2010 Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak – Kasım 2010

Salı, 2 Kasım 2010, 12:40 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Milli Eğitim Bakanlığı, 30 bin öğretmen atamasını, Kasım sonu veya Aralık başında yapacak.MEB sınav sonuçlarının açıklanmasından sonraki atama takvimine ilişkin hazırlıklara başladı. İşte Ayrıntılar …MEB yetkilileri sınav sonuçları açıklandıktan sonra ÖSYM’nin bakanlığa sınava girenlerin sayısını ve aldıkları puanları bildireceğini, bu aşamadan sonra illerden öğretmen ihtiyaçlarına ilişkin kontenjanların isteneceğini belirtti.

Yetkililer, hangi branşta kaç öğretmen alınacağını ve öğretmenlik branşlarının taban puanlarının yeniden belirleneceğini ifade ederek, daha sonra adaylara başvuru duyurusu yapılacağını söyledi.

Yetkililer, tüm bu işlemler göz önüne alındığında öğretmen atamalarının Kasım sonu veya Aralık başında yapacağı kaydetti.

Bu arada dün YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı sonuçlarının 10 güne kadar açıklanacağını bildirmişti.

Kaynak: Ntvmsbc       02.11.2010

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.