3 Dersten Kalanlar Sınıflarını Geçtiler

Pazar, 15 Eylül 2013, 18:24 | Eğitim ve Öğretim | 1 Yorum
by admin

Ülkemizde eğitim veren ilk ve orta dereceli eğitim merkezi talimatnamesinin  farklılaşmasını anlatan bir bildirim yapmıştık. Milli eğitim bakanlığı öğrencinin tüm sene boyunca girdiği sınavların sonuçlarından üç adetinden başarısız olursa bir üst sınıfı okuyabileceğini belirtmiştik.

Bu sebeple;

Orta öğretim 10 ve 11. bölümlerinde o sene içinde almaya zorunlu olduğu ilgi bilginin 3 tanesinden başarı gösteremeyen sınıf tekrarı yapıyordu. Artık bu öğrenciler borçlu geçebiliyor. Ancak bu sayı 4 taneye çıkarsa sınıf tekrarı yapıyor.

Bu sebepten dolayı ilgi milli eğitim vekaletinin bir bildiri yapması gerekiyor ve bu durumu talebe yararına çevirmesi ve düzeltmesi gerektiğini açıklamıştık.

Diğer mevzu ise bütünde öğrenci 5 den fazla konudan borçlu olma kararının 6 ‘ ya yükseltilmesi idi.

MEB öğrenci bilgi sisteminde içinde bulunduğumuz gün içinde baktığımızda Milli Eğitim Bakanlığı öğrencