2011 SBS Lise Ortaöğretim Tercihleri İnternetten Yapılabilirmi

Perşembe, 8 Temmuz 2010, 22:38 | Bilgi Paylaşımı | 5 Comments
by admin

2011 Lise ( Ortaöğretim) tercihlerini internetten kendiniz yapamazsınız. Çünkü böyle bir uygulama yok.2010 Ortaöğretim(Lise) tercihleri konusunda öğrencilerden tercihlerin nerede – nasıl yapılacağı soruları gelmekte. Tercihlerinize öncelikle kendiniz karar vereceksiniz.(tabi öğretmenlerinizden ve velilerinizden yardım alabilirsiniz.) Toplamda 12 tercih oluşturmanız gerekir. Bunları güzel bir şekilde not edin. Tercihlerinize son şeklini verdikten sonra sıra tercih onaylamaya gelecek. En yakın bir ilköğretim okuluna giderek oluşturmuş olduğunuz tercihleri onaylatabilirsiniz. Onaylattıktan sonra okul müdürü size imzalı mühürlü bir tercih çıktısı verecek. Bunu tercih sonuçları açıklanıncaya kadar saklayınız.(Gerekli Olabilir.)  Bu kadar.

Tercihlerinizi illaki okuduğunuz okulda onaylatmak gibi bir zorunluluğunuz yok, Türkiye’nin neresinde olursanız olun, herhangi bir ilköğretim okulunda onaylatabilirsiniz.

5 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2011 SBS Lise Ortaöğretim Tercihleri İnternetten Yapılabilirmi"

 1. Esra dedi ki:

  Asil olarak gelen okula gidipte mi kayıt yaptıracağız yoksa internet üzerinden kayıt oluyor mu ?

 2. Gamze dedi ki:

  Ben okulun verdiği siteden yani oges.meb.gov.tr’den tercihimi yapmak için girdim fakat olmadı
  bilgilerimi girince hiçbirşey olmuyor giriş diyorum kabul etmiyor oysaki bilgilerimin hepsi doğru olduğunu da biliyorum birde işin garip tarafı hata da vermiyor sizce ne yapmalıyım ?

 3. Merve dedi ki:

  12 tane tercih yapmak zorunda mıyız? Ben illaki 12 tercih yapmak zorunda değiliz diye biliyordum ama burada “Toplamda 12 tercih oluşturmanız gerekir.” demişler. Cevap verirseniz sevinirim.

 4. mediha dedi ki:

  bu tercihleri zorunlu yapanları allah kahretsin

 5. ubeyd oruc dedi ki:

  bu tercih onaylatmayı kişinin bizzat kendisi mi yapması gerekiyor. yoksa velisi veya bi tanıdığı falanda yapsa olur mu.?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.