3:18 pm - Perşembe Temmuz 24, 2014
Sponsorlu bağlantılar

Burs Veren Kurumlar – Kuruluşlar – Vakıflar 2013 2014

Cuma, 28 Haziran 2013, 2:05 | Bilgi Paylaşımı | 525 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

Eğitimin çok maliyetli olduğu ülkemizde, harçlar, konaklama, yemek, ısınma ,eğitim giderleri derken ortaya çok fahiş bir fatura çıkıyor. Bu fatura da maalesef maddi zorlukları bulunan aileleri zor duruma düşürüyor. Geçim derdiyle uğraşmaya çalışırken, bir de üstüne böylesine bir okul masrafı binince aileler çözümü çocuklarını okula göndermemekte buluyor.

Birçok öğrenci eğitim macerasına maddi olanaksızlardan dolayı ya ara veriyor ya da hiç okuyamıyor. Üniversite sınavına girecek öğrenciler bu yüzden sınavı kazanmadan endişeye kapılıyor. Oturduğu şehirden farklı bir şehire okumaya giden öğrencilerin şanslı olanları Devlet yurtlarında kalmaya hak kazanırken, bu şanstan nemalanamayanlar ise çareyi ya özel yurtlara yerleşmekte ya da aynı okulda eğitim gören öğrencilerle ev tutmakta buluyor.

Türkiye’de hayırseverlerin kurduğu kurumlar, maddi imkânsızlıklardan dolayı eğitimine devam edemeyen öğrencilerin eğitimle ilgili eksiklerini bir nebzede olsa gidermeye çalışıyorlar. Kurumlar eğitim süresi boyunca burs alma kriterlerine uygun belli sayıda ki öğrencilere 85 TL ile 400 TL arasında değişen rakamlarda burs ücreti ödüyorlar. Vakıfların verdiği burslar öğrencinin eğitim derecesine göre farklılık gösteriyor. Mesela lise öğrencisi 85 TL ile 150 TL arasında değişen rakamlarda burs alırken üniversite öğrencisinin bursu ise 120 TL’den başlayıp öğrenim gördüğü alana göre 1.500 Dolara kadar aylık burs almaya hak kazanabiliyorlar.

Türkiye’de burs veren kurumlar…

Çelikel Eğitim Vakfı : Çelikel Eğitim Vakfı ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere burs olanakları sunarak, Türkiye Cumhuriyeti eğitim sistemini desteklemeyi, daha çok öğrencinin daha iyi koşullarda öğrenim görebilmesini, ülkemizde eğitim seviyesinin ve yaşam kalitesinin artmasını hedeflemektedir. Bu gayeyle Vakıf, kurulduğu günden bu yana sürdürdüğü burs programlarıyla yüzlerce öğrenciye eğitim bursu veriyor. İlköğretimden üniversiteye, Edirne’den Kars’a yüzlerce öğrenci Çelikel bursiyeri olmanın ayrıcalığını yaşıyor.

Çelikel Eğitim Vakfı, 2013-2014 eğitim yılı itibariyle yepyeni bir Burs Programı başlatıyor. Sadece maddi desteği değil, kişisel ve sosyal gelişim desteklerini de barındıran Burs Programından İstanbul’daki üniversitelere bu sene başlayacak hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri faydalanabilecek.  Detaylı bilgi için www.celikelegitimvakfi.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Çelikel Eğitim Vakfı Burs Başvuru formunu doldurmak için tıklayınız

Eymir Kültür Vakfı : Vakıf 130 ODTÜ’lü öğrenciye yılda 10 ay 120 lira burs ödemesi yapıyor. Vakıf bunun dışında özel başarı bursları veriyor. Burs başvuruları Kasım ayında alınıyor ve değerlendirmeler yapılıyor. Bu değerlendirmeler sonucunda belirlenen öğrencilere burs bağlanıyor. ODTÜ’lülerin İstanbul’da kurmuş olduğu İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği ise 450 öğrenciye 10 aylık 120 lira burs ödemesi yapıyor. Burslarla ilgili detaylı bilgiye vakfın sitesi olan www.eymir.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Uran Vakfı: Uran Vakfı 15 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında başvuru kabul ediyor. Başvuru şartları ise burs başvurusu yapacak öğrencini ihtiyaç sahibi olması ve makine, inşaat mühendisliği ya da turizm gibi bölümlerde öğrenimine devam ediyor olması şartları aranıyor. Burs kazanan öğrencilere bursları aylık 150 TL olarak 9 ay süresince veriliyor. Ayrıntılı bilgi için www.uralholding.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Vehbi Koç Vakfı : Vakıf, Türkiye’de yılda 10.000 öğrenciye burs veriyor. Aylık üniversite öğrencisine 310 lira burs ödemesi yaparken, meslek lisesi öğrencisine ise 70 lira burs ödemesi yapıyor. Burslar, başvuru yapan adaylar arasında maddi ihtiyaç sıralamasına göre ve yapılacak bir takım mülakatlardan sonra belirlenen öğrencilere veriliyor. Bu mülakatlardan sonra asil ve yedekler diye iki bölüm oluşturuluyor. Eğer ki asilden burs almayan olursa yedeklerde olan öğrencilere veriliyor. Burslarla ilgili detaylı bilgiye vakfın sitesi olan www.vkv.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz ayrıca Meslek Lisesi öğrencileri ise www.mlmm.com.tr adresinden burslarla ilgili bilgilere ulaşabilir.

