ilk ve orta dereceli okullarda 10 Ocak Perşembe günü eğitime ara verilecek.

Şalpazarı ilçesinin tamamında ve Sürmene ilçesine bağlı Çamburnu, Oylum beldesi ileKüçükdere, Çehreli ve Aksu köylerinde de eğitim yapılamayacak.

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde ise taşımalı eğitim yapan okullar ile köy okullarında 10 Ocak Perşembe ve 11 Ocak Cuma günü eğitime ara verilecek.

Rize’nin İkizdere ilçesi ile merkeze bağlı Kendirli beldesinde yarın okullar tatil edildi.

Rize merkeze bağlı Balıkçılar, Muradiye, Pekmezli, Taşköprü, Kömürçüler, Anbarlık, Dörtyol, Elmalı, Karasu, Kasarcılar, Küçükçayır, Ortapazar, Pazarköy ve Veliköy köylerinde yarın eğitime ara verilecek.

NİĞDE
Niğde’de olumsuz hava koşulları nedeniyle Niğde merkez, merkeze bağlı köy-kasabalar ileAltunhisar, Bor, Çiftlik, Çamardı ve Ulukışla ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci yaptığı yazılı açıklamada, “Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, Niğde merkez, Niğde merkeze bağlı köy-kasabalar, Altunhisar, Bor, Çiftlik, Çamardı ve Ulukışla Çamardı’da ilk ve orta dereceli okulları 10 Ocak 2013 Perşembe bir gün süreyle tatil edilmiştir” dedi.

GİRESUN

Giresun’da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde 1 bazı ilçelerde ise iki gün süreyle eğitime ara verildiği bildirildi.

AA muhabirinin Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre, Giresun Merkez ilçeye bağlı köyler ve taşımalı eğitim gören öğrenciler ile Dereli ilçesindeki tüm okullarda, yarın ve 11 Ocak Cuma günü iki gün süreyle eğitime ara verildi.

Doğankent ve Yağlıdere ilçelerindeki tüm okullar ile Espiye, Görele, Bulancak, Çanakçı, Tirebolu ve Piraziz’de bulunan köy okulları ve taşımalı eğitim veren okullarda ise bir gün süreyle yarın eğitime ara verildi.

ORDU
Ordu’da yoğun kar yağışı nedeniyle yarın ve Cuma günü bazı ilçelerde eğitime ara verileceği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, merkez ilçeye bağlı belde ve köylerdeki okullarda eğitime yarın ara verileceği belirtildi.

Açıklamada, Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çaybaşı, Gölköy, Kabataş, Kabadüz, Korgan, Kumru, Ulubey, Gürgentepe ve Mesudiye ilçelerinde yarın ve Cuma günü, Fatsa, Çatalpınar, İkizce ve Ünye ilçelerinde ise kısmi olarak yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verileceği kaydedildi.

KİLİS

Kilis’te, elverişsiz hava koşulları nedeniyle yarın eğitime ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle yarın ilk ve orta dereceli okullar, yaygın eğitim kurumları ile ana okulları ve kreşlerin tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli kamu personelinin de yarın izinli sayılacağı kaydedildi.

ÇANKIRI
Çankırı Valiliği, kar yağışı nedeniyle anaokulları ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu.

Çankırı Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji yetkililerince yapılan son değerlendirmelere göre, ilçelerde devam eden kar yağışının yarın da etkisini hissettirerek süreceğinin tahmin edildiği belirtildi. Açıklamada, Çerkeş ve Atkaracalar’daki okullarda eğitime bir gün ara verildiği kaydedildi.

BİNGÖL

Bingöl’de etkili olan yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle taşımalı eğitim kapsamındaki tüm öğrenciler için okullar 1 gün tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il merkezi ve ilçelerdeki ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında taşımalı eğitim kapsamındaki tüm öğrenciler için kar yağışı ve fırtına nedeniyle 10 Ocak Perşembe günü tatil edildiği bildirildi.

Kaynak: Haber7.com

35 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "10 Ocak 2013 Perşembe Günü Okullar Tatil mi Kar Tatili Var mı"

 1. Su dedi ki:

  Vali abi okula giderken düştüm benim bitanecik gizli sakli kalarak çok sevdiğim öğretmenin bu hafta final haftaları o da çok çalışalbilmek için lütfennnnnnnnnn

 2. Bella dedi ki:

  Vali bizim buralar buz gidilecek gibi değil okulları tatil et 1 gün lütfen şu kadar öğrenciyi kırma lütfennnnnnn

 3. umut dedi ki:

  vali zaten herkez kaza yapıyor.servisle gidemiyoruz okulum uzak değil ama yollar çok kayıyor gidemiyoruz okuldayken kar çok yağar kesin kalırız yollarda.sizde artık birşey yapın

 4. Ozan dedi ki:

  Vali bey sizden rica ediyorum 10 Ocak 2013 Perşembe günü tatil olsun düşüp kayabiliriz ve ölüp yaralanabiliriz sizden rica ediyorum yarın okulları tatil yapın .

 5. ayşe dedi ki:

  lütfen yarın tatil olsun çok soğuk ve her yer donmuş düşebiliriz

 6. Çağla dedi ki:

  Valiyarın okulları tatil edermisin 4 tane sınavım var daha çok çalışmam lazım nolur

 7. Bengisu dedi ki:

  Vali abi okulları tatil 2 gün daha çok çalışalım başarılı olalım lütfennnnnn

 8. misafir dedi ki:

  vali amca lütfen türkiyede okul tatil olsun.Lütfen.

