2014 LYS Üniversite Tercihleri Ne Zaman Başlıyor Tarihi

Salı, 1 Temmuz 2014, 21:06 | Genel | 0 Yorum
by ozden

osymlysLYS Tercih Zamanı Hangi Tarihte Başlıyor, 2014 LYS Üniversite Tercihleri Ne Zaman Başlıyor Tarihi

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre üniversite tercihleri 7-17 Temmuz’da alınacak, üniversite kayıtlarının ise 1-5 Eylül’de yapılması bekleniyor.

ÖSYM’nin yapmış olduğu açıklamaya göre, 2014- ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanarak adayların bilgilendirilmesi sağlandı.

Bu sebeple tercihte bulunacak adayların, tercihlerini gerçekleştirmeden verilen süre içinde ÖSYM’nin internet adresinden tekrar yayımlanacak olan 2014-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu incelerek yeni bilgileri kontrol etmeleri gerekiyor.

Kılavuzda verilen bilgiye göre üniversite tercihleri 7-17 Temmuz aralığında gerçekleşecek. 2014-2015 eğitim öğretim yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt yaptırmaya hak kazanan adayların kayıtları tüm üniversitelerde 1-5 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

LYS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.