TEV : Türkiye Eğitim Vakfı, 8.500 kişiye yurt içinde burs verirken yurt dışında ise 80 kişiye burs veriyor.Burs başvurularını 20 Ağustos – 13 Eylül tarihleri arasında alıyor. Üniversite öğrencilerine 290 TL ödeme yapılırken, lise öğrencisine ise aylık 120 TL burs ödemesi yapılıyor. Üstün başarı bursu ise özel olarak seçilen 52 kişiye aylık 900 TL olarak ödeniyor. Üstün başarı bursu ilk 5.000 kişiye 3 aşamalı testlerden geçirildikten sonra veriliyor. Burs başvuruları ise Haziran ve Eylül ayları arasında değerlendiriliyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye www.tev.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Sanko Vakfı: Sanko Vakfı yılda yaklaşık 1.500 öğrenciye burs veriyor. Burs vereceği öğrencilerde başarılı olma ve Gaziantep doğumlu olma şartı arayan vakıf, aylık 200 TL burs veriyor. Başvurular Ağustos ayı sonunda başlıyor ve başvuru formu vakıftan temin ediliyor. Ayrıntılı bilgiye ise www.sankovakfi.com adresinden ulaşılabiliyor.

Anadolu Vakfı : Anadolu Grubu’na bağlı olan Vakıf, 800 öğrenciye 9 ay burs ödemesi yapıyor. Vakıf bu bursları 3 ayda bir 600 TL olarak veriyor. Maddi imkanı olmadığını ispatlayan belge ile gelenler, anne ve babası olmayan öğrenciler, mülakatlara girip burs almayı hak kazanıyorlar. Sadece Devlet üniversitelerinde okuyanlara burs veriliyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye www.anadolugroup.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı: 1992 yılından beri burs veren vakıf bu sene de burs vermeye devam ediyor. Burs başvurularında aradıkları koşulların başında ihtiyaç sahibi olma geliyor. Aylık 100 TL olarak burs veriyor. Burslarla ilgili detaylı bilgiye www.yekuv.org adresinden ulaşılabiliyor.

Hüseyin Özyeğin Vakfı: Hüseyin Özyeğin Vakfı 544 öğrenciye burs imkanı sunuyor. Burs vereceği öğrencilerde başarılı olma ve İstanbul’da devlet üniversitesinde okuma şartı arıyor. Burs başvurularını 15 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında alıyor. Bu bursları her yıl 10 ay süreyle veren vakıf aylık 240 TL veriyor. Burslarla ilgili detaylı bilgiye www.husnuozyeginvakfi.org.tr adresinden ulaşılabiliyor.

ÇYDD : Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak faaliyet gösteren dernek 2009-2010 Öğretim döneminde şu ana kadar 35 bin öğrenciye burs bağlanmış. Dernek üniversite öğrencilerine ayda 125 TL burs ödemesi yaparken, İlköğretim ve lise öğrencilerine ise ayda 40 TL burs veriyor. Dernek, sadece devlet okullarında okuyan ilköğretim ve lise öğrencilerine burs veriyor. Devlet Üniversitelerinin gündüz öğretiminde okuyan üniversite öğrencileri burs almaya hak kazanıyor. Dernek, ekonomik olarak burs ihtiyacını belgelendirebilen öğrencilere burs veriyor. Burs başvuruları yılda 1 kez sadece Eylül ayında kabul ediliyor. Derneğin verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye www.cydd.org.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Elginkan Vakfı : Elinkan Topluluğu tarafından kurulan vakıf, ilk 2005 yılında üniversite öğrencilerine yönelik burs programını başlatmıştır. Vakıf, burs programı ile İTÜ, ODTÜ, EGE, İÜ ve Boğaziçi Üniversitelerinde lisans düzeyinde öğrenim gören başarılı ve maddi imkanları yetersiz öğrencilere karşılıksız burs vererek eğitime katkıda bulunmayı amaçlıyor. Vakıf, 2009-2010 öğretim yılında toplam 75 öğrenciye, 320 TL aylık olmak üzere 12 ay süreyle burs veriyor. Ayrıca şirket çalışanlarının çocuklarına da burs veriyor. Burslarla ilgili detaylı bilgiye www.elginkanvakfi.org.tr adresinden ulaşabiliyor.

Sema Yazar Gençlik Vakfı: Sema Yazar Gençlik Vakfı 35 öğrenciye burs vermektedir. Burs talebinde bulunacak öğrencilerde başarılı olma ve maddi yönden desteğe muhtaç olma şartlarını arıyor. Üniversiteye yeni başlamış 1.sınıf ve hazırlık öğrencilerinin başvuruları kabul ediliyor. Müracaatlar Ekim 15 kadar devam ediyor. Bu yıl, seçilen öğrencilere aylık 250 TL burs verilecektir.

TED : Üniversite öğrencileri için ayırmış olduğu burs kontenjanın dolmasından dolayı bu sene burs başvurusu alamayacaklarını açıkladı.

Türk Anadolu Vakfı: Türk Anadolu Vakfı 1.000 öğrenciye burs hizmeti veriyor. Burs başvuruları Ekim ayında başlıyor. 8 ay süreyle burs veren vakıf burs verirken ihtiyaç sahibi öğrenciler üzerinde duruyor. Aylık 80 TL burs veriyor. Burslarla ilgili detaylı bilgiye ise www.turav.org adresinden ulaşılabiliyor.

Galatasaray Eğitim Vakfı: Galatasaray Eğitim Vakfı 146 üniversite öğrencisine burs veriyor. Burs vereceği öğrencilerde ihtiyaç sahibi olma koşulunu arıyor. 15 Ekim’e kadar başvurular alınıyor. Kazanan öğrencilere Ekim-Haziran ayları arasında 9 ay burs veriliyor ve bu bursu aylık 250 TL olarak veriyor. Detaylı bilgiye www.gev.org.tr adresinden ulaşılabilir.

