2010 DGS Ek 2. Yerleştirme Tercihleri Hangi Tarihte Yapılacak

Cumartesi, 28 Ağustos 2010, 9:27 | Bilgi Paylaşımı | 17 Comments
by admin

12 Ekim 2010 tarihi itibariyle ÖSYM DGS (Dikey Geçiş Sınavı) için ek yerleştirme yapacağını duyurdu. İşte DGS Ek yerleştirme tercihlerinin alınacağı tarih ve ÖSYM’nin resmî açıklaması ve 2010 DGS Ek yerleştirme kılavuzu:2010-DGS Ek Yerleştirme tercihleri 13-18 Ekim 2010 tarihleri arasında alınacaktır. Tercihler aday tarafından, bireysel olarak internet aracılığıyla, TC kimlik numaraları ve şifreleri kullanılarak elektronik ortamda yapılacaktır. Şifresini kaybeden veya unutan adaylar yeni şifrelerini ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticiliklerinden şahsen edinebilirler. Posta ile Merkezimize gönderilen veya elden verilen tercihler işleme alınmayacaktır.

2010-DGS merkezì yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar ek yerleştirmede tercih yapma hakkına sahip değildir. Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için, 2010-DGS’ye girmiş ve 2010-DGS merkezî yerleştirme ile hiçbir programa yerleştirilmemiş olmak gerekir. Bunun dışında aşağıdaki kurallar geçerli olacaktır:

a) Tablo-1’de yer alan yükseköğretim lisans programlarını; ilgili puanı hesaplanmış, önlisans mezuniyet alanı Tablo-3’e uygun tüm adaylar tercih edebilecektir.

b) Boş kalan kontenjanlara ek yerleştirme yapılırken, taban puan şartı aranmayacaktır.

c) Ek yerleştirmede adaylar en fazla 18 tercih yapabileceklerdir.

2010-DGS Ek Yerleştirmede, 2010-DGS Kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar ile yükseköğretim programlarının koşul ve açıklamaları geçerli olacaktır. Adayların yükseköğretim programlarını tercihleri arasında gösterebilmeleri için bu programların koşullarını karşılamaları gerekir.2010-DGS Ek Yerleştirme için ayrıca bir kılavuz hazırlanmayacaktır.

Ek yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasında yayınlanacak, adaylara ek yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Yükseköğretim programlarına yerleşen adayları gösteren fotoğraflı yerleştirme sonuçları, adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecektir. Bir yükseköğretim programını kazanan adayların, sınav sonuçları açıklandıktan sonraki resmi ilk üç iş günü içerisinde yerleştirildikleri programa kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

DGS Ek Yerleştirme Kılavuzu:

2010-DGS EK YERLEŞTİRME
Kılavuz

Açıklama
Genel Bilgiler
Tablo-1
Tablo-1 Koşullar
Tablo-3

ÖSYM Başkanlığı –   12 Ekim 2010

Tagged with:

17 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2010 DGS Ek 2. Yerleştirme Tercihleri Hangi Tarihte Yapılacak"

 1. İSMSİZ KAHRAMAN dedi ki:

  allah belalarını versin

 2. İSMSİZ KAHRAMAN dedi ki:

  bu ösym ne kadar basit ve banel.ek tercihler 20-23 yazıyor ama 13.de başlatmiş.bu insanlar ne hakla bu insanların duygularıyla oynuyorlar.bumlarda hiç vijdan yokmu.bu kadarda alçaklık ve haksızlık olmaz.

 3. AYTEEKİN dedi ki:

  BU YA ŞİMDİ ÖSYM NE ZASMAN YAPILACAĞI HAKKINDA BİR BİLGİ VERMEDİ SİTEDE SÜREKLİ TAKİP ETTİM BEN DOWLAND DİYE BİR YERDE 20-23 ARASI DŞYE YAZIYORDU BU ŞİMDYA DALGAMI GEÇİYORLAR MİLLETLE BÖYLE GİTTİMİ YANİ 2010 DGS OLAMZ YA

 4. AYTEEKİN dedi ki:

  ARKADAŞLAR ÖSYM NİN SİTESİNİ SÜREKLİ TAKİP ETTİM ACIKLAMA TERCİHLER İÇİN BİR BİLGİ YOKTU DOWLAND DİYE BİR YERDE 20-23 ARASINDA OPLACAĞINI YAZMIŞLAR GİTTİMİ YANİ BU DGS EK TERCİHİ 2. BİR EK TERCİH YAPILMAYACAK MI ACABA

 5. ÜMRAN dedi ki:

  ek tercih yaptım ama bende yerleşemedim. bugün ögrendim sonuçları zaten gelecegini de sanmıyordum. düşündügüm gibi oldu :)) üzülmeyin kaçırdım diye :D

 6. hüsyn dedi ki:

  arkadaslar sizce 2.kez ek yerleştirme yapılır mı

 7. nagihan dedi ki:

  neden ama 20 si yazyrdu kaldm mı smdi kahrtsn

 8. tuncay dedi ki:

  bu nasıl oldu yaw 20 23 ekım arası yazıyodu ne yapacaz sımdık bı yıl bosta mı kaldık ne oldu yaw….

 9. nursel dedi ki:

  bu ne ya 20 23 ekim diolardı ek yerleştirme kaçırmışım olamazz :(

 10. nursel dedi ki:

  bu ne ya 20 23 ekim diolardı ek yerleştirme 13 18 de olmuş kaçırdım ya olamazzzzz :(((((

 11. adem dedi ki:

  arkadaşlar sıkıntı yapmayın sürekli takipte olun ben çok sıkıntı yaptım boşuna bende tercih yaptım artık allaha kalmış bütün inş. ların allah yardımcısı olsun çok stresli olmalılar benim gibi

 12. gizem dedi ki:

  bu hafta olabilir

 13. çetin dedi ki:

  bu sınavların artık bir önemi yok. herkes farklı konuşuyor heves kalmadı.

 14. zeynep dedi ki:

  bugün ayın 22 si ne zaman yapılacak ek tercihlerr bi bilgi verirmisiniz

 15. ugur gunaydın dedi ki:

  pekı bu ek yerlestırme kılavız olayı nasıl olacak bız hangı okulda ne kadar bosluk var onu nasıl ogrenecez ayrı bı kılavuz hazırlanmıcagını okum ben cvplarızı merakla beklıyorum

 16. deniz dedi ki:

  ya bn blgisayar programlma tban puanlrına bqıcaqtm ama hiç bir sey qremedm ltfen blgilendrn :@

 17. karanlikk dedi ki:

  merhaba … öncelikle benim bir sorum olacaktı
  Bu yayınlanan metinin kaynağı nedir ? ösym nin sitesine baktım böyle yazı göremedim . genelde bilgi amaçlı yazıları ösym duyururdu onun için sordum .. şimdiden teşekkürler :)

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.