2012 SBS Sınav Giriş Yerleri – Giriş Belgesi

Salı, 29 Mayıs 2012, 8:09 | Bilgi Paylaşımı | 3 Comments
by admin

TEOG Sınav Giriş Belgesi 2012 – Sınav Yerleri Açıklandı

TEOG’ye Girecek öğrenciler sitemize TEOG’ye nerede gireceğim. TEOG Sınav Giriş yerleri ne zaman açıklanacak ya da TEOG Giriş belgesi ne zaman verilecek tarzında sorular soruyorlardı. Cevap Milli Eğitim Bakanlığından geldi. 2012 TEOG Sınava Giriş Belgeleri… 2012 TEOG Sınav Giriş Belgesi ? 2012 TEOG çok az zaman kala öğrenciler sınava nerede gireceklerini merak etmeye başladılar.

2012 TEOG Sınav yeri bilgileri 28 Mayıs’tan itibaren öğrenilebilecek. Öğrenciler devam ettikleri okul müdürlüklerine müracaat ederek sınav giriş belgelerini edinecekler. Okul müdürlüğünün sisteme girerek renkli çıktısını aldığı sınava giriş belgesi, onaylanıp öğrenci velilerine verilecektir. Bu belgede öğrencilerin hangi gün, hangi kurumda, hangi salonda sınava girecekleri yazacak. Sınava giren aday bu belgeyi sınav günü mutlaka yanında bulundurmak zorunda.

İşte MEB tarafından yapılan açıklama:

SINAV GİRİŞ BELGESİ 

2012 TEOG Sınav Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?
a. Fotoğraflı sınav giriş belgesi 28 Mayıs 2012 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr veya http://oges.meb.gov.tr adreslerinden okul müdürlükleri tarafından renkli olarak alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecektir.

b. Fotoğraflı sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav bölgesi, bina, salon ve sıra bilgileri yer alacaktır. Öğrenci, sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde, binada, salonda ve sırada sınava girecektir.

c. Doğal afet, yangın ve benzeri olağanüstü durumlarda Bölge Sınav Yürütme Komisyonu’nun teklifi üzerine Başkanlığın uygun görüşü ile öğrencinin sınav yeri değiştirilebilecektir.

ç. Fotoğraflı sınav giriş belgesini kaybeden öğrenciler, belgenin yenisini Başvuru yaptığı okul müdürlüklerinden alabilecektir.

d. Yurtdışından sınav Başvurusu yapan öğrencilerin sınav giriş belgesi 28 Mayıs 2012 tarihinde, Ek-1 “2012-TEOG-Yurt Dışı Başvuru Talep Forumu’nda belirtilen e-posta adresine gönderilecektir.
Öğrenciler elektronik ortamdan aldıkları sınav giriş belgesini bulundukları ülkedeki eğitim ataşeliklerine onaylatacaklardır.

e. Sınav giriş belgesini alamayan öğrenciler sbs8@meb.gov.tr elektronik posta adresinden Bakanlığımıza ulaşabileceklerdir.

f. Engelli öğrencilerin sınav giriş belgesinde, kimlik bilgilerinin yanında sınavda alacağı özel hizmet durumu yer alacaktır.

TEOG Sınav yerleri , TEOG Giriş Belgesi Ne Zaman Verilecek Gelecek, TEOG Sınav Giriş yerleri

eokulegitim.com – 29 Mayıs 2012

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2012 SBS Sınav Giriş Yerleri – Giriş Belgesi"

  1. mustafa dedi ki:

    sbs sınaV SORUSU AÇIKLAMA

  2. telif hakkı dedi ki:

    haberiniz çalıntı

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.