Tefken Vakfı : Eğitim, Sağlık, Kültür, Sanat ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfi, her yıl Türkiye’de öğrenim gören ve maddi desteğe ihtiyaç duyan 180 başarılı lise, üniversite ve lisansüstü öğrencisine karşılıksız eğitim bursu veriyor. Tekfen bursları, sınavla girilen okulların öğrencilerine, sınav sonuçları ve başarı ortalamalarına göre veriliyor. Tekfen bursları ile ilgili bütün işlemler, 2004 yılından bu yana tümüyle internet üzerinden yapılabiliyor.Burslar lise öğrencilerine 150 TL, Üniversitelere 330 TL, Master yapan öğrencilere 330 TL aylık olarak veriliyor.Tekfen bursu ile ilgili detaylı bilgiye www.tekfenburs.org adresinden ulaşabiliyor.

Halis Toprak Vakfı: Halis Toprak Vakfı yılda 50 üniversite öğrencisine burs veriyor. Burs başvurusu kabul edilmiyor ve okullardan ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilerin bildirilmesi isteniyor. Bu bursu kazanan öğrencilere aylık 200 TL burs veriyor. Ayrıntılı bilgi için www.toprak.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mehmet Zorlu Vakfı : Vakfın temel faaliyet alanı olan, eğitime destek çerçevesinde her eğitim döneminde yüzlerce öğrenciye burs vermektedir. Başarı ve ihtiyaç kriteri gözetilerek seçilen bursiyerler, Ekim-Haziran ayları arasında toplam 9 ay süreyle burs alıyorlar. Vakıf, 2008-2009 eğitim döneminde 1060 öğrenciye burs veriyor. Üniversite burs başvuruları ilgili üniversitelerin burs ofislerinden yapılıyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye www.mzv.org.tr adresinden ulaşabiliyor.

Emine Horoz Eğitim Vakfı: Sadece lojistik bölümü öğrencilerine burs veriliyor. Burslarla ilgili ayrıntılı bilgiye www.horev.org.tr adresinden ulaşılabiliyor.

ALEV : Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı, eğitim çağındaki başarılı ve kabiliyetli gençlerin yetişmesi için her yıl karşılıksız burslar veriyor. Vakıf belli üniversite ve bölümlerde okuyan öğrencilere burs veriyor. Vakıf öğrencilerine aylık 2009-2010 öğretim dönemi için 190 TL burs veriyor. Ayrıca Endüstri Meslek Liselerinin ve Teknik Liselerin belli bölümlerinde öğrenim gören 25 öğrenciye aylık 85 TL burs ödemesi yapıyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye www.alarko.com.tr adresinden ulaşabiliyor.

Sabancı Vakfı : Sabancı Vakfı; Üniversiteye Giriş Bursu, Kalkınmada Öncelikli İller Bursu, Engelli Öğrenciler Bursu ve Sabancı Vakfı-Vista Bursu olmak üzere 4 ayrı burs imkânıyla bu yıl, 1300’den fazla öğrencinin eğitim masraflarına destek olacak. Sabancı Vakfı bursiyerlerine 2010-2011 ders yılında her ay 285 TL ödeneyecek. Sabancı Vakfı burslarına üniversitelerin burs başvuruları için geliştirdiği başvuru formu ve istenen belgelerle başvuru yapılıyor. Sabancı Vakfı bursları için başvuru formu ve gerekli belgelerin öğrenci tarafından en geç 15 Ekim 2010 akşamına kadar kayıtlı olduğu üniversitenin Öğrenci İşleri ya da Burs Ofisi’ne teslim edilmesi gerekiyor.

İstanbul Ticaret Odası Bursu : Oda tarafından 1952 yılından bu yana her yıl artan sayıda karşılıksız burs veriliyor. Bugüne kadar burs imkanı sağlanan üniversite öğrenci sayısı 16.000’in üzerinde.

Yükseköğrenim (lisans) Bursları : ÖSYM tarafından %100 burslu olarak yerleştirilen yükseköğrenim (lisans) öğrencileri ile vakıf üniversitelerinin belli fakültelerinde %100 şehit bursu ile eğitim ve öğrenim gören öğrencilere verilir. Başvurular 1 Ekim – 26 Kasım tarihleri arasında alınıyor.

Yüksek Lisans Bursları : Odanın çalışma alanında bulunan devlet üniversitelerinin belli bölümlerinde okuyan öğrencilere veriliyor. Başvurular 1 Ekim – 26 Kasım tarihleri arasında alınıyor.

Doktora Bursu : Türkiye içinde veya Yurtdışında öğrenim veren yükseköğretim kurumlarında doktora yapan öğrencilere veriliyor.Lisans ve Yükseklisans bitirme genel not ortalamasının 4 üzerinden 3 veya 100 üzerinden en az 75 olması gerekiyor. 1 ekim 26 kasım tarihleri arasında başvurular alınıyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye www.ito.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Türkiyede Burs veren diğer kurumlar…

