2011 SBS Ortaöğretim Lise Yedek Kayıtları Ne Zaman Yapılacak Sona Erecek

Cumartesi, 21 Ağustos 2010, 15:34 | Bilgi Paylaşımı | 15 Comments
by admin

?  Ağustos 2011 tarihi itibariyle 2. yerleştirme sonuçlarına göre yedek olan öğrenciler ilan edildi. Eğer yedek listede bulunuyorsanız kayıt dönemlerini çok iyi takip etmeniz gerekmekte. Biz eokulegitim.com sitesi olarak yedek listede bulunan öğrencilerin kayıt işlemleri,sonuçları ve zaman hakkında bilgiler vereceğiz bu yazımızda.

Yedek Listeye Göre 1. Sırada Bulunan Öğrenciler:

Yedek listeye göre birinci sırada bulunan öğrenciler 23-26 Ağustos 2010 tarihleri arasında saat:17:00’ye kadar, yedek oldukları okula kayıtlarını yapmak zorundalar. Bu öğrencilerin bu tarihler arasında kayıt yaptırmaktan başka yapacakları herhangi bir ekstra işlem bulunmamakta.

Yedek Listeye Göre 2. Sırada Bulunan Öğrenciler:

26 Ağustos saat:17:00’de 1. sırada bulunan öğrencilerin kayıt süresi sona erecek ve aynı gün saat:19:00’da boş kalan kontenjanlar MEB tarafından ilan edilecek. 2. Sırada bulunan öğrenciler bu ilan edilecek olan listeye göre kayıt yaptırabilecekler. Eğer yedekte olduğunuz okulda boş kontenjan varsa, 27 Ağustos-31 Ağustos 2010 tarihleri arasında saat:17:00’ye kadar kaydınızı yapmak zorundasınız.

Yedek Listeye Göre 3. Sırada Bulunan Öğrenciler:

2. sıradaki öğrencilerin kayıt süresi yukarıda da bahsettiğimiz üzere 31 Ağustos 2010 saat:17:00’de sona erecek. Ve aynı gün saat:19:00’da boş kalan kontenjanlar ilan edilecek. Yedek listenin 3. sırasında bulunan öğrenciler ilgili okulun boş kontenjanı olup olmadığını kontrol edecekler. Eğer hâlâ boş kontenjan var ise 1 Eylül – 3 Eylül 2010 tarihleri arasında saat:17:00’ye kadar kayıtlarını yaptırmak zorundalar.

Yedek Öğrencilerin Yerleşme İhtimali Ne Kadar?

Yedek listenin kaçıncı sırasında olursanız olun, eğer gerçekten yedekte olduğunuz okula kayıt yaptırmak istiyorsanız yedek yerleştirme sonuçlarını ve boş kalan kontenjanları çok iyi takip etmelisiniz. Yedek listenin ister II. isterseniz III. sırasında olun farketmez. Çünkü 1. yedekler kesin kayıt yaptıracaklar diye bir durum yok. Aynı şekilde 2. yedekler de kesin kayıt yaptıracaklar diye bir durum da yok. Bu sebeple 2. ve 3. yedek öğrenciler her ne kadar şansları düşük olsa da , takipçi olmalarını tavsiye deriz. Biz eokul-meb.com sitesi olarak gerekli bilgileri vermeye devam edeceğiz. Yorum kutucuğuna yazarak, merak ettiklerinize yanıt arayabiliriz.

2015 TEOG Ortaöğretim Lise 1. Yedek Kayıtları Ne Zaman Yapılacak,Ortaöğretim Lise 2. 3. Yedek Öğrenci Kayıtları Ne Zaman Yapılacak,Ortaöğretim Lise 1. 2. 3. Yedek Öğrenci Kayıtları Ne Zaman Başlayacak

15 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2011 SBS Ortaöğretim Lise Yedek Kayıtları Ne Zaman Yapılacak Sona Erecek"

 1. hayriye dedi ki:

  ben 4 tercih yaptım sbs puanıma göre hepsi tutyor ve sadece bir tanesi 10 puan fazla birini jazanmamışm 3 ünde de yedklere kalmışım eğer almazlarsa ne yapacağım veye ne yapmam gerek diplaomadan tercih yapmadım

 2. doğan erdoğdu dedi ki:

  merhabalar ,ağustos ayının ortalarında teknik lise için tekrar on tane okul tercihi yaptık daha önce e okul yönetim bilgilendirmeden girebildiğimiz halde aynı yerden tekrar girdiğimiz halde sonuçlara ulaşamıyoruz lütfen yardım edin 5 eylülde açıklanacak dendi fakat biz sonuç ne oldu halen bilgi sahibi değiliz. lütfen yardım … teşekkürler kolay gelsin

 3. enes dedi ki:

  2. yerlestirme sonuc larini nasil ogrenicez ben bulamadim

 4. mehmet dedi ki:

  ya ben okula gittim tercih yaptim 1 eylülde açıklancak dedi ama açıklanan bişe yok ne yapicam bi fikir verebilrmsnz acaba

