19 Mayıs ile İlgili Kompozisyon Örneği

Cuma, 16 Mayıs 2014, 20:46 | Genel | 0 Yorum
by ozden

19 Mayıs İle İlgili Yazı, 19 Mayıs ile İlgili Kompozisyon Örneği

Yurdumuzda her yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmaktadır. Atatürk kurduğu Türkiye Cumhuriyet’inin Türk gençlerine armağan etmiştir. Çünkü gençler bir ulus için her zaman genç beyin ve sağlıklı düşünce demektir. Bu nedenle onlar daha aydınlık ve çağdaş düşünerek ülkemizi dünya devletleri arasında en ön sıralara yükseltebilirler.

Atatürk her zaman gençliğe çok büyük önem vermiştir. Gençler hem büyük ideallere sahip olmaları hem de içlerinde bulunan enerji ile çok büyük işlere imza atabilirler. Ulu Önder Gençliğe Hitabe adlı serinde ülkemizin bugün içinde bulunacağı durumu açık açık anlatmış ve ne kadar ileri görüşlü bir lider olduğunu bundan yıllarca önce ispatlamıştır ve bu nedenle bu önemli günü gençlerimize armağan etmiştir.

Atatürk’e göre ülkemizi içinde bulunan tüm olumsuzluklardan kurtaracak olanlar gençlerdir. Bu nedenle gençlere çok büyük görev düşmektedir. Biz gençlerin en önemli hedefi Ata’mızın izinden yürüyerek ülkemizi aydınlık yarınlara taşımaktır

19 Mayıs İle İlgili Yazı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.