2010 Ortaöğretim KPSS Ne Zaman Yapılacak

Salı, 22 Haziran 2010, 17:52 | Bilgi Paylaşımı | 2 Comments
by admin

KPSS ve 5 büyük sınav tekrar ertelenebilir!

Kopya skandalları nedeniyle zor günler geçiren ÖSYM, sınav güvenliği için alacağı yeni önlemleri hayata geçirmede bir dizi önlemler almayı planlıyor…Art arda ortaya çıkan kopya iddialarıyla güvenilirliği sarsılan Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) kopya soruşturması nedeniyle ileri tarihlere ertelediği sınavlarda tekrar ‘erteleme’ yoluna gidiyor. ÖSYM yetkililerinden alınan bilgilere göre, KPSS’de kopya girişimlerine karşı alınacak yeni “siber önlemler”in uygulaması tamamlanamadı. Bu gerekçeyle kopya skandallarının tekrar etmemesi için 2010 yılında yapılacak 5 büyük sınavda erteleme yoluna gidilebilecek. Ortaöğretim / ÖnlisansKPSS’nin 2011 yılının Ocak ve Şubat aylarında 2011 İlkbahar Dönemi sınavları ile birleştirilerek yapılması planlar arasında. Ancak şu anda bu konuda atılmış kesin bir adım yok. Siber önlemler yetişmeyecek KPSS’de kopya skandalı sonrası sınav sisteminin son teknolojiyle donatılması için YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan’ın talimatıyla hayata geçirilmesi planlanan “siber önlemler” gecikiyor. Kişiye özel kitapçık, fotoğraflı cevap anahtarı ve soruların bulunduğu kutulara çipli takip sistemi öngören taslak metin tamamlandı. Ancak taslak metnin sınavlarda ilk olarak hayata geçirilecek olması yetkilileri temkinli davranmaya itti. ÖSYM yetkilileri sınavlarda tekrar kopya skandalı yaşamamak için önce taslak metnin uygulamasını yapacak. Buna göre ilk uygulama “anket” şeklinde küçük gruplar için gerçekleştirilecek. Yüzde 95 verim alınması halinde ilk olarak KPSS’de denenecek. Ancak uygulamada eksiklik ve zafiyet tespiti halinde sınavların ertelenmesi gündeme gelecek. Yetkililer tarafından uygulamanın yetişmeyebileceği belirtiliyor. 2010 yılı içinde gerçekleştirilecek olan 12 sınav ileri bir tarihe ertelenmişti.

2010 içinde planlanan sınav tarihleri şöyle:

KPSS Ortaöğretim Ön Lisans: 28 Kasım 2010

KPDS Sonbahar Dönemi :5 Aralık 2010

TUS :11 Aralık 2010

Önlisans / Ortaöğretim KPSS/2 ile ilgili Gelişmelerden ve Son Haberlerden Anında Haberdar Olmak İster Misiniz? Eokul-Meb.Com’u Facebook’ta Beğenin. 2010 Önlisans / Ortaöğretim KPSS ile ilgili konulardaki haberler anında facebook adresinize gelsin. Beğenmek İçin Tıkla

[poll id=”7″]

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2010 Ortaöğretim KPSS Ne Zaman Yapılacak"

  1. ****** dedi ki:

    ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak ???

  2. melek dedi ki:

    kpss ne zaman yapılacak nolur artık bir açıklama yapılsın.. saygılar…

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.