2013 Ocak Ayında Ne Kadar Burs Ödenecek KYK

Cumartesi, 15 Aralık 2012, 23:40 | Eğitim ve Öğretim, Önemli Kişilikler | 9 Comments
by admin

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından geçtiğimiz günlerde Burs, Öğrenim ve Katkı Kredisi sonuçları açıklanmıştı. Buna göre kimi üniversite öğrencilerine burs kimilerine ise öğrenim kredisi çıktı. Şimdi birçok öğrenci burs ya da öğrenim kredilerinin ne zaman ve ne kadar yatacağını merak ediyor.

Öğrencilerimizden gelen sorular üzerine eokulegitim.com olarak bu konuda açıklama yapma gereği duyduk. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından ödenen burs ve öğrenim kredileri her ayın 7’sinde yatırılır. 2016 2017 öğretim yılında ilk kez burs ya da öğrenim kredisi alacak olan öğrenciler 2013 Ocak ayının 7’sinden itibaren paralarını almaya başlayacaklardır. Bu yıl ilk kez KYK’dan burs ya da kredi ödemesi alacak öğrencilerden gelen sorulardan biri de, 7 Ocak’ta toplu para alınıp alınmayacağı.

Öğrencilerin aklına bu tarz bir soruyu kim sokuyor ama, haksız da sayılmazlar. Ancak, ilk kez ödeme alacak olan öğrencilerin 7 Ocak’ta tek bir ödeme alacaklarını bilmelerinde fayda var. Geride kalan ayların da KYK tarafından ödeneceği söylentileri her yıl çıkar. Ancak, tamamen asılsız olan bu söylentiler her yıl boş çıkar. Çünkü devletin boş yere 3 aydan fazla para ödediğinizi düşürseniz ne kadar mantıksız bir beklenti içinde olduğunuzu öğrenebilirsiniz.  Söylediklerimizi toparlayacak olursak:

İlk kez ödeme alacak olanlara 7 Ocak 2013 tarihinde sadece 1’er ödeme yapılacak. Toplu para alma hayaliyle bankamatiklere koşturan öğrenciler, maalesef ki hayalleri yine yıkılacak. 2013’te ne kadar burs , kime ne kadar burs verilecek sorularını yanıtladık.

Soruegitim.com (Kaynak göstermeden alıntı yapılamaz)

9 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2013 Ocak Ayında Ne Kadar Burs Ödenecek KYK"

 1. fadime koçyiğit dedi ki:

  hayırlı günler lütfen cevap bekliyorum bugün ocak 8 ama benim hesabıma para yatmamış

 2. burhan dedi ki:

  herkes bişe diyo nalet olsun paralarına :)

 3. Sinan Özer dedi ki:

  toplu yatarsada mk yatmazsada mk. mılletı kandırıyolar senet tutarı 5.460 yazıyo ama cekecegım para 4.000 cıvarı.

 4. seda dedi ki:

  bır cok kısının toplu para aldıgına sahıdım.. ayrıcalıkları mı vardı?

 5. sadık dedi ki:

  kızlar sakin olun ya :) para işte ne önemi var ki? :)

 6. aleyna dedi ki:

  neden bu kadar beklemek zorunda kaldık normalde kazanıldıktan 3 ay sonra yani okulların baslamasına yakın almamız gerekmiyor muydu . Lütfen açıklama yapınız ….

 7. Rabia dedi ki:

  peki parayı toplu alan arkadaşlarımız yalan mı söylüyorlar…

 8. melek dedi ki:

  bu ne kardeşim ne yaptınız siz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.