2012 İl Dışı İsteğe Bağlı Atama Tarihleri Ne Zaman Belli Olur

Perşembe, 16 Şubat 2012, 20:46 | Bilgi Paylaşımı | 17 Comments
by admin

2012 il dışı isteğe bağlı atama tarihleri ne zaman belli olabilir?

Soru Özeti .:2012 yılı öğretmenlerin il dışı isteğe bağlı atama tarihleri

Cevap: İl Dışı öğretmen atama tarihlerinin en geç haziran ayında belli olması bekleniyor.

17 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2012 İl Dışı İsteğe Bağlı Atama Tarihleri Ne Zaman Belli Olur"

 1. muhammet selçuk dedi ki:

  sakin olun dua edin her şeyin hayırlısını dileyin olumlu bakmaya çalışın bende tayin isteyeceğim ama hayırlıysa olsun diyorum rengarenk umutlar sağlık ve başarılar sizlerle olsun umut ve sevgiyle

  • Bayram Tanaydın dedi ki:

   Sevgili hocam tabiki sabır tabiki herşeyin hayırlısı olsun, ancak 50 bin ile 70 bin insan-ev ahalisi çıksın çıkmasın bu tayinleri bekliyor. Hadi benim gibileri çin çok fark etmez ama kimisi var çocuğunun SBS tercihini yapacak kimisi var çocuğunun ÖSS tercihini yapacak vs vs vs. yani en azından meb’in sitesine insanlara saygı gereği iki cümle yazsalar. Sevgili öğretmenlerimiz, canlaımızın içi biliyorsunuz 4+… dan dolayı siz gittiğiniz yerde mağdur olmayasınız diye herşeyi oturtmaya çalışıyoz. Tahminimiz, işte efendime söyliyim 20 temmuz veya 20 ağustos veya hadi olsun 20 eylül falan desinler ama bişi desinler abicim ayıp oluyo ama demi yani :)))… Herkes için hayırlısı bakalım.

 2. muhammet selçuk dedi ki:

  sakin olun dua edin her şeyin hayırlısını dileyin olumlu bakmaya çalışın bende tayin isteyeceğim ama hayırlıysa olsun diyorum bir rengarenk umutlar sağlık ve başarılar sizlerle olsun umut ve sevgiyle

 3. garib dedi ki:

  sizde diyaneti geçtiniz belirsizlik konusunda

 4. şahin dedi ki:

  size zam da yok, tayin de…layığımızı buluyoruz işte, çok seviniyorum…

  • mutlucuk dedi ki:

   Valla-Billa aynen doğru kardeş. Ben de yıllardır istiyorum. Hem zam hem de tayin. Alamadıkça mutluluktan uçuyorum. Biz bütün öğretmenler olarak bu işlemeyen kafalarla, örgütlü olamamakla, sanal alemde içi boş isyanlarla, Yalvarış yakarışlarla herşeyin en kötüsünü hak ediyoruz zaten. Beter olalaım hemi?

 5. levent dedi ki:

  bakiyorumda butun sitelerde 2–3 yili dolduran ziplama derdinde 14 yildir ziplamadim 228 puanim var artik ziplama zamani geldi butun turkiye benim icin dua etsin benim gibi derdi kimsenin yoktur.eger anlatsam benim icin ozel bir madde bile acarlar zira duyanlarin bile kulaklari dinleti yetisini kaybediyor.bakanligin cok ozel konularda maddelerin kapsamini genisletmesi gerekli ben ce sadece es durumu yada saglik durumuy la yetinilmemeli.saygilar

  • Mutlu dedi ki:

   Walla aynen doğru kardeş. Ben de yıllardır istiyorum. Hem zam hem de tayin. Alamadıkça mutluluktan uçuyorum. Biz bütün öğretmenler olarak bu işlemeyen kafalarla, örgütlü olamamakla, sanal alemde içi boş isyanlarla, Yalvarış yakarışlarla herşeyin en kötüsünü hak ediyoruz zzaten. Beter olalaım hemi?

 6. sebi dedi ki:

  66 – 84 ay arası çocuklar aynı sınıfta okuyacak ve çok sayıda şube açılacak 4. ve5. sınıf öğretmenleri 1.sınıfa dönse de her yerde açık olacak il dışı atamalarda sorun yok deniyor . il dışı tayin isteyeceğim bursa ya. 176 puanım var. yorum yazarsanız sevinirim.

 7. emin dedi ki:

  arkadaşlar branşçıların işi kolay olacak o bir gerçek.ama biz sınıfçıların ildışı tayinleri biraz zor görünüyor.Karamsar bir tablo çizmek istemiyorum.Fakat ildışı tayin için çoğu il bence sınıfçılar için açılmaz.Çünkü boşta kalan 5.sınıf öğretmenlerini önce yerleştirecekler.Bize yer kalırsa şanslı sayılırız.

 8. narin dedi ki:

  bende il dışı tayin istiyorum ne zaman netlik kazancak bu konu ve ben göreve 30 eylülde başladım ya 1 aydan tayn isteyemezsem ne olcak :(( çok teşekkürler….

  • özge dedi ki:

   umudumuz zorunlu hizmet affı maddesini bu yönetmeliğe de koymaları ki hakkımız o zaman tarih önemli olmaz hocam.

 9. nisre dedi ki:

  4+4+4 nemenem zıkkımın kökü…durup durup birşeyler çıkarmaktalar…köküne kibrit suyu…tayinlerin de içişne ettiler…öğretmen nerede başladı ise orada bitirecek…hel hele sınıf öğretmenlerini hepten yaktılar…lay lay lom…öğretmenim çişim var…mokum var…küsmeler…gönül almalar..laaa ne öğretecez biz….eğitimde 1-2 ay ın bile farkındalığı var ki….yanan biz olduk…oynayın durun bakam…bir gün sizinlede oynayacaklar olacak ama biz görmecez…kudurtturup durun bakem……….

 10. boksör dedi ki:

  Sayın bakanım, sizden sadece tek isteğimiz var. Gerçekten bazı yorumcuların iddia ettiği gibi, kişiye özel okul tayine açık hale getirilmesin yeter. Fazladan hak istemiyoruz, sadece hakkımız yenmesin, bu bize yeter.

 11. toygar dedi ki:

  4+4ten dolayı bu yıl il içi ve il dışı tayin yapılmayacak deniyor, böyle bir ihtimal var mı?

 12. mmmm dedi ki:

  ildışı tayinler 2yılda bir olsun istemediimiz yerde çalışmaktan bıktık abuk subuk tayinler yüzünden sağlığımızı kaybettik çocuklarımız hasta oluyor ve ilgilenemiyoruz bu tayin ler eğitim değil azap ve eğitime darbe keşke okumasaydık ondan çocuğunu okula göndermek istemeyenleri teşvik ediyorlarmış ymezler herkes aynı çileyimi çeksin

 13. BURHAN HARAS dedi ki:

  Tahminen mayıs ayı sonu başvurular alınır haziran ayı ilk haftasında sonuçlanır

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.