2010 Ortaöğretim Yerleştirme Tercih İşlemleri Ne Zaman Başlayacak

Çarşamba, 23 Haziran 2010, 15:59 | Bilgi Paylaşımı | 73 Comments
by admin

5 Haziran 2010 Cumartesi günü yapılan ve sonuçları 8 Temmuz Perşembe günü açıklanacak olan 8. TEOG tercihleri ne zaman başlayacak? Şimdilerde birçok öğrencinin merak ettiği konu bu. Bu sebeple bu bilgiyi verme gereği duyduk.

Her okulun kontenjanı şimdiden bellidir ve MEB buna göre hazırlığını şu an yapmıştır. 8 Temmuz’dan sonra Milli Eğitim Bakanlığı kontenjanların tespiti için uğraşmayacak. 8 Temmuz’da TEOG sonuçları açıklandıktan hemen sonra kontenjanlar da duyurulacaktır.Tercih işlemleri 9 Temmuz 2010 tarihinde başlayacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ilk yerleştirme işlemlerinden sonra boş kalan kontenjanlara öğrenci alımı yapılacaktır yine.

Merak ettiğiniz konuları yorum olarak yazarsanız,sizleri aydınlatmaya çalışırız. Biz yeni gelişmeler oldukça eokulegitim.com olarak sizleri haberdar edeceğiz. Hoşçakalın…

73 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2010 Ortaöğretim Yerleştirme Tercih İşlemleri Ne Zaman Başlayacak"

 1. rabia dedi ki:

  tercihler ne zaman ve nasıl yapılacak…. yardımcı olursanız sevinirim….

 2. ömer dedi ki:

  MESLEK LİSELERİNE NASIL KAYIT OLABİLİRİZ İNTERNET ÜZERİNDEN NASIL TERCİH YAPACAGIZ HANGİ SİTEDEN TERCİH YAPICAM BİRAZ BİLGİ VERİRMİSİNİZ?

 3. DaDLı kiss dedi ki:

  selam arkadaşlar…ben lise tercihlerini yapmadım..ticaret meslek lisesine gitmek istiyorum ama tercih yapmadanda kayıt yapılıomu ?? hangi tarihlerde kayıt yapılır??
  şimdi ise ön kaydım bir düz lisede ön kayıtımı almassam ordamı okumaya başlayacam?? lütfen beni aydınlatın..

 4. Bahar dedi ki:

  merhaba
  ya ben son terchlerde atatürk kız teknik ve meslek lisesini kazandım ama gtmek istemiyorum peki bu asil olaraka kazananların kayıt döneminde bu okula kaydımı yaptırmassam nolur ?
  ve gdip puanımın yettiği başka bir meslek lisesine kaydımı yaptırabilirmiyim ?
  lütfen yardım cı olurmusunuz ?

 5. dileq dedi ki:

  arkadaşlar bn 5 tercih yaptım nezaman acıklancak ve bnde bi liseye kaydlucm off sıkıldım kaç gündür bakıom e okula bişi cıkmamışş puanıma göre bi lise yok :S:SS:S:S:S:nnapcam bn şmdi of

 6. berkan dedi ki:

  ben erkan avcı teknik ve endüstri meslek lisesine ön kayıt yaptım sonucu ne zaman açıklancak ve okula gidelecek bir durum olabilirmi

 7. byza dedi ki:

  ya bana yardımcı olun bn ilk tercihimde şehir dışı kazandım babam göndermio we burada bi okula gidecem ama e okul dan ön kayıt yapmam gerek nasıl yapacam yardımcı olun

 8. yusuf dedi ki:

  1. yaptığım tercihe on kayıt yapayımmı evrim abcim

 9. yusuf dedi ki:

  evrim abi bn bişi sorcam inş. yakında bakarsın bn şimdi 1. tercihimi yaptım şimdi 2. tercihimi yapçam ama 2. tercihtede istemediğim biryer çıkarsa bn ilk tercihime nası donerim bana yardımcı olursanız çok sevinirim ltfn acill…

 10. rabia dedi ki:

  ya en son ne zaman kayıt oLabiLiriz_? bu mebdeki KAZANAMADINIZ ne anlamadım lütfen yardımcı oLun noLur..

 11. sedR dedi ki:

  tercihleri kendi okulumuzdn yapcz deqLmi??

 12. NuRR dedi ki:

  WeE SonUçLaR BgN AçıKLaNdI vE Bn kAzAnAmAdIm… İkiNcİ TerCİhİ yApmICaM… MahAllEmİzdE Bi MesLek LiSEsİ VaR DiPlOMa nOTUmlA OrAyA giTcEm…sOrUnUm şU İkiNcİ TerCiH YaPmIcAm DiE SoRUn olmAZ DiMi???

 13. sercan dedi ki:

  ya ben tercih yapamadım son gün dünmüş bidaha yapma ihtimalim var yardım edin

 14. nur karacoban dedi ki:

  tercihleri okulda yapyaz diye duydum dogrumu

 15. özlem dedi ki:

  e-okulda 8 .sınıf yaza yerde oyp yazar orda 3 sene ortalamasıı yazıoo

 16. DaDLu KiSs dedi ki:

  mrb arkadaşlar. benim oyp puanım: 293.480 ben bu puanla istanbul/bahçelievlerdeki bir meslek lisesine giremez miyim? yha da düz liselere?????beni lütfen aydınlatır mısınız?? ((rica ediyorum)))

 17. tatli merve dedi ki:

  merhaba arkadaşlar.ben sbsden 402 puan aldım.Tercihler konusunda çok endişeliyim.Yayanlış bir tercihte bulunursam diye.

 18. tatli merve dedi ki:

  mrb arkadaşlar.Bensbsden 402 puan aldım.Tercihler konusunda çok endişeliyim.ya yanlış tercihte bulunursam diye.

 19. ~~evoLiTon ~~ dedi ki:

  ben bişi sorucamm
  8.sınıf sbs sonucum : 304.630 7 ve 6.sınflarımda 200 ün üstünde almıştım…oyp puanım ise: 283.403..ben bu puanla meslek lisesine gidebilir miyim? düz liseye gitmek istemiyorum da…istanbul/ bahçelievlerde puanıma göre meslek lisesi war mı? beni lütfen aydınlatır mısınız?

 20. esma dedi ki:

  selam ben 8. sınıfım : sbs puanım : 385,237 sınıf puanım: 393,456. oyp : 370,373
  ben bu puanlardan hngsi ile tercih yapıcam lütfen bilgilendirin. çünkü yarın gidip tercih yapıcam

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.