2011 SBS Sonuçları Hatalı mı ? MEB Açıklama Yaptı

Cumartesi, 16 Temmuz 2011, 17:30 | Bilgi Paylaşımı | 9 Comments
by admin

Bir öğrenci velisinin , 2015 TEOG sonuçlarının açıklanmasından 1 gün sonra , çocuğunun puanının 20 puan kadar düşürüldüğünü iddia etmesi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı konu ile ilgili olarak resmî açıklama yaptı. Resmî açıklama şöyle:

TEOG ve OYP Sonuç Bilgileri ile İlgili Değişiklik Yapıldığına Dair Açıklama

“Bilindiği gibi 2011 yılı ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin TEOG puanları ile OYP bilgileri 07 Temmuz 2011 Perşembe günü Saat 00.01 itibariyle yayınlanmaya başlanmıştır.

Her sınav sonuç açıklama döneminde olduğu gibi bu yıl da bazı öğrencilerin sınav sonuçlarında değişiklik yapıldığı yönünde bazı iddialar öne sürülmüştür.

Bakanlığımız bu iddiaları derhal çok yönlü olarak incelemiş ve bunların tamamen asılsız olduğunu tespit etmiştir.

Bilinmelidir ki; Bakanlığımızın web sayfalarında yayınlanan verilerin tamamı merkezi veri tabanında çoklu güvenlik katmanları ile korunmakta ve siber saldırılara ve her türlü yasadışı girişimlere yönelik olarak en üst düzeyde güvenlik önlemleri alınmaktadır.

Zaten sınav sonuç bilgileri iki ayrı veri tabanında tutulmakta olup tercih ve kayıtlara esas bilgilerin internet erişimine kapalı veri tabanında tutulması nedeniyle sahte sonuç belgeleriyle iş ve işlem yapılması da mümkün değildir.

Değerli velilerimizin bu tür iddialara itibar etmemeleri, konuyla ilgili her türlü bilgi için Alo Eğitim (444 83 83) hattına başvurmaları saygıyla duyurulur. (16 Temmuz 2011 )

 

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

 

9 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2011 SBS Sonuçları Hatalı mı ? MEB Açıklama Yaptı"

 1. b.ş.r.a dedi ki:

  7.sınıf sbs puanım 20 puan eksik geldi :(

 2. Kürşat dedi ki:

  Ben Elazığ Kaya Karakaya Anadolu Lisesini kazandım. Bir üst liseye girmek için 23. yedek sıradayım.Yedek olarak girme olasılığım nedir?

 3. nazime dedi ki:

  lütfen en kısa zamanda cevap yazınız

 4. nazime dedi ki:

  ben 3 yere yedek olarak girmişim .Birinde 144. yedeğim girme olasılğım ne acaba?

 5. hazall dedi ki:

  YA KANGSLAR BEN ANADOLU KIZ MESLEK LİSESİNİ KAZANDIM AMA POLİS KOLEJİNİ DE KAZAN DIM HANGİSİNE GİDİM ACİL CEVAP VERİN YAAAAAAA

 6. GÜLSÜM dedi ki:

  benim tercih sonucumda otelcilik ve turizm meslek lisesi çıktı.mülakat hakkı kazandınız yazıyo.ben o liseye gittiğimde mülakatımı yaptırıp kaydetirirsen 6 ağustos da 1.yedek ler ilan ediliyo yağ o zaman orda daha güzel lise çıkarssa ona gitmek istersem (yani lız lisesine)otelcilikteki katırım silinirmi acil cvp

 7. jhdg dedi ki:

  arkadaşlar göksun sağlık kontejanı kaç acaba?bilen yazabilir mi?

 8. Sanane dedi ki:

  Arkadaslar tercihler açıklanmıs meb’in sitesinden girin ve bakın :)

 9. Bahadır dedi ki:

  Daha erken açıklanma ihtimali var mıdır acaba?(7.sınıf SBS 2011)

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.