2010 Ortaöğretim/Önlisans KPSS-2’ye Girecek Olanlar Dikkat

Pazartesi, 22 Kasım 2010, 21:11 | Bilgi Paylaşımı | 20 Comments
by admin

ÖSYM(Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) bugün(22 Kasım 2010) resmî inernet sitesi aracılığıyla, hafta sonu(28 Kasım 2010) KPSS-2’ye girecek olan memur adaylarına sınav güvenliği ve kuralları adı altında bir takım uyarılarda bulundu. İşte ÖSYM’nin resmî açıklaması:

BASIN DUYURUSU

(22 Kasım 2010)

KPSS Ortaöğretim/Önlisans Sınavı

İki yılda bir yapılan KPSS Ortaöğretim/Önlisans Sınavı, iki milyondan daha fazla ortaöğretim ve yaklaşık beşyüzbin de önlisans adayının başvurusu ile 28.11.2010 Pazar günü sabah ve öğleden sonra olmak üzere 153 sınav merkezinde yapılacaktır.

Sınava yönelik hazırlıklar aksaksız olarak yürütülmekte olup, pek çok insanımızın yaşam çizgisini etkileyecek olan bu sınavın da sorunsuz olarak yapılabilmesi için aşağıdaki hususları tüm adayların ve kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.

Güvenlik Tedbirleri:

ÖSYM tarafından 5.10.2010 tarihinde kamuoyuna ilan edilen sınav güvenliğini iyileştirmeye yönelik güvenlik tedbirleri bu sınavda da uygulanacaktır. Bu nedenle, adayların sınava ilişkin duyuruları dikkatli biçimde okuyup sınava sade bir kıyafetle sadece Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi, Özel Kimlik Belgesi ve son altı ay içinde çekilmiş bir adet vesikalık fotoğraf ile tüm metal ve elektronik cihazdan arınmış olarak gelmesi önemle duyurulur.

Özel Kimlik Belgesi:

Sınavda, adayın Sınava Giriş ve Kimlik Belgesine ilave olarak adayın kimliğini tespit etmek amacıyla sadece nüfus cüzdanı, pasaport ve askerlik görevini ifa edenler için de askeri kimlik belgesi özel kimlik belgesi olarak kabul edilecektir. Bunlar dışında, sürücü belgesi de dahil, hiçbir kimlik belgesi özel kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

Sınav Sırasında Su İhtiyacı:

ÖSYM tarafından adaylara sınav esnasında içecek su temin edilmeyeceğinden, adaylar şeffaf şişede içecekleri suyu sınava getirebileceklerdir.

Salon Yetersizliği:

Pek çok sınav merkezinde yüksek başvuruya karşılık yeterli sınav salonu mevcut olmadığından, bazı adaylar için yakın çevre sınav merkezlerinde sınava girecek biçimde atama yapılmıştır. Adayların sınav merkezlerine erişimleri için ilgili valilikler ve belediye başkanlıkları nezdinde gereken ulaşım olanaklarının sağlanması için girişimlerde bulunulmuştur.

Bu amaçla, ÖSYM ile TCDD arasında gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda, Eskişehir’den Ankara’ya sınav günü sabahı (28.11.2010) saat 06.00’da Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferi konulmuştur.

Sağlık Raporu:

Bu sınava çok yüksek sayıda adayın katılımına rağmen, geçerli sağlık raporları ile ÖSYM’ye başvurmuş olan pek çok adayın sınav merkezi değişikliği yapılabilmiştir. Ancak, 24.11.2010 Çarşamba gününden sonra ÖSYM’ye erişecek olan her türlü sağlık raporu işleme alınmayacak ve kabul edilmeyecektir.

Sınava girecek adaylara başarı dileklerimizle kamuoyuna duyurulur.

Önemli Not: 28 Kasım Pazar günü sınava girecek olan memur adayları, daha önce kendilerine gönderilen(üzerinde 26 Eylül 2010 yazan) giriş belgesiyle sınava gireceklerdir. Yeni giriş belgesi gönderilmeyecektir. Herkes eski giriş belgeleriyle sınava girecektir.

