2011 – 7. ve 8. Sınıf SBS Başvuru Ücreti Ne Zaman Yatırılacak

Cuma, 4 Mart 2011, 14:09 | Bilgi Paylaşımı | 11 Comments
by admin

2011 yılı 7. sınıflara ve 8. sınıflara yönelik olarak yapılacak TEOG (Seviye Belirleme Sınavı) başvuru ücreti yatırma tarihleri açıklandı. 7 Sınıf TEOG’ye ya da 8. Sınıf TEOG’ye girecek olan öğrenciler şu tarihler arasında başvuru ücretini yatıracaklardır.

8. sınıf  Başvuru ücreti yatırma tarihleri :       07-25 Mart 2011

7. sınıf  Başvuru ücreti yatırma tarihleri :       07-25 Mart 2011

TEOG’ye 7 veya 8. sınıflardan başvuracak öğrenciler, 10 (on) TL sınav ücretini 07–25 Mart 2011 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası AŞ, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O veya Türkiye Halk Bankası AŞ. Şubelerinden veya bu bankaların internet şubelerinden birine “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla, öğrencinin T.C. kimlik numarasına göre yatıracaktır.
b. Polis koleji için başvuruda bulunacak öğrenciler TEOG’ye girmek zorunda olduğu ve bankaya sınav ücreti yatırdığı için polis koleji başvurusu yaparken ayrıca sınav ücreti yatırmayacaktır.
c. e-Okul sisteminde öğrenci bilgilerinde hata varsa bankalar tarafından sınav ücreti tahsilâtı yapılamadığı için sınav başvuru işlemleri gerçekleşmeyecektir.
d. Sınav ücreti kesinlikle “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla bankaya yatırılacak; mektup veya elden sınav ücreti tahsil edilmeyecektir.
e. KKTC’ den sınava başvuracak öğrenciler sınav ücretlerini T.C. Ziraat Bankası Aġ. şubelerinden “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla öğrencinin T.C. kimlik numarasına göre yatıracaktır.
f. KKTC hariç, yurt dışından sınava başvuracak öğrenciler sınav ücretlerini yurtiçindeki yakınları vasıtasıyla T.C. Ziraat Bankası A.ġ., Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. veya Türkiye Halk Bankası A.ġ. şubelerinden “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla, T.C. kimlik numaralarına göre yatıracaktır.
g. Öğrenciler, sınav ücreti yatırma işlemi için bankaya herhangi bir havale ücreti ve benzeri gider ödemeyecektir.
h. Banka dekontunda öğrencinin T.C. kimlik numarası, adı, soyadı ve katıldığı sınavın açık adı bulunacaktır. Para yatırma işleminden sonra dekont üzerinde bulunan bilgilerin öğrenciye ait olduğu kontrol edilecek, bilgilerde yanlışlık varsa aynı gün ödeme iptal ettirilerek öğrencinin e-Okul sistemindeki bilgileri düzeltildikten sonra ödeme yeniden yapılacaktır.
i. Öğrenciler başvuru ve tercih dönemlerinde okul müdürlüğüne Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Seviye Belirleme Sınavı e-Başvuru Kılavuzu çıktısı için başvurmayacaktır. Talep eden öğrenci kendi imkanları ile http://oges.meb.gov.tr adresinden kılavuz çıktısını alabilecektir.
2828 sayılı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanunu ile 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamına giren öğrencilerden sınav ücreti, alınmayacaktır.

2015 TEOG Başvuru Ücreti Ne Zaman Yatırılacak,2015 TEOG Başvuru Ücretleri Hangi Tarihlerde Yatırılacak,2011 7. Sınıf TEOG Başvuru Kayıt Ücreti Ne Zaman Yatırılacak,2011 8. Sınıf TEOG Başvuru Kayıt Ücreti Ne Zaman Yatırılacak,2015 TEOG Kayıt Parası Ne Zaman Yatırılacak

11 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2011 – 7. ve 8. Sınıf SBS Başvuru Ücreti Ne Zaman Yatırılacak"

 1. cansel dedi ki:

  sbs ye girmeyi çok istiyorum keşke biraz daha uzatılsa

 2. cansel dedi ki:

  yha bén sbs ye qirmeyi çook isti0rum ama bu kadr zorluk olmasın ya lütfen biraz daha uzatılsa keşke ya

 3. ESNA dedi ki:

  ARKADAŞLAR 8.SINIF SBS Sİ 5 HAZİRANDA

 4. fatih dedi ki:

  8.sınıf sbs sınavı tarihini söylermisiniz:)

 5. şehriban dedi ki:

  sbs sınavına katılmak çook isdiyorum lüüüütfen sbs başvuruları uzatılsın bu isdeğim bütün arkadaşlarım için

 6. BİLGİİİİ dedi ki:

  yetkili bir kişi neden sorulara cvp vermıyor??yatrmayı unutanlar için farklı bi altarnatf warmı

 7. serengül dedi ki:

  arkadaşlar lütfen söyleyin kayıt şimdi olmazmı? bizede yazın son yılım lütfen birşey söyleyin!

 8. nurten dedi ki:

  sbs 7 ve 8. sınıflar için başvuru ücreti yatırma süresini geçirenler için tekrar ek süre verilebilirmi yardımcı olurmusunuz bu konuda bilgi almam lazım

 9. sacit dedi ki:

  Ayın en son 25 inemi lütfen bilgi verin ondan sonra kayıt kesin olmuomu

 10. göktuğ dedi ki:

  sbs başvuru ücretini bir akrabamız yatırdı 2 kişininkini yatırdı ama sadece birinin makbuzunu getirdi diğeri kayboldu başvurumuzun yapıldığını teyit edebiliceğimiz bir site varmı yardımcı olurmusunuz acil!!!

 11. erhan dedi ki:

  be kardeşim hem para veriliyoz hemde sıkıntı çekiyoz varmı böle bişe parazız olmuyomu bu sbs belirlemesi hani bide diyosunuz ya kız çocuklarınızı okutun okumayan kalmasın siz böle zorlaştırın hehh onlarıda okuturlar nedir bu ya kolaylık tanınması lazım zati millet sıkındıda işsizlik var 10tl m yok bugun yatırmaya yarın olurmu bilmem ::((( ben çocuklarımı okutmkatan yanayım ama zorluk çekmeden çekmeyeyimki çocuklarımda okusun vede çocuklarımın dersleri çok çok iyi böle çocuklara sıkıntı yaratmamak laızm gelir bu benim düşüncem yanı bu SBS yi 10 tl yatırılmassa çocuk sınavına giremicek ozman sizler benim düşüncem çocuklar umrunuzda deil sadece para para paraa yapmayın böle allah rızası için bırakında okusunlar zorlanmadan kafalarında takıntı olmadan okusunlar ok tşkler inş dediklerim havaya uçmaz bide kendinizi paranız yok die düşünün az bir gün cebinize para koymayın deneyin bakim kimden nerden gecineceksiniz zorlanın azda görün bakim

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.