2012 LYS Ek Tercih Kılavuzu – ÖSYM

Pazartesi, 24 Eylül 2012, 16:10 | Gündem, YGS LYS | 1.535 Comments
by admin

LYS Ek Tercih Kılavuzu Güncel Hali Aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz …

2012 LYS Ek Tercih kılavuzu ve LYS 2. tercih işlemleri ile ilgili bilgiler bu sayfada … ÖSYM tarafından LYS ek tercihleri için gerekli açıklamalar yapılacak. 2012 LYS ek yerleştirme kılavuzu ve Sonuçları bu sayfada. Boş kalan kontenjanlara 27 Eylül – 1 Ekim 2012 tarihleri arasında ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacak.  LYS 2. tercih kılavuzu ve başvuru bilgileri:

2012 LYS Ek Yerleştirmeleri 27 Eylül-1 Ekim 2012 tarihleri arasında yapılacak.

Üniversite Ek 2012 Yerleştirme Kılavuzu

2016 2017 öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan, yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan ve 2012-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandıktan sonra açılan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına 2012-ÖSYS sonuçlarına göre ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar, 2012-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini, 27 Eylül-1 Ekim 2012 tarihleri arasında başvuru merkezleri aracılığıyla (Başvuru Merkezleri, resmi iş günü ve resmi iş saatleri arasında başvuru alacaklardır.) veya İnternet üzerinden bireysel olarak kendileri yapacaklardır. 2012-ÖSYS merkezi ilk yerleştirmede tercih işlemi yapılabilen tüm Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ÖSYS’de Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklardır. Başvuru süresi uzatılmayacaktır.

Adaylar, tercihlerini Başvuru Merkezi aracılığıyla yaptıklarında ödeyecekleri 3,00 TL tutarındaki hizmet ücreti dışında başka bir ücret ödemeyeceklerdir. Posta ile Merkezimize gönderilen Tercih Formları işleme alınmayacaktır.

2012-ÖSYS YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA EK YERLEŞTİRME KILAVUZU METNİ TIKLAYIN

TABLO-3A, TABLO-3B, TABLO-4 VE KOŞULLAR TIKLAYIN (24 Eylül 2012)

TABLO-6A, TABLO-6B1, TABLO-6B2,TABLO-6B3, TABLO-6B4, TABLO-6C TIKLAYIN (24 Eylül 2012)

2012-ÖSYS Ek Yerleştirme kurallarına ilişkin bilgiler, 2012-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda yer alacaktır. Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylar, 2012-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formuna ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden ulaşabileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

2012-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzunun kontenjan tabloları, program koşulları ve diğer tabloları24-25 Eylül 2012 tarihlerinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz adaylara ön bilgi amacıyla yayımlanacaktır. Tercih işlemlerinin başlayacağı 27 Eylül 2012 tarihine kadar zorunlu hallerde Kılavuzda değişiklik yapılabilecektir. Adayların tercihlerini yapmadan önce 27 Eylül 2012 tarihinde ÖSYM’nin İnternet adresinden güncellenerek yayımlanacak Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Kılavuz basılı olarak dağıtılmayacağından adayların ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri yararlarına olacaktır.

Ek yerleştirme işlemleri, 2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu, 2012-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2012-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

LYS Ek yerleştirme Kılavuzu 2012, 2012 YGS LYS Ek Tercih Kılavuzu, 2012 Üniversite Ek Yerleştirme Kontenjanları Kılavuzu, 2012 Üniversite Ek tercih Kılavuzu, Ek yerleştirme Kontenjanları Kılavuzu İndir ÖSYM

Eokulegitim.com – 2012

2012 LYS Tercihleri Nasıl Yapılacak Öğrenmek İçin Tıkla

2012 LYS Yerleştirme Sonuçları İçin Tıkla

2012 LYS Tercih Robotu İçin Tıkla

Tercih Yapmadan Önce Meslek Tespit Testi İçin Tıkla

2012 LYS Ek Tercih Kılavuzu, Eylül 2012 LYS 2. Tercih Kılavuzu,2012 Lisans Yerleştirme Sınavı Tercih Kılavuzu İndir ,ÖSYM 2012 ÖSYS Sınavı Tercih Kılavuzu İndir

Eokulegitim.com – Eylül 2012

1.535 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2012 LYS Ek Tercih Kılavuzu – ÖSYM"

 1. CİGDEM dedi ki:

  arkadaslar ben lıse sobdayım bilgisayar ögretmenlıgı ygs1 den alıyor benım lys gırmem gerekıyo mu?

 2. Harun dedi ki:

  Arkadaşlar ben bu sene son sınıfım hazırlanıyorum. meslek lısesı oldugum ıcın 10.ve12. sınıfta sayısal gormedım polislik yada askerıye ıstıyorum. ne yapmam gerek hıc bır bılgım yok sınav sıstemınide bilmiyorum. ne önerırsınız? kac puan almam yeterlı olur? Sizce ne yapmalıyım? yardımcı olurmusunuz.