Tagged with: , ,

20 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2010 Ortaöğretim/Önlisans KPSS-2’ye Girecek Olanlar Dikkat"

 1. zubeyr dedi ki:

  saglık karnesi peki

 2. mazak dedi ki:

  BeN TaM TeÇhİzAT KuŞaNdIm
  Bi kAnGaL sUçUk
  2YuMUrtA
  1.5 sU
  YaRım KiLO kEnT ŞeKeR
  YeNi öLmÜş BiRiNdEN YaPılAN hAAkİKİ KUşun KaLEM
  tAkUnYaDaN 1SiLGi vee
  dEdEmiN SoY KütüÜĞÜ (NOT):KARNEMİN HEPSİ BEŞŞŞŞ ZAAAAA :D

 3. atilla e.a. dedi ki:

  ya sınava girerken kalem silgi verilmezse ne yapacaz tedbirli olalımmı

 4. dimple dedi ki:

  ayhhh mümkün değil sınava kalemsiz gitmem, yani doğama aykırı :P

 5. Taner dedi ki:

  Kalem ve silgi getirilmesi konusunda ÖSYM tarafından detaylı bilgi verilmemiş. Ne yapalım sağlam alıp kendimizmi getirelim?

 6. NESLİ dedi ki:

  arkadaşlar eski belge ile sınava girilecek.kalem silgi götürülmeyecek.panik olmayın.evet biraz komik kalemsiz gidilmesi ama lisanslar sınava girdiklerinde şekerlerine kadar verdiler.rahat olun.başarılar..

 7. İbrahim kılıç dedi ki:

  sınav giriş belgem gelmedi ne yapmalıyım?

 8. kevser dedi ki:

  26 eylül 2010 tarihinde sınava girecektik sonra iptal edildi o zaman gelen belgelerle sınava aynı yerde mi gireceğiz?

 9. wirusman dedi ki:

  Ama ben yinede önlem almak iyidir :)

 10. oznur dedi ki:

  sınava giserken eski giriş belgeleri yeterli olacak arkadaşlar. kalem silgi gibi ihtiyaçlar görevliler tarafından sağlanacak.

 11. gökhan dedi ki:

  arkadaşlar türban yasağı gerçektende kalktımı?eğer öylese erkeklerde şapka takabilirmi?oda yasakmı?yani şapka giymenin yasak olmaması gerekir türban,başörtüsü serbestse?bu sorunun cevabını bilen var mı?

 12. emine dedi ki:

  arkadslar sıze gelen gırıs belgelerıyle sınava gırılecek kalem sılgı gıbı ıhtıyaclar gorevlıler tarafından karsılanacak sorun yapmayın sınavda sımdıden basarılar :)

 13. erhan6066 dedi ki:

  arkadaşlar yeni belge gelmicekki önceki belgeler oluyor

 14. cansu dedi ki:

  karnem peki

 15. Bekir ONUR dedi ki:

  daha yeni sınava giriş belgemiz gelmedi nasıl girecez sınava 3 gün kaldı :SS

 16. mustafa dedi ki:

  eski sınav bilgem giriş belgem duruyor yeni sınav bilgeler gelmedi ne yapmalıyım

 17. Muammer dedi ki:

  Kalem ve silgi taraflarınca temin edilecektir.

 18. mrw dedi ki:

  ya kalem silgi filan göturmıcezmii cewp wrsn bırı lütfen

 19. gülcan dedi ki:

  yeni belge gelmeyecekki önce gönderdikleri belgeler gecerli olacak onu yırtıp atmadıysanız onu kullanacaksınız öyle birsey yaptıysanızda hemen ösmy gidip belgenizi çıkartınn

 20. kısmet dedi ki:

  sınav gırıs belgem gelmedı hala ne yapmalıyım..

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.