2012 KPSS Başvuru Kılavuzu ve Başvuru Rehberi – Tarihleri

Pazartesi, 9 Nisan 2012, 12:50 | Bilgi Paylaşımı | 9 Comments
by admin

2012 KPSS Başvuru Kılavuzu Ne Zaman Yayınlanacak. KPSS 2012 Başvuruları Ne Zaman Alınacak. 2012 KPSS (Kamu personeli Seçme Sınavı ) 7 Temmuz 2012 ve 8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılacak. 2012 KPSS Lisans A Grubu ve Öğretmenlik başvuruları 9 Nisan 2012 tarihinde başladı. 2012 KPSS Başvuru kılavuzu yine bu tarihten itibaren yayınlanacak.

2012 KPSS Başvuru Kılavuzu ve Başvuru Tarihlerini Bu sayfadan Takip Edebilirsiniz  ….
Lisans düzeyin 2012 KPSS Başvuruları

KPSS Başvurusu Nasıl Yapılır

ÖSYM KPSS Başvuruları 2012

KPSS başvuruları başladı2012 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) lisans başvuruları bugün başladı.

Başvurular, 18 Nisan’a kadar devam edecek.2012 KPSS, lisans düzeyinde, 7-8 Temmuz tarihlerinde Cumartesi sabah, Cumartesi öğleden sonra, Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda il merkezleri ile Lefkoşa’da yapılacak. Sınava, lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumda olan adaylar girebilecek.

Başvurular, başvuru merkezlerince yürütülecek. Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri KPSS’de başvuru merkezi olarak görev yapacak. Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak. 2012-KPSS Lisans Kılavuzu’nda başvurma, sınav, değerlendirme veyerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer alacak.

 

2012-KPSS Lisans
Başvuru Kılavuzu
Aday Başvuru Formu
Başvuru İşleminde Adayların İzleyeceği Yol
Başvuru Merkezleri
Adres İline Göre Tercih Edilebilecek Sınav Merkezleri

 

9 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2012 KPSS Başvuru Kılavuzu ve Başvuru Rehberi – Tarihleri"

 1. fikriye dedi ki:

  önlisans sınavına giricem , işletme okuyorum kpssde hangi bölümleri yazabilirim bilgisi olna var mı ?.

 2. kader dedi ki:

  meraba arkadaşlar..
  acaba bankaya kpss için ne kadar yatırıldığını biliyormusunuz?

 3. cemre dedi ki:

  önlisas başvuruları ne zamn olack bilen varmı arkadaşlr….nerelrden calışıyonuz. kursa giden var mı

  • murat dedi ki:

   CEMRE 18 haz. 4temmuz arası başvurular alınacak . kpss ders videolarının oldugu sitenin link i var bende buraya eklesem siliyorlar herhangi bi adresten bana mail at sana o link i göndereyim muradd_58@hotmail.com ( kpss ders videolarının oldugu sitenin link ini isteyen butun arkadaşlar bu adrese mail atabilirler)

 4. cansu kaya dedi ki:

  ben daha önce kpss önlisantan girmiştim şimdi ise lisanstan giricem başvurumu internet üzerinden mi yapıcam

 5. murat dedi ki:

  ESRA merhaba başvuru kılavuzu diye birşey yok eger başvuru yapacaksan 18 haz 4 temmuz arası herhangi bir liseden başvurunu yapacaksın. bu konu ile ilgili bilgi var zaten yukardaki (2012 KPSS Başvuru Kılavuzu Ne Zaman Yayınlanacak) bu link e tıkla gerekli butun bilgiler mevcut burda

 6. esra çiçek dedi ki:

  Peki 23 Eylül 2012’de yapılacak olan Ortaöğretim ve Önlisans KPSS Başvuru kılavuzu ne zaman yayınlanacak , ÖSYM’den bu konuda bir bilgi varsa buraya eklemenizi rica ediyorum. Bizleri de düşünün lütfen !

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.