  • sümeyye dedi ki:

   ilk önce ygs ye girip 300 gibi bir puan alman gerekiyor. baraj genelde 270 gibi oluya ama sen yine de işini riske atma. sonra lys ye girmeyeceksin. polislik başvurularını yap mülakata gir. geçersen pmyo sınavına gireceksin. ondanda çok yüksek olmasa da güzel bir puan alman gerekiyor. tavsiyem ygsye çalış yeteri kadar ve de pmyo hazırlık kitapları satılıyor. konu anlatımı al ve de bol bol soru çöz. pmyo sınav tarihi 30.06.2012

   • Harun dedi ki:

    teşekkürler arkadasım, pekı benım sayısal kötü bellı bır net gerekıyormu sayısal çömeyı pek düşünmuyorum Taktik varmı :D sonucta sen bu işin ehlisin

 3. wew@hotmail.com dedi ki:

  arkadaslar ne olur yardım etın kayıt yapacam param yok ne olur yardım etın valla gerı odıyecem

 4. çağla dedi ki:

  açıklandı sonuçlar

 5. naim dedi ki:

  Arkadaşlar tercihlerin ne zamn açıklanacagına dair kesin bilgi verilmedi demi..mugla iktisat yazanlar varmı?hepimiz için hayırlısı olur inşallah..

 6. çağla dedi ki:

  bir çok kişi edebiyat yazmış yerleşemiycem diye çok korkuyorum zaten bu yoğunlukla biraz zor gibi geliyo bana

  • zeynep dedi ki:

   yani puanı yeten de yetmeyen de yazmış puanları yüksek olanlar ikinci öğretim yazmayacaklardı yada başka bölüm yazabilirlerdi.birçok bölüm var 300 küsürlü olanlar edebiyat yazmasın diye 50 kere söyledim

   • çağla dedi ki:

    320 350 puanlarla edebiyat yazanlar var ya çoğu da ikinci öğretim bu durumda şansımız git gide azalıyo ben 250 puanla edb. yazdım yazmasaydım bundan iyidi

  • zeynep dedi ki:

   zor olur tabi herkes aynı yerleri yazdıysa zor hayır anlamıyorum başka yerleri yazma şansları varken niye illaki edebiyat

  • öznur dedi ki:

   ilk 5 sıraya nereleri yazdınız?yazar mısınız

 7. ahmet dedi ki:

  benim puan 305 ts aldım edebiyat gelirmi acaba ….

 8. kaan dedi ki:

  ben bu ösym nin.. ne yaptığı belli değil.

 9. anıl_ank dedi ki:

  arkdaşlar kesın tarıh bellımı ne zman acıklancagı harbıden blıınc altıma yerlesldı bı orsıı kaldı oryada gırdıı bu sınavv sonuclrı heycanı ….

 10. ilayda dedi ki:

  nereleri yazdın semih iö de yazdın mı?

 11. sılaa dedi ki:

  Arkadaşlar ne olurr yardımcı olun ya puanım 376 ts 2 rizeye yeni açılan türkçe ögr. yerleşir miyim sizce?? :(:(

 12. çağla dedi ki:

  anlaşılan herkes edebiyat yazmış yerleşmek zor olcak gibi umutlarım tukendi valla ama hayırlısı inşallah herkes istediği yeri kazanır yerleşemediniz yazısını bi daha görmek istemiyorum.

 13. sılaa dedi ki:

  Arkadaşlar ts 2 puanım 376 rizedeki türkçe öğretmenliğinin gelme ihtimali sizce nedir? Puanım nasıl

 14. gözdee dedi ki:

  Çanakkale 2. öğretim ekonometri yazdım 261 puanla almış 6 boş kntjan var benim puanım 270 olur mu sizce??

 15. Semih dedi ki:

  ts-2 puanım 272 26 tane edebiyat yazdım yerleşebilirmiyim ?

  • simge dedi ki:

   arkadaşlar puanım tm1 242 iktisat 238lik bir yeri yazdım gelirmi sizce bayburt 12 kişilik yer varmış

 16. bulem dedi ki:

  Arkadaşlar benm ts 2 puanım 376 rizeye yeni açılan türkçe ögretmenliğini yazdım gelme ihtimali nedir? yazan varsa lütfen puanı kaç yazabilir mi tesekkürler.

 17. Hazan dedi ki:

  Arkadaşlar ben sayısalcıyım puanım 403.. gelir mi bi yer?

 18. ebru dedi ki:

  4-5 ekim gibi acklanıcak diye duydm arkdslar

 19. dilan dedi ki:

  tercih sonucu ne zaman açıklanacak bilen var mı?

 20. alper dedi ki:

  bnm ts 2 puan 267 eskısehır osmangazi 219 la almış t.dili edebıyatı mugla sıtkı kocaman cağdaş türk lehçelerinii 246 ıle almış gelme olasalıgı varmı?

 21. alper dedi ki:

  arkdaşlar sonuçlar cumaya kadar açıklanır herhalde? bir bilgisi olan varmı?

 22. Ülkü dedi ki:

  Slm arkadaşlar şükür şu tercihleri yaptık ve hepimiz kurtulduk ah bi de açıklansaydi…ya bi de şu kazanıp gitmeyenlere sinir oluyorum gitmicekseniz yazmayın kardeşim herkesin hakkını yemeye ne hakkınız var ya insanların ne hayalleri var sizin yüzünden yıkılıyo belki onlar:-(bu sınav yüzünden ramazan bayramim rezil oldu sonuçlar aciklanali 1,5 ay oldu içimden gelerek gülemiyorum ve görüyorum ki burda ki çoğu kişi de benle aynı durumda Hepimiz için hayırlısı olsun artık arkadaşlar inş hepimiz kazanıp daha üniv gideli 2 hafta olup da havalananlara gösteririz. . .

  • zehra dedi ki:

   merak ettim ülkü hangi bölümleri yazdın?

  • bulem dedi ki:

   Merhaba arkadaşlar benim Ts 2 puanım 376 Rizeye yeni açılan Türkçe öğretmenliğine yerleşme şansım nedir sizce,puanım nasıl?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.