Nuh Çimento Sanayi Vakfı www.nuhcimento.com.tr
Taşkent Vakfı www.taskentvakfi.org
İstek vakfı www.istek.org.tr
İstanbul Teknik Üniversitesi www.itu.edu.tr
Galatasaray Eğitim Vakfı www.gev.org.tr
Boğaziçi Üniversitesi Vakfı www.buvak.org.tr
Sema Yazar Gençlik Vakfı www.semayazar.org.t
Uran Vakfı www.uranholding.com
21′inci Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı www.yekuv.org
Başbakanlık  Fonu www.sydgm.gov.tr
Türkiye Petrolleri A.O. www.tpao.gov.tr
Milli Eğitim Bakanlığı www.meb.gov.tr
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu www.kyk.gov.tr
İzmir Ticaret Odası www.izto.org.tr
İş Dünyası Vakfı www.isdunyasivakfi.org.tr
Sağlık ve Eğitim vakfı www.sevakfi.org
İzzet Baysal Vakfı www.izzetbaysalvakfi.org.tr
Teknik Eğitim vakfı www.tekev.org
Türk Anadolu Vakfı www.turav.org
Ensar vakfı www.ensar.org
Sanko Vakfı www.sankovakif.com

Ekotrent

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Tagged with: , , ,

525 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Burs Veren Kurumlar – Kuruluşlar – Vakıflar 2013 2014"

 1. seda nur urhan diyor ki:

  Merhaba ben sedanur ben bu yil universiteyi kazandim ablamda ayni universitede 2. Sinifta kardesim liseye gidiyo babam insaat iscisi annem ev hanimi bursa ihtiyacim var sedanururhan58@gmail.com mail adresim donen olursa sevinirim

 2. qlsn diyor ki:

  Meraba. Ben annemi kaybettim. Bursa ihtiyacım var babamla kaliyorum ihtiyaclarim oluyo. Acaba banada burs verirlermi?

 3. volkan diyor ki:

  MRB ANKARADAN BAYAN ÖĞRENCİLERE VE BAYANLARA MADDİ AÇIDAN YARDMCI OLABILIRIM. 0554 689 33 23

 4. nagihan diyor ki:

  selamun aleyküm ben saray bosnada okuyorum burssa ihtiyacım var yardımcı olursanız çok memnun olurum t

 5. emir yaşar diyor ki:

  bursa uludag üniversitesi 3.sınıf makine mühendisliğinde okuyorum. eğitimimi devam ettirebilmem için bursa ihtiyacım yar.yardımcı olursanız çok dua ederim.bana bu numaradan ulaşabilirsiniz : 0537 702 26 52

 6. songül diyor ki:

  kızım lise 3sınıfı okuyacak babamız görme engelli oldu çalışamıyor meslek lisesi okulumuz uzak maddi anlamda yetersiziz burs verecek birilerini arıyoruz bilgisi olan varsa yardımcı olursa mutlu oluruz 05352798783

 7. seyhan yıldız diyor ki:

  bursa cok ihtıyacm kız meslk lisesinde 4. sınıf ogrencsiyim maddi durumumz olabildiğince zor belkide herkesten cok ihtiyacm war lütfen biri elini uzatsın derslerimde coook iyi en yakın zamnda cevaplarınızı bekliyorum yardım edin … seyhan_2172@hotmail.com ulaşabilirsinz burdan

 8. özgen yalçın diyor ki:

  ben özgen ağrı ibrahim çeçen üniversitesinde pdr bölümü okuyorum. 4 kardeşiz 3 kardeş okuyoruz diğer kardeşim askere gidicek bu sene. çok zor durumdayım.bursa ihtiyacım var. yardımlarınızı bekliyorum. ozgen_2@hotmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

 9. ayşe calp diyor ki:

  merhaba ben Tunceli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisli birinci sınıfındayım devlet yurdunda kalmadığımdan ve barınma ihtiyaçlarımı kendim karşıladığım dan maddi açıdan zorluk çekiyorum ve gelecek yılı bu sebeplerden ötürü okulu bırakmak zorunda kalabilirim yardımcı olur sananız çok sevinirim

 10. şermin ünsal diyor ki:

  oğlum ilkokul 2. sınıf öğrencisi burs almak istiyorum bana yardımcı olabilirsiniz..

 11. ismail diyor ki:

  ben ankaradan İsmail liseye geçtim bursa çok ihtiyacım var yardım edermisin 05356613877

 12. buşranur vanlı diyor ki:

  Ben buşra vanın saray ilçesinde otmaktayim sebseden konya ereğli anadolu lisesinden okuyorum ve çok başarılı biriyim abim burak vanlıda konyada okuyor babamın durumu iyideil bana yardm edersenis sevinirim saygılarımla

 13. seher diyor ki:

  merhaba ilkokul öğrencilerinede burs verenler varmı 2 çocuğum var ben çalışamıyorum biri sekiz birialtı yaşında küçük oldukları için asgariücretle eşim çalışıyorburs imkanı olursa çok minnetegeçer ihtiyacımızda varinşallah buluruz burs 0544 802 96 72

 14. seher diyor ki:

  ilkokulöğrencilerine burs verenler varmı asgari ücretle geçiniyoruz çocuğum var ben çalışamıyorum

 15. İbrahim ELGÜN diyor ki:

  Öncelikle merhaba diyorum, yalvaçta okuyorum ısparta sdü de muhasebe ve finans yönetimi burs ihtiyacım çok var yardımcı olabilecek var mı veya yardım etmek isteyen yardımlarınızı umuyorum..

