9:38 am - Salı Temmuz 29, 2014
Sponsorlu bağlantılar

2012 ALES İlkbahar Dönemi Soru ve Cevapları

Pazartesi, 14 Mayıs 2012, 17:08 | Genel | 8 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

13 Mayıs 2012 tarihinde yapılan 2012 ALES İlk bahar dönemi soru ve cevapları ÖSYM ile eş zamanlı olarak sitemizde yayımlanacak. Soru ve Cevaplara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

2012 ALES İlkbahar Dönemi Soru ve Cevapları (Soru ve cevapların 14 Mayıs Pazartesi açıklanması bekleniyor. ales soruları ve cevaplar açıklandığında bağlantı aktif hale gelecektir)

Ales soruları ve cevapları - 13 Mayıs ALES sınav sonuçları son dakika -31402011 ALES Sonbahar Dönemi Soru ve Cevaplarını sitemizden takip etmek için lütfen bu sayfayı Sık Kullanılanlara Ekleyiniz.

İzmir’de, geçen yıl hatalı soru kitapçığıyla gündeme gelen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) bu yıl sorunsuz olarak tamamlandı.

 Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi ile Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampusü’ndeki 3 sınav merkezinde bugün saat 09.30′da başlayan ALES, saat 12.30′da sona erdi. Geçen yıl ALES’in yapıldığı Dokuz Eylül Üniversitesi’nde soru kitapçıklarının üzerindeki isimler ile sınav yerindeki öğrencilerin isimlerinde uyumsuzluklar görüldü. 2012 ales soruları ve cevapları bu sayfada olacak.

Ayrıca bazı soru kitapçıklarında soruların eksik olduğu ortaya çıkmıştı. Bu aksaklıklar nedeniyle günlerce tartışma konusu olan ALES’in bu yıl sorunsuz geçtiği bildirildi.

ÖSYM’den yapılan açıklamada, 2012-ALES İlkbahar Dönemi Sınavı’nın 13 Mayıs 2012 Pazar günü yapıldığı ve soruların en kısa sürede açıklanacağı belirtildi.

Sınav Soru ve Cevapları Açıklandığında Bu Sayfada Yer Alacaktır ….

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

8 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2012 ALES İlkbahar Dönemi Soru ve Cevapları"

 1. hayat diyor ki:

  sahi soruların cevabını bile unutmak üzereyiz ne zaman açıklanacak !

 2. Murat diyor ki:

  ales sorularını yayınlayacaz diye milleti hergün kandırıyosunuz. böyle yapmakla sayfaya değil üye sayısı artırmak, daha da azaltırsınız. çok dandik bir sayfanız varmış

 3. yusuf diyor ki:

  sorular çok zor olduğu için

 4. kenan diyor ki:

  arkadaşlar sınav sorularını neden açıklamıyorlar sizce ?

 5. hayat diyor ki:

  Arkadaşlar zor soruldu diye sınav iptal edilmez amaç zaten en iyi olanları seçmek değilmi? kendinizi kandırmayın

 6. bekir alagöz diyor ki:

  SINAV SORULARI ACABA NEDEN HALA VERİLMEDİ. BUNUN NE GİBİ AÇIKLAMASI OLABİLİR. UYUTULMAYA MI ÇALIŞIYORUZ.

 7. adem diyor ki:

  ya hakkaten arkadaşlar sınav soruları yayınlanmadı ne dersiniz sorular zordu diye iptal edip tekrardan yapmasınlar…

  ne zaman açıklanır dersiniz.

 8. cansu diyor ki:

  Onceki yillarda ertesi gun aciklaniyordu soru ve cevaplar,hatta gazetelerde veriyorlardi sorulari sorun cikmiyordu da ,simdilerde niye sorun cikiyor ne yapmaya calisiyorlar

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.