 5. özgür dedi ki:

  ya ben hangi liseyi kazandıgıma yada hangi liseye kabul edildigime nasıl bakabilrim.. yardım plas

 6. bennkut dedi ki:

  yedek sıramı nasıl ögrenirim kaçıncı yedegim hangi siteden ögrene bilirim

 7. DeLpieRRo dedi ki:

  1nci tercihte bir anadolu lisesi yazdık, 2nci tercihte daha yüksek puanlı anadolu lisesi yazdık ve ayrıca mülakatlı bir olu daha yazdık. Sonuç : Asil olarak mülakat sınavı kazandı ve 1nci tercih kayıdımız silindi, mülakata giremedik ve şimdi 10ncu yedek sıradaki yerin boşalmasını bekliyoruz. Peki 1nci tercihteki kayıt neden 2nci kesin kayıt yapılmadan siliniyor? 2nci tercihte kazanmak kayıt anlamına gelmiyor ki, belki vazgeçersin veya müğlakatı geçemeyebilrsin ve AÇIKTA KALIRSIN ! Yok böyle bir adalet ve böyle bir aptalca yerleştirme sistemi.

 8. afra dedi ki:

  benim de durumum gülayla birebir.1.yerleştirmede kayıt yaptırdığımız okulla aramda şu an 28 puan fark var.Aslında bi okul daha yazabilirdik fakat o okulun puanı asıl ıstedıgım okulun puanıyla çok yakındı,belki orası gelir diye yazmadık.fakat şu an o okulun da puanı 9 puan düşmüş ve ben yazsaydım kazanıyodum.şimdi asıl istediğim liseye bir türlü giremedim ne 2.yerleştirmeden,ne de 1.ve 2.yedeklerden.

 9. gulay dedi ki:

  Iyıgunler 1. yerleştırmede bır anadolu lısesıne gırdık kayıdımızı yaptırdık.2 yerleştırmede yıne aynı okulda kaldık, yedeklere de gıremedık.Şimdı 6,56 lık dılıme yerleştıgım okul 8,29 dakı dılıme kadar dustu.Bır ustekı tercıhıme sıra gelır dıye yakın puanlı okulları tercıh etmedık.Boylece 6,56 dılımde ogrencı alan okulları da kacırdık.Yedekleme sıstemı neye gore sıralama yapıyor? 3 yerlestırmeler mutlaka olmalı dıyorum.Bos kalan kontenjanlar olacak.Bu kontenjanlar nasıl doldurulacak?

 10. efsun dedi ki:

  Merhaba kızım 1. yerleştirmede Anadolu kız teknik çocuk gelişimini kazandı ön kayıt yaptırdık sırf açıkta kalmasın diye ama 2.tercihte daha önce yazmadığımız sağlık mes. hemşirelik yazdık ve 2. yedek olarak bekliyoruz 1 kişilik kontenjan vardı ona da 1. yedek kayıt hakkı kazanmıştı günlerdir okulu arıyorum (il dışı olduğundan gidemedim)teller cevapsız bu sabah ulaştım ve kontenjanlarının dolduğunu söylediler gerçekte 1. yedeğimi aldılar ne bileceğiz bunu görebileceğimiz bir yer yok mu meb de bunca şaibeden sonra kimseye güvenimiz kalmadı lütfen cevap verin.Teşekkürler…

 11. özgür dedi ki:

  lütfen acil cevap verin

 12. özgür dedi ki:

  ya ben 1. yerleştirmede anadolu lisesini kazandım 2. yerleştirmede ana. öğretmeni yedek kazandım ama 2. yerleştirme 1.yedek sonucu boş kalan yerleri göremiyorum

 13. olcay06 dedi ki:

  ben anadolu meslek lisesini 26.yedek olarak bulunuyorum benim okulun kontenjanı 60 kişi şu ana kadar 11 boş kontenjanı boş ben kaçıncı yedekte bulunuyorum kayıt yaptırma zamanı ne zaman bende yedek olarak kayıt yaptırabilirmiyim bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim

 14. cansu dedi ki:

  ilk tercihte anadolu meslek çıktı ama vazgeçtim 2.tercih yaptım istedigim okul çıktı kaydımı yaptırmaya bitiş tarihinden sonra gittim bana 3 eylülde tekrar gelmemi boş kontejan olursa kaydımı öyle yapacağımı söylediler eğer boş kontejan kalmassa ne yapmalıyım?

 15. ayşen dedi ki:

  ilk tercihte bir anadolu lisesini kazandım.2. tercihte daha yüksek bi anadolu lisesini yedekten kazandım.sıram 42. okul toplam 150 kişi alıyo amaşu ana kadar 118 kişi kayıt yaptırmış.buna göre ben kaçıncı yedekte oluyorum ve örneğin 1. yedekteyim kontejanını ve sıramı nasıl öğrenebilirim?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.