2014 TEOG Tercihleri Ne Zaman Yapılacak

Pazartesi, 30 Haziran 2014, 20:07 | Genel | 8 Comments
by ozden

teog

Lise Tercihleri Ne Zaman Başlıyor, 2014 TEOG Tercihleri Ne Zaman Yapılacak

TEOG sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler şimdi de yapılacak olan tercihlere çevrildi. Sınavlara 1 milyon 280 bin öğrenci katılmış ve ardından bu sınavın sonuçları açıklanmıştı. Bakanlık tarafından verilen bilgiye göre okulların kontenjanları 4 Temmuz tarihinde belli olacak. 8 Temmuz’da ise yerleştirmeye esas puanlar yani okul puanları ilan edilecek. 31 Temmuz’dan 8 Ağustos tarihleri arasında ise yerleştirme işlemleri yapılacak. Sonuçlar ise 22 Ağustos tarihinde açıklanacak.

TEOG Tercihleri Nasıl Yapılacak

Öğrenciler tercihlerini yerleştirmeye esas puanlarına göre belirleyecek. Tercih yapacak öğrencilerin yerleştirmeye esas puanları TEOG’lardan aldığı puanların ortalaması ile diploma notunun katsayı çarpımıyla ulaşılan puanlardan meydana geliyor. Bu sebeple öğrencilerin aldığı yerleştirmeye esas puanlar büyük önem taşıyor.

Bununla birlikte özel eğitim kurumları da bu puana göre öğrenci kaydı yapacak. Özel eğitim kurumlarının belirleyeceği puanlar burs kontenjanlarına göre değişiklik gösterebilecek. Öğrenciler YEP puanlarına bakarak MEB’in ilgili internet sitesinden tercih yapabilecek. YEP puanları ise kısa süre sonra belli olacak. Açık öğretime kayıtlı olan öğrenciler de YEP puanlarına göre tercihte bulunacak.

2014 TEOG Tercih Zamanı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

8 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2014 TEOG Tercihleri Ne Zaman Yapılacak"

 1. hilal dedi ki:

  ya bize neden hiçbişeyi açıklamıyolar neden tercihler hangi tarihler arasında yapılacağını söylemiyorlar neden bize doğru bir bilgi vermiyorlar her sitede ayrı bişey yazıyor ya

 2. ayşe dedi ki:

  herkes tercihlerin ne zaman ve nasıl yapılacağını söylüyor ama nerden bilgisayardan mı okuldan mı kağıt üzerinden mi yapılacak bilgisi olan yazabilirmi

 3. tahir dedi ki:

  teog sınavı sonuçlarına göre öğrenciler yep e göremi yoksa ağırlıklı teog puanına göremi yerleştirilecek

 4. AHMET GÜRSEL dedi ki:

  TEOG lise tercilri nezaman açıklanacak

 5. çağrı dedi ki:

  tercihlerimizi internetten veya başka şehirlerde yapabilirmiyiz

 6. helin dedi ki:

  Puanlar ne zaman açıklanacak

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.