2012 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiyeye Puan Veren Ülkeler

Pazar, 27 Mayıs 2012, 2:21 | Gündem | 7 Comments
by admin

Bonomo, ‘Love Me Back’ adlı şarkısıyla 18’inci sırada sahne aldı. Türkiye 112 puanla Eurovision yarışmasında 7. oldu. 57. Eurovision Şarkı Yarışması’nı İsveç 360 rekor puanla kazandı. Peki Türkiye’ye puan veren ülkeler hangileri… Can Bonomoya En Çok Hangi ülke puan verdi …

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılan 57’ci Eurovision şarkı yarışmasında İsveç açık ara birinci oldu. Bakü Kristal Salonda yapılanyarışmayı 20 binden fazla seyirci canlı izledi. Türkiye temsilcisi Can Bonomo ‘’Love Me Back’’ adlı şarkısıyla 7’inci oldu. Can Bonomoya oy veren ülkeler , Ülkemize puan veren ülkeler ,2012 eurovision şarkı yarışması hangi ülke kaç puan verdi , ülkemize puan veren ülkeler

Azerbaycan milli dans ve müzikleriyle başlayan yarışma sahne düzenlemesi ve ışık efektleriyle dikkat çekti. Her ülke temsilcisi sahne aldığında Kristal Salon’un duvarları o ülke bayrağının renkleri olan ışıklarla donatıldı.

2012 Eurovision Şarkı Yarışması Ülkemize Puan Veren Ülkeler:

İlk oyu Arnavutluk açıkladı.
Türkiye’yle 10 puan geldi. Daha sonra Karadağ oylarını açıkladı. Türkiye’ye puan gelmedi.Romanya ise Türkiye’ye 3 puan verdi. Avusturya da ülmemize 3 puan verdi.
Belçika’dan 7 puan aldık.
Azerbaycan’dan tam puan geldi.
Maltadan 8 puan geldi.
San Marino’dan 5 puan aldık
Fransa’dan 5 puan aldık.
İngiltere’den 1 puan aldık.
Yunanistan’dan puan gelmedi
Bosna Hersek’ten 4 puan aldık
Bulgaristan’dan 7 puan aldık
İsviçre’den 3 puan aldık. 6. sıradayız
Kıbrıs Rum Kesimi’nden puan gelmedi
Makedonya’dan 8 puan aldık
Hollanda 8 puan verdi. Halen 6. sıradayız
İsveç’ten 6 puan aldık
Litvanya 1 puan verdi
Danimarka 2 puan verdi
Gürcistan 7 puan verdi
Almanya’dan 10 puan
Macaristan’dan 3 puan
İsrail’den 1 puan

eokulegitim.com

İlk 7
1. İsveç  360
2. Rusya 259
3. Sırbistan 214
4. Azerbaycan 150
5. Arnavutluk 146
6. Estonya 120
7. Türkiye 112

RUS NİNELER İKİNCİ OLDU

Şarkı yarışmasının tartışmasız en renkli grubu Buranovski Babuşki yani Rus nineler ikinci oldu. eokulegitim.com Performansları ile göz dolduran nineler milli kıyafetleri ve sobaları ile sahne aldı. Sevimli ninelerin yaş ortalaması hayli yüksek olmasına rağmen salonu coşturmayı başardılar.

2012 Eurovision Şarkı Yarışması Sonucuna Göre Ülke Sıralamaları:

Eurovision şarkı yarışması önümüzdeki yıl 14 Mayısta İsveç’te yapılacak.

eokulegitim.com – 27 Mayıs 2012

7 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2012 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiyeye Puan Veren Ülkeler"

 1. yıldız dedi ki:

  yani diyecek fazla birşey yok hakkımız yendi o kesin

 2. yıldız dedi ki:

  körler sağırlar birbirini ağırlar oldu. zaten her eurovısıon da böyle oluyor. birbirine komşu olan ülkeler birbirlerine puan veriyor. çok komşunuz varsa rahatsınız.

 3. mehmet dedi ki:

  can bonomo yarışmada çok başarılıydı , türkiyenin hakkı yendi can bonomo resmen ülkesi için kendini parçladı bence 1. can bonomo olmalıydı burda aliyeye katılıyorum helal olsun sana reis

 4. yıldız uluocak dedi ki:

  kusura bakmayın. aliye bugün gününde değil .mazur görün.bugün biraz sinirli. neyse bence isveç birinciliği haketmedi. can bonomo ilk üçte olabilirdi.

 5. aliye dedi ki:

  canın aldığı sonuç bence iyi değldi ben yine ilk 5 te diyordum 7.lik olmadı ezdiler bizi bu bi gerçek..

 6. trkiyenin sesi!! dedi ki:

  yuh beee !! türkiye 1 puanı bile hakketmiyor mu? israil bile bize 1 puan verdi yunanistan komşu ülkemiz bile bize puana layık görmediler yazıklar olsun. eurovisiona kötü şarkılar koymuşlar en güzel bizimkisiydi ama tabi türkiye en iyi ipek yolunun üzerinde konumuz güzel gavurlarda bizi çekemiyor puan vermiyolar bizi çekemeyenenler cehennemin ipini çeksinler… türkiye sadece bu konuda değil her şeyde en şanslı ve en iyi bir ülke ı love you turkeyy :DD cavurlarında puanına ihtiyacımız yok eurovisionda 1. olsak ne yazar biz Allah katında 1. olmuşuz … unutmadan gönlümüzün 1.sini tebrik ediyorum çok güzel şarkıyı sergiledin can bonomo :DD

 7. başak dedi ki:

  “TÜRKİYE”BİRİNCİLİĞİ HAK EDİYORDU OFFFFFFFF YAAAAA “BU MU SİZİN EUROVİSİON ANLAYIŞINIZ”

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.