2010 DGS Ek Yerleştirme Boş Kontenjanları – Taban Puanları

Perşembe, 7 Ekim 2010, 15:59 | Bilgi Paylaşımı | 16 Comments
by admin

2010-DGS Ek Yerleştirme tercihleri 13-18 Ekim 2010 tarihleri arasında alınacaktır. Tercihler aday tarafından, bireysel olarak internet aracılığıyla, TC kimlik numaraları ve şifreleri kullanılarak elektronik ortamda yapılacaktır. Şifresini kaybeden veya unutan adaylar yeni şifrelerini ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticiliklerinden şahsen edinebilirler. Posta ile Merkezimize gönderilen veya elden verilen tercihler işleme alınmayacaktır.

2010-DGS merkezì yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar ek yerleştirmede tercih yapma hakkına sahip değildir. Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için, 2010-DGS’ye girmiş ve 2010-DGS merkezî yerleştirme ile hiçbir programa yerleştirilmemiş olmak gerekir. Bunun dışında aşağıdaki kurallar geçerli olacaktır:

a) Tablo-1’de yer alan yükseköğretim lisans programlarını; ilgili puanı hesaplanmış, önlisans mezuniyet alanı Tablo-3’e uygun tüm adaylar tercih edebilecektir.

b) Boş kalan kontenjanlara ek yerleştirme yapılırken, taban puan şartı aranmayacaktır.

c) Ek yerleştirmede adaylar en fazla 18 tercih yapabileceklerdir.

2010-DGS Ek Yerleştirmede, 2010-DGS Kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar ile yükseköğretim programlarının koşul ve açıklamaları geçerli olacaktır. Adayların yükseköğretim programlarını tercihleri arasında gösterebilmeleri için bu programların koşullarını karşılamaları gerekir.2010-DGS Ek Yerleştirme için ayrıca bir kılavuz hazırlanmayacaktır.

Ek yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasında yayınlanacak, adaylara ek yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Yükseköğretim programlarına yerleşen adayları gösteren fotoğraflı yerleştirme sonuçları, adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecektir. Bir yükseköğretim programını kazanan adayların, sınav sonuçları açıklandıktan sonraki resmi ilk üç iş günü içerisinde yerleştirildikleri programa kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

ÖSYM Başkanlığı 12.10.2010

Tagged with: , , , ,

16 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2010 DGS Ek Yerleştirme Boş Kontenjanları – Taban Puanları"

 1. yılmaz dedi ki:

  not ortalamam 3.67 inşaat öğrencisiyim dgs de 2. öğretim istiyorum olabiliyormuş dediler ama kulaktan dolma kim bana bilgi verebilir

 2. ayse dedi ki:

  ya biligisayar-matamatik öğretmeni olmak için kaç kaç puan alınıyor şimdiden cevaplayanlar için teşekkür ederim…

 3. EMRE dedi ki:

  arkadaşlar yüksekokul elektrik bölümü 2. sınıf öğrencisiyim 2011 de dgs ye gireceğim ve elektrik-elektronik mühendisliği tercih edebiliyorum.2010 dge ek yerleştirm taban puanlarını internetten bulamıyorum lütfen biriniz yardımcı olun.

 4. SE dedi ki:

  263 ALDIM BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLİĞİNE GİDEBİLİRMİYİM

 5. SE dedi ki:

  2. EK YERLEŞTİRME YAPILACAKMI HABERİ OLAN Bİ SÖYLESE KEŞKE

 6. esıı dedi ki:

  dgs ekyerlestırme puanları neden acıklanmıo bır de dgs 2.ek yerlestırme yapılcakmı bılgısı olan cevaplarsa sevınırımm …..

 7. gönülçelen dedi ki:

  bide acil cevap yazarsanız ben tercih vercem ama kılavuzu açamıyorum ve son gün

 8. gönülçelen dedi ki:

  ben 235 puan aldım diploma notum 3.51 ziraat bölümü sizce ne olur

 9. hatıce dedi ki:

  ya bısey sorucamm. kendı bolumum dısında baska bolum secebılıyormuyuzzz acıl cwp lazımm..

 10. SAMSUNLU dedi ki:

  yok arkadaslar ben yaptım şimdi oluyor

 11. SAMSUNLU dedi ki:

  evetoyle

 12. ebru dedi ki:

  arkadaşlar işletme mezunuyum fakat puan 221 aranuızda durumu en vahim olan bendırım ,yerleşme sansım hıc yok

 13. hülya dedi ki:

  mrb anlamadıgım bişey var bir bakıyorum 20 23 arası birde bakıyorum 13,18 arası şimdi de kayıt olunmuyor bana lütfen açıklarmısınız

  • admin dedi ki:

   20-23 Ekim tarihleri sitemiz olan eokulegitim.comun daha önce öngördüğü bir tarihti. ÖSYM DGS ek yerleştirme başvurularını 13-18 Ekim tarihleri arasında alacağını duyrdu. Resmî ve kesin olan tarih 13-18 Ekim arasıdır.

 14. esma dedi ki:

  evet kardes neden ole

 15. ESRA dedi ki:

  dgs ek yerleştirmeler bugun basladı.ama nıye tercih yapamıyom sıstem hep hata verıo.yoksa bugun deılmı

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.