 16. ertugrul diyor ki:

  Öncelikle slm.al İstanbul da üniversite okuyorum burs verebilecek kişilerden yardim bekliyorum 05061085224

 17. neşe colak diyor ki:

  mrhab ben neşe kızım icin yardımcı olmanızı rica ediyorum cok zor durumdayım eşimden ayrıyım rahatsızım işim yok kızımın derslerı cok iyi başarılı 7.sınıf ögrencısı istanbul pendık kaynarcada oturuyorum evım kıra kıramı ödüyemıyorum hic bi destek almıyorum zor durumdayım yardımcı olursanız cok memnun kalırım bu numaradan bana ulaşabılırsınız 05359692874

 18. neşe colak diyor ki:

  merhaba ben neşe kızım irem icin bursa ihtiyacımız var eşimden ayrıyım calışamıyorum hastalıgımdan dolayı kızım 7. sınıfa gidiyo derlerinde cok başarılı istanbul pendık kaynarcada oturuyorum cok zor durumdayım yardımcı olursanız cok memnun kalırım saygılarımla

 19. Deniz diyor ki:

  Merhaba,ben iyi bir anadolu lisesinde lise 3.sinif ogrencisiyim. Babami daha yeni kaybettim. Annem ev hanimi. Gecmiste agir bir hastalik gecirdiginden dolayi calisamiyor. Evimiz kira ve onun parasinida amcam gonderiyor. Bu babam hayattaykende boyleydi. Babamin emekliligi olmadigi icin bize kalan bir maasi yok.ben bu yil universiteye hazirlaniyorum. Fakat madi durumumuz kotu oldugu icin bu surecte cok zorluk cekiyorum. En buyuk hayalim ODTÜ yu kazanmak. Orda endustri muhendisligi okumayi cok istiyorum. Siz hayirseverlerin burs destegine cok ihtiyacim var. Hayallerimi gerceklestirebilmem icin bana yardim edin..

 20. YunusEmreKoca diyor ki:

  Büyük ablam A. Ünüversitesini dışarıdan okuyor Küçük ablamda Anadolu Lisesi 9. sınıfta okuyor.Ben ise orta okul 5.sınıfta okuyorum. Babam emekli

 21. seval diyor ki:

  ya bize ziraat bankası veriyor ayda 1mi kankiler yoksa nezaman

 22. mehmet diyor ki:

  gaziantepten burs ısteyen bayanlar speederofspeeder@hotmail.com a yazın

 23. sercan Bıyıklı diyor ki:

  mersin üniversitesi elektronik haberleşme okuyorum devlet bursu için başvuru yaptım ama çıkmadı benim bursa çok ihtiyacım var babam görme engelli çalışamıyor maddi durumumuz çok kötü lütfen yardımcı olun saygılar

 24. berkay diyor ki:

  selam ya abim tokata okuyor durumumuz yok abime kim yardımcı olur nolursnuz alaha hiçin yardım edin abime ya ianna durumumuz yok hayır sever varmı telefon numarası 0542 497 30 97

 25. MEDİNE diyor ki:

  MERABA KARABÜK ÜNİVERSİTESİ METALURJİ VE MALZEME MÜÜH. OKUYORUM . KALICAK YURT YOK 3. SENEDİR ÖZEL YURTTA KALIYORUM .BURSA İHTİYACIM VAR..

 26. Songül Tokyürek diyor ki:

  Lise öğrencisi olmak zor.Üniversiteye hazırlanmak için kaynaklara ihtiyacımız var bu yüzden ailemize fazla yük oluyoruz yardım ederseniz çok sevinirim.

 27. Rukıye diyor ki:

  merhaba ben 5.sınıfa kardeşim 1.sınıfa gıdıyoruz evımız kıra babam su şöfuru askeri üçretle çalişiyor ihtıyaçlarımızı karşilıyamıyor lütfen yardım edermısınız teşekkurler.

 28. maide diyor ki:

  merhaba ben maide 7.sınıfa gidiyorum 4+4 yüzünden okulum degişti servisle gelip gidiyorum ama servis ücretini çogu zaman ödeyemiyoruz bamam işat işcisi ağbim anadolu lisesine gidiyor bursa ihtiyacımız var lütfen yardım edmisiniz .KAYSERİ. 05377680310

 29. gül göçer diyor ki:

  Merhaba gaziantep zirve üniversitesinde TAM BURSLU iç mimarlık okumaktayım .Babam asgari ücretle çalışıyor iki kardeşim sınava hazırlanıyor ve ablam üniversite okuyor hiç bir yerden burs almıyor . İhtiyaçlarım bir çok kez karşılanamıyor. Bursa çok ihtiyacım var yardımcı olusanız sevinirim‏.

 30. cansu diyor ki:

  lise 3e gidiyorum babam emekli çalışmıyor abim mezun oldu ama şu an işsiz dershaneye gitmek istiyorum ama gidemiyorum maddi olanaklardan dolayı kitap aldım ama bazılarını yeni yeni aldım ailemi de sıkıştırmak istemiyorum lüten bana ulaşın

 31. Gülhan Öztürk diyor ki:

  Merhaba erzurum Atatürk Üniversitesi eğitim Fakültesi’de okuyorum resim bölümünü madi durumumuz kötü sekiz kardeşiz annemi küçüklüğüm de kaybettim okumaktan zorlanıyorum okulumu bırakma gibi bir durum var yardımlarınızı bekliyorum Allah sizden razı olsun

 32. Emine BAYRAM diyor ki:

  Merhaba ben erzurum Üniversitesi eğitim fakültesi resim bölümünü okuyorum aile durumum çok düşük evde çalışan yok babam vefat etmiş annem bize bakıyor oda çalışmıyor evde benden başka 5 kardeşim okuyor bu gidişle okulu bırakma gibi bir durumum var bana yardımcı olursanız çok sevinirim yardımlarınızı bekliyorum

 33. Gülhan öztürk diyor ki:

  Merhaba ben erzurum Atatürk üniversitesinde eğitim fakültesinde resim bölümünü okuyorum Bursa çok ihtiyacım var aile durumum pek iyi değil okuyamıyorum zorlanıyorum bana yardımcı olursanız cok mutlu olurum Allah sizden razı olsun.

