15 Bin Üniversite Öğrencisine Malatya'dan Burs – 2010

Cuma, 29 Ekim 2010, 0:56 | Genel, YGS LYS | 18 Comments
by admin

Malatya şehrinden adına yakışır bir girişim.Malatya Valiliği, belediye ve Malatyalı iş adamları tarafından 15 bin ihtiyaç sahibi üniversite öğrencisine burs sağlayacak ”Malatya Eğitim Bursu Platformu” oluşturuldu.Platformun ilk toplantısı Malatya Anemon Otel’de yapıldı. İşte ayrıntılar:Vali Ulvi Saran, çalıştayın açılışında, platformun devlet, yerel yönetim ve iş adamlarının işbirliği ile kurulan örnek bir girişim olduğunu söyledi.

Malatya’nın, Türkiye’nin sosyal ve ekonomik yapısında üstlenmiş olduğu ağırlığa paralel olarak sosyal sorumluluk alanında da oldukça ciddi hizmetler yürüten bir il olduğunu anlatan Saran, Malatyalı iş adamlarının pek çok yerde yardıma ihtiyaç duyan insanlara destek verdiğini dile getirdi.

Vali Saran, şöyle konuştu:

”Malatya, sivil toplum kuruluşları adına önemli bir zenginliğe sahip. Sadece Malatya’da değil, Malatya dışında da girişimcilerimizin önderliğinde çok güzel çalışmalar ve teşekküller meydana getirilmiştir. Malatya’nın önemli sorunlarından biri gerek Malatya merkezinde gerekse büyük şehirlerde ya da Türkiye’nin muhtelif yerlerindeki şehirlerde üniversitelerde okumakta olan öğrencilerimizin burs ihtiyaçlarının karşılanması sorunudur. İş adamlarımız, Malatyalı üniversite öğrencilerinin ihtiyaç duyduğu maddi kaynakları sağlama konusunda ciddi çabalar harcıyorlar.”

Malatyalıların, Türkiye’nin dört bir yanına dağıldığını ve bu anlamda dağınık bir yerleşim bulunduğunu belirten Ulvi Saran, ”Malatya’da da yoksul kişilere yardım etmek isteyen pek çok iş adamı var. Öğrencilerimiz de dağınık halde öğrenim görüyor. ‘Malatyalı burs almayan öğrenci kalmasın’ sloganı ile yola çıktık. Burs ihtiyaçlarını yerinde ve zamanında tespit ederek hayırsever iş adamlarımızın, dernek ve vakıfların bir platformda buluşmalarını sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Platformun Malatya Valiliğinin gözetim ve denetiminde oluşturulduğuna dikkati çeken Saran, ”Burs almak isteyen öğrenciler ‘www.malatyaegitimbursu.com‘ internet adresine bilgilerini girecek. Burs vermek isteyenler de bu sistemde kimlerin bulunduğunu görecekler. Muhataplar bir araya getirilecek. Öğrencilerimizin en iyi şekilde öğrenimlerini sürdürecekleri bir ortam hazırlanacak” diye konuştu.

-PLATFORM TÜRKİYE’DE BİR İLK-

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesindeki özel bir hesapta toplanacak bursların öğrencilerin hesaplarına aktarılacağını ifade eden Saran, platformun örgütsel çerçevesi, iş birliği, içindeki kurumların yapısı ve işleyiş itibariyle Türkiye’de bir ilk olduğunu kaydetti.

Saran, platformda Malatya Belediyesi, Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD), MEV ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı temsilcilerinin yer alacağını, böylelikle ihtiyaç sahibi 15 bin öğrenciye burs verileceğini sözlerine ekledi.

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır da üniversite öğrencilerine burs verilmesi için böyle bir veri tabanı oluşturulmasının çok önemli olduğunu belirtti.

MİAD Başkanı Yunus Akdaş, kendisinin de üniversite öğrencisi iken burslu okuduğunu dile getirdi.

MİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Naci Ekşi, platformun bir ihtiyacı göz önünde bulundurarak kurulduğunu, ihtiyaç sahibi çok öğrenci olduğunu bildirdi.

AA 29 Ekim 2010

Tagged with: , , , , , , ,

18 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "15 Bin Üniversite Öğrencisine Malatya'dan Burs – 2010"

 1. seher yiğit dedi ki:

  burs başvurusunu yaptık lakin çıkıp çıkmadığına dair herhangi bir bilgimiz yok bunu nasıl öğrenebilirimm.. netice itibari ile bursların kasımda verileceği söylenmişti….neden herhangi bir bilgilendirme yapılmıyor…cevvap bekliyoruzzzzz…

 2. dilek yücel dedi ki:

  formu doldurdum ama hiçbir bilgi gelmedi burs kasım ayında verilecek yazıyordu şimdiden bilgi verilmesi lazımdı bi belirti yokk konu hakkında bilgisi olan yanıt verebilir mi?

 3. özcan dedi ki:

  ya bn başvuru yaptm ama sonucunu öğğrenemedim bi türlü nasıl öğrenicem ?

 4. neriman dedi ki:

  Ben malatyanın kuluncak ilçesinde oturuyorum .Benim babam çalışmıyo, işsiz ve ben yurt paramı karşılıyamıyorum ve şu an çok zor durumdayım yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

 5. hatın öztaş dedi ki:

  benimde oglum burs almak istiyo ama hic biryerden hic bir güvenli kaynak yokki
  malatyada yaşıyorum

 6. ebru dedi ki:

  burs yardımını nereden alacaz

 7. tuğçe dedi ki:

  benim kendime burs bulmam gerek. nereden olduğunu bilmiyorum bilgisi olan beni de bilgilendirsin

 8. mesut dedi ki:

  NEREDEN ALIYORUZ BURSU

 9. mesut dedi ki:

  benim burs başvurum kabul edildi ve istenen belgeleri kargo ile gönderdim ama öyle bir adres yok teleffonlarada ulaşmiyorum nasıl iletişim kurabiliriz bilgisi olan söylesin

 10. GÜLŞAH dedi ki:

  başvuru formunu bulamyn arkadşlar googleye malatya iş adamları derneği diye yazn ilk sayfaya girip malatya eğitim bursu platfrmu yazan logoya tıklyn karşnza çıkack..

 11. ayhan dedi ki:

  formu malatya valiliği yazı işlernde alabılırsnz burs alabılmek için yeşil kartlı olacaksnz

 12. ayşenur dedi ki:

  formu netten doldurmamız gerektği yazıyo ama böle bi form yok bulamıyorum formu bulanlar -lütfen bizede cvp yazsın…..

 13. hacer dedi ki:

  ya arkadaşlar bu form nerde http://www.malatyaegitim.com sayfası açılmıyo forma nerden ulaştınız bi cvp bekliyorum

 14. adıyamanlıyım dedi ki:

  malatya doğumlu olanları mı kapsıyor çevre illerinden okumak için malatya da bulunanları kapsıyor mu

 15. mesut dedi ki:

  bu bus sadece malatya/yı mı kapsıyor yoksa çevre illeri de kapsıyor mu

 16. hacer dedi ki:

  ya bu form nerde biri cvp yazsın lütfen …

 17. malatyalıııı dedi ki:

  ya arkdslar bişi sorucam bu burs başvurusu için başvuru formunu nereden alıyoruz vaya hangi siteden çıkartıyoruz.bilgi verirseniz sevinirim:>…

 18. GÖNÜL dedi ki:

  burs başvurularında sedece malatya doğumlu olanlar formu doldurabiliyor doğum yerim malatya değil fakat 24 yıldır malatya da oturmaktayım.şuan cumhuriyet üni. öğrenciyim bursa ihtiyacım var bu konuda yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.