  • misafir dedi ki:

   kocaeli

  • misafir dedi ki:

   10 ocak persembe okullar tatil olmassa buzlunmadan dolayı çok büyük kazalar olabilir her okulun hemen hemen on tane servisi var bu servisler asırı dolaşıyor öğrencciler bide servisler kayarsa yokuslar var yokuşlarda falan mazallah kim hesap vericek bu ailelere her ihtimale karsı bir gün daha okullar tatil edilsin burada söz konusu insan hayatı anlayışla karsılarsınız umarım kendinizi değil biraz da öğrenci milletini düşünün herkezin evi okulun arkasında yanında yukarsında yada assağısında değil okullarımız uzakta anlayışlı olun lütfen!!!!

 9. Yeliz dedi ki:

  10 ocak persembe okullar tatil olmassa buzlunmadan dolayı çok büyük kazalar olabilir her okulun hemen hemen on tane servisi var bu servisler asırı dolaşıyor öğrencciler bide servisler kayarsa yokuslar var yokuşlarda falan mazallah kim hesap vericek bu ailelere her ihtimale karsı bir gün daha okullar tatil edilsin burada söz konusu insan hayatı anlayışla karsılarsınız umarım kendinizi değil biraz da öğrenci milletini düşünün herkezin evi okulun arkasında yanında yukarsında yada assağısında değil okullarımız uzakta anlayışlı olun lütfen!!!!

 10. Gamze dedi ki:

  Vali abi okulları bir gün tatil et daha çok çalışalım sınavlarımız iyi geçsin lütfennnnnnn

 11. hakan dedi ki:

  tatil yap vali dayı sınavlar olsa ne olur önemli olan hayattan zevk almak bak ben hakan şükür tatil yap sonra seni şutlarım okey ?

 12. pervin dedi ki:

  Vali Bey Amca lütfen bir gün daha tatil et. Yarın buzlanma olursa kayıp düşebiliriz. Çocukları sevindirmek sevaptır hem.

 13. samet dedi ki:

  zaten servisle gidemiyoruz. 1km yol yürüyoruz.10 ocak gününüde tatil yap.

 14. umut dedi ki:

  zaten servisle gidemiyoruz. 1km yol yürüyoruz.10 ocak gününüde tatil yap.

 15. berkay dedi ki:

  valimize;
  vali bey yarın lütfen okullar tatil olsun okulumun servisi yok ve 45dk yürümem lazım mnolur tatil yapın

 16. abdullah dedi ki:

  vali amca bursada teleferikte oturuyorum okulum uzak vede benim gibi cok fazla arkadasım var oto bus 1 saate bir geliyor baska otobuslerde var ama onlarla aktarmalı yapıyoruz ustune ustun yuruyoruz bu havada gitmek zor oluyor bursayıda tatil yaparmısınız gereğinin yapılmasını arz ederim teşekkurler

 17. umut dedi ki:

  vali doru sölüolar bir gün daha yap.her taraf buz tuttu gidemioruz okula.bi gün daha yapsan ölürmüsün.

 18. semih dedi ki:

  vali amca okullar 10 ocak 2013 günü de tatil olsun hava çok soğuk yarın kesin don olur okulumuz uzak lise öğrencileri olaak okulların yarında tatil olmasını istiyoruz istanbul/

 19. omer dedi ki:

  Vali bana bak okulları tatil yap şurda 3 gün tatilimiz olcak onuda mundar etme !!

 20. eren dedi ki:

  vali amca az önce dediğim gibi nolur okulları tatil et ama cuma günüde tatil et çünkü çok üşüyoruz ve zaten cuma günü havalar çok yağmurluymuş karların erimesi üzerine yağmur sel oluşturabilirmiş.

 21. ezgi dedi ki:

  vali amcaa!!istanbulda okullar tatil olsun!!adımımızı atamıyoruz.her taraf buz tuttu.sınavlarımız felanda var.okula nasıl gidicez ya!!!

 22. yaren dedi ki:

  vali amca az önce dediğim gibi yürümekte zorluk çekiyoruz ve bakkala giderken bile kalın giyiniyom ama yinede çok üşüyorum.

 23. ahmet dedi ki:

  lütfen kocaelide olsun tatil lütfen

 24. eren dedi ki:

  Vali amca nolur bursadaki okulları tatil et yerler çok kayıyor ve durumu iyi olmayan arkadaşlarımız kalın giyinemiyor.

 25. sananeeeeeee dedi ki:

  istanbulada tatil verilmesi lazım yerler hayla buz

 26. nursu dedi ki:

  ya okuluma servisle gidiyorum bn ya yarın servisimiz kaza yaparsa ne olucak bizi de düşünün ya :(

 27. yaren dedi ki:

  Vali amca perşembe günü Bursadaki okulları tatil et.Çünkü yerler kayıyor ve biz yürürken çok zorluk çekiyoruz.

 28. aleyna dedi ki:

  vali amca lütfen okullar tatil olsun sultangazide yerler buz tuttu bakkala bile gidemiyoruz sabah okula nasıl gidicez lütfen vali bey …

 29. sananene dedi ki:

  vali amcaaa okullar tatilolsun

 30. Ayten dedi ki:

  Vali amca okullar 10 Ocak Perşembe günüde tatil olsun.Havalar çok soğuk ve okulumuzda bile durumu iyi olmayıp, sıkı giyinemeyen arkadaşlarımız var.

 31. Sudenaz dedi ki:

  İstanbul tatil olsun lütfen , perşembe günü istanbul tatil olsun

 32. pelin dedi ki:

  okul yarıın tatil okkadar

 33. pelin dedi ki:

  ama çooğu kişi okula gelmeyecektir eminim tatlı kuş

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.