 34. berat çelik diyor ki:

  slm ben berat çelik lise öğrencisiyim durumumuz biraz kritik acil yardıma yani bursa ihtiyacım var lütfen okumadan geçmeyin çok acil ilginiz için şimdiden teşşekkür ederim

 35. SEMA diyor ki:

  MERHABA BABAM RAHATSIZLIĞI NEDENİYLE ÇALIŞAMIYOR BEN EVLİYİM ASGARİ ÜCRETLİ OLDUĞUMDAN AİLEME BİŞEY YAPAMIYORUM KARDEŞİM BU YIL UNV KAZAN DI GECE BÖLÜMÜ ELAZIĞDA YARDIM ETMEK İSTERSENİZ BURS FALAN SEVİNİRİM

 36. hatice diyor ki:

  ben hatice bursa uludag da matematık okuyorm.. abım de unıverste ogrencsı hıcbı yerden burs almıyoruz ve maddi imkanmız ıyı degıl… yardmcı olursanz sevinirim.

 37. ELİF AKTAŞ diyor ki:

  babam göz ameleyatı oldu ve şu anda gözleri ağrıdığı için çalışamıyor lise 9. sınıftayım allah rızası için bana ve aileme yardım edin bana yardım etmek isteyenler e posta adresimden ulaşabilirler bana : elifaktash@yandex.com

 38. aysell diyor ki:

  Artık sonunda ablam ve bende burs bulduk ayda 480 tl banka hesabıma para yattı ailemin bilgisi yok bustan bana burss veren şirket benden bunu istedi ilk başlarda bana ters geldi fakat şuan iyi oldu diye duşunuyorum sosyal aktivitemde kullanıyoruz arkadaşlar şirketin email adresini vermemi istermisin buraya yazamam adresi ayıp olur benim kullanmadiğim e-mail adresime yaziyorum aysel34ayse@windowslive.com bu adresten veririm size şirketin telefon ve e-mail adresini arkadaşlar size de bol şanslar

 39. fatma diyor ki:

  mrb ben erzuruda hemsirelik kazandim fakat.maddi durumum iyi degil babam vefat etmis ve annem babamin masiyla bize bakiyor fakat olmuyor okuyan 4 kisiyiz ve annem bize yetisemiyor lutfen yardimci olun

 40. GÜVEN AYKAN diyor ki:

  SELAM BEN OĞLUMLA KIZIMI OKUTUYOM KENDİM İŞSİZİM İKİ ÖYRENCİMDE OKULDA BAŞARILI OKUTMAK İSDİYOM BEN İŞSİZİM ÇOCUKLARIMINDA BENİMGİBİ İŞSİZ OLMASINI İSDEMİYOM ONUN İÇİN SİZ YARDIMSEVER BÜYÜKLERİN SAYESİNDE OKUTMAK İSDİYOM OKUMALARI İÇİN SİZLERİN YARDIM ELİ UZATMALARINI İSDİYOM SAYGILARIMLA ARZ EDERİM.

  • GÜVEN AYKAN diyor ki:

   SELAM 2 ÇOCUK OKUTUYOM KENDİM İŞSİZİM ERZURUM HORASAN İLÇESİNDE OTURUYOM KIŞ MEMLEKETİ ÇALIŞMIYOM AMA ÇOCUKLARIMI OKTMAK İSDİYOM ONUN İÇİN SİZ HAYIR SEVER BÜYÜKLERİMDEN YARDIM ELİ UZATMALARINI İSDİYOM SAYGILARIMLA ARZ EDERİM.TEL 0545 878 56 86

 41. rabia diyor ki:

  merhaba benim kızım saraybosnada piskoleji bölümü okuyor maddi sıkıntılarımız var ne olur yardım edin kızımın okuması için çok şıkışıyoruz ne olur yardım edin yardımlarınızı bekliyorum

 42. adem diyor ki:

  ben diş fakültesini kazandım ama masrafları karşılayamıyorum yardımcı olursanız sevinirim 05447129724

 43. halit diyor ki:

  merhaba. ege üniversitesinde hemşirelik okuyorum babam işsiz olduğu için masraflarımı karşilamıyo.bursa çok ihtiyacım var yardımlarınızı bekliyorum.beni çok mutlu edersiniz

 44. serkan özdemir diyor ki:

  babam 4-c li.bursa çok ihtiyacım var.ankara üniversitesi hukuk fakültesini kazandım bu sene .lütfen yardımcı olun!!!serkanozdmr606@hotmail.com dan ulaşabilirsiniz..

 45. serkan özdemir diyor ki:

  babam 4-c li.bursa çok ihtiyacım var.ankara üniversitesi hukuk fakültesini kazandım bu sene .lütfen yardımcı olun!!!

 46. çlkjuytdcfvghn diyor ki:

  ağlamayın amk ben hergün sabaha kadar barda çalısıyorum 12 saat ayaktayım tekstil mühendıslıği okuyorum hiç biyere başvuru yapamıyorum ortalamam derslere çok zaman kalmadığı için düşük bu milletin devletin allah belasını versin hep dopuya yardım edin amk ben izmir de tırnaklarımla didiniyorum sizin kadar ağlamıyorum

 47. Busenur diyor ki:

  Merhaba, Balıkesirliyim ancak bu yıl Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım..
  Ailemizde 3 çocuk okuyor, babam 4-C li bursa ihtiyacım var.
  busenurergul@hotmail.com

  Teşekkür Ederim..

 48. kuddusi diyor ki:

  kendim malülen tsk dan emekli oldum.oğlum 100/50 burslu hukuk fakültesini kazandı.1140 tl maşım var yıllık masrafı 20.000 tl.uyku uyamıyorum.allah yardımcımız olsun.05468457553

 49. emre diyor ki:

  merhaba istanbul üniversitesinde okuyorum .Bu yıl başladım .adana dan geldim.burs ihtiyacım var.Yardım ederseniz çok sevinirim.5379158284

 50. BETÜL diyor ki:

  merhaba ben izmir de ilahiyat okuyorum bursa cok ihtiyacım var ama hiç bir yerden burs alamıyorum lütfen bana yardımcı olun r.betl_93@hotmail.com

 51. beyzanur diyor ki:

  merhaba bu sene düzce üniversitesi sağlık kurumları yöneticiliğini kazandm. ailemle izmirde yasıyoruz.kardeşimde bu sene aydın sosyal bilimler lisesini kazandı.ikimizde il dışı ve yurtta kaldığımızdan dolayı bursa ihtiyacım var.0506 840 1455

 52. esra arslan diyor ki:

  Ankara üniversitesinde hemserilik bölüm.ünde 2.sınıf öğrencisiyim. maddi durumumuz çok iyi değil ablam universitede okuyor babam askeri ucretle calistigi için ikimizin masraflarını karsilamiyor.yardımcı olursanız minnettar kalırım size

 53. izzet cihan diyor ki:

  vanda yaşanan depremden sonra ankaraya yerleştik ailemde herhangi bi kuruma bağlı çalışan kımse yok bende buyuk abım ailenın tum geçım kaynağı butun kardeşlerım okuyo lütfen benım bursa iytiyacım var yazın çalışıp kısın okuyorum çok zor durumdayım okulu bırakma durumuna geldım gsm:0(541)697 74 88

 54. nerıman diyor ki:

  mugla unıversıtesı sıyaset bılımı ve uluslar arası ılıskıler bolumunu kazandım Yurt cıkmadı maddı durumumuz yetersız dort kardes okuyoruz burs veren kurumlardan yardım ıstıyorum

 55. Sinan Bayrak diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar ben Çanakkalede lise kazandım . Fakat ailem yanımda değil . Teyzemlerle kalıcam . Abim üniversite okuyor . Üzerimize hiç bir şey yok . Yardımlarınızı bekliyorum . sinanbayrak58@hotmail.com

 56. inci diyor ki:

  merhabalar ben ege üniversitesinde ingiliz dili ve edebiyatı bölümünü kazandım ve bursa ihtiyacım var

 57. ali diyor ki:

  burs almak istiyorum… hukuk fakültesi öğrencisiyim..

 58. Burak Şen diyor ki:

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliğini kazandım adım burak 3 kardeşiz ailemin beni okutmaya gücü olmadığı için burs’a ihtiyacım var lütfen verebilecek olanlar bana ulaşsın Tel:05075098839

 59. Onur Günaydın diyor ki:

  annem ve babam çalışmıyor bu sene 4 yıllık üniversite kazandım ve ailemin hiçbir katkısı olmayacağını biliyoum yardımlarınz için teşekkürler 0553 213 99 98 onur669@hotmail.com

 60. Adem Karatepe diyor ki:

  oğlum burak karatepe kastomonu iletişim fak.ni 2013-2014 yılı kazandı.kızım şeyda karatepe gazi üniversitesinde ankara da okuyor.bir de 7 yaşıdaki çocuğum kalaba ilkokulu 2.sınıftadır.eşim ev hanımı kendim devlet memuruyum.burs alma ihtiyacındayım.cep tel-5055822167

 61. mert aşut diyor ki:

  merhaba ben mezun öğrenciyim maddi durumumuz iyi olmadığı için dershaneye gidemiyorum onun için bursa ihtiyacım var bunun için yardım ederseniz sizlere minnettarım teşekkürler.

 62. İrfan diyor ki:

  Mrb ben gazi üni .hukuk kazandm ablamda uni. Ogrencisi bursa ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz 05319474069

 63. İrfan diyor ki:

  Mrb ben gazi üni .hukuk kazandm ablamda uni. Ogrencisi bursa ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

 64. hüseyin diyor ki:

  Erzurum Atatürk üniversitesi hukuk fakültesi İÖ okuyacam yurt çıkmadı Karamanlıyım nerde kalacam ne ile okuyacam bılmıorum imkanı olanlar lütfen yardım etsın TEL:05315647340

 65. hüseyin diyor ki:

  Erzurum Atatürk üniversitesi hukuk fakültesi İÖ okuyacam yurt çıkmadı karamanlıyım nerde kalacam ne ile okuyacam bılmıorum imkanı olanlar lütfen yardım etsın

 66. merve diyor ki:

  selamın aleyküm ben ikinci öğretim ilahiyat kafkas ün.kazandım kardeşimde yozgat elektronik teknolojisini kazandı babam işçi aldığı maaş evin giderlerine anca yetiyor ne yapacağım nasıl okuycaz inanın ki zor durumdayız tesadüfen bu sayfayı açtım bize katkıda bulunursanız inanin ki çok seviniriz şimdiden sağolun . merve_sarkaya@hotmail.com

 67. Talha diyor ki:

  Merhaba. İzmir üniversitesi elektronik ve haberleşme mühandislğini %100 ingilzce ve burslu olarak kazandım. Maddi desteğe ihtiyacım var yardımda bulunursanız sevinirim

 68. zübeyir diyor ki:

  merhaba ben elektrik-elektronk müh. okuyorum bursa ihtiyacım var yardımlarınızı bekliyorum. zbyr_00@hotmail.com

 69. abdulhalim akkurt diyor ki:

  mrb ben halim dokuz eylül maliye bölümü kazandım burs ihtiyacım var desteklerinizi bekliyorum.

 70. Muhammet ayverdi diyor ki:

  Babam asgari ücretli evimiz kira avanos ünüversitesini kazandım. Zor durumdayız burs konusunda yardımcı klurmusunuz. 05426197237

 71. merve k diyor ki:

  merhaba iç mimarlık bölumunu tam burslu kazandım bursa ıhtıyacım var yardımlarınızı bekliyorum..

 72. Dilek diyor ki:

  katkı yaparsanız teşekürler üni öğrenciyim

 73. gülcin diyor ki:

  meraba ben lise 4 e bu sene gectım unıversteye gıdebılmem icin dersaneye gitmem gerekiyor ama maddı durumumuz ıyı olmadıgı ıcın aılem gönderemıyor bı abım var oda askerde aılenın gecımı bı babanın masıyla gecınıyor lutfen yardım edın

 74. gözde meşe diyor ki:

  merhaba. duzce universitesinde matematik okuyorum. 2.sınıfa gectım. babam sehır dısında calısıyor aılemden uzakta okuyorum. 1 tane erkek kardesım var lıse3e gectı dershaneye gıtmesı gerekıyor. yardımcı olursanız sevınırım

 75. mehmet diyor ki:

  merhaba osmangazi makine mühendisliğin de okuyorum..bu sene bölüm 1. si oldum seneye cift ana dala başlıyorum endüstri mühendisliğinden ve erasmus sınavında italyayı kazandım eğer burs bulamazsam çift anadalımıda bırakıcam italyaya da gidemicem.bursa cok ihtiyacım var.yardımcı olursanız cok mutlu olurum.kütfen yardımlarınızı beklıyorum.(numaram 05542529947)

 76. muhammet diyor ki:

  BURSA ULUDAĞ ÜNÜVERSiTSİ din kültürü öğretmenliğini kazandım bursa çok ihtiyacım var yardımlarımlarınızı bekliyorum

 77. dudu doğan diyor ki:

  merhaba ben ankara üniversitesi tıp fakültesine kayıt yaptıracağım babam inşaat işçisi olduğu için imkanlarım yetersiz kalıyor bursa çok ihtiyacım var. yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim. dgn-dudu@hotmail.com

  • Caner diyor ki:

   ege üniversitesinde okuyorum annem babam ayrı babamdan aldığım 400 liralık nafakayla geçiniyorum bursa ihtiyacım var ilgilenirseniz sevinirim 05387481593

 78. fatma diyor ki:

  merhaba ben abant izzet baysal üniversitesinde diş hekimliği okuyorum bursa ihtiyacım var yardmlarınızı bekliyorum (geri ödemeli de olur)

 79. Erkan diyor ki:

  Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümünü kazandım. Gecen sene hazırlık okudum bu sene bölüme başlıyorum. Barınma masraflarını kendim karsıladığım için zorlanıyorum.Bursa Çok İhtiyacım var. E mailden ulaşabilirsiniz : erkansari11@hotmail.com

 80. oktay ŞANLI diyor ki:

  ktü’de çeko okuyorum. bursa ihtiyacım var. yardım eder misiniz? 0537 503 58 04

 81. Ömer diyor ki:

  Mrb Ben Mersin Üniversitesinde Okuyazam Hazırlık Maddi Yönden Sıkıntılı Oldugu İcin Burs Lazım Yardımlarınızı Bekliyorum …

 82. leyla takak diyor ki:

  merhaba.erzurum Atatürk üniversitesi okul öncesi öğretmenliği ikinci öğretimli okumaktayım.iki kardeşiz benden bir yaş büyük abem vr.annem babam vefat etiler ben doğmadan.yaşlı nenem ve dedeme bakmaktayım ve bursa çok ihtiyacım var.allah rızası için yardımlarınızı bekliyorum.teşekürler

 83. faruk ince diyor ki:

  mrb ben faruk beykent tam burslu mimarlık bölümünü kazandım burs ihtiyacım var desteklerinizi bekliyorum

 84. dilek kiraz diyor ki:

  kıymetli burs veren hayırsevenler,ben iki ünüversite birde lise öğrencisi annesiyim.Eşim emekli ve kirada ikamet etmekteyiz.Bizden daha zor durumda olanların olduğu da bir gerçek,ama benim kızlarımın da eğitimine yardımcı olmak isteyen olursa, TC.faydalı üç genç kız kazandırmış olacak. İlgilerinize arz ederim.

 85. mustafa diyor ki:

  merhaba
  ben mustafa ısparta sdü sbf de okuyorum burs ihtiyacım var..

 86. dilek diyor ki:

  merhaba ben üniversite 3.sınıfta okuyorum,ailemin durumu pek iyi değil.bursa ihtiyacm var bu nedenle, yardım ederseniz çok sevinirim teşekkürler.
  goss_555@hotmail.com

 87. ilyas ceylan diyor ki:

  merhaba. marmara üniversitesi makine mühendisliği(ingilizce) kazandım. bu sene hazırlık okuyacağım. bursa çok ihtiyacım var. barınma imkanını kendim karşıladığım için çok zorlanıyorum. yardımlarınızı bekliyorum.
  ilyasceylan1995@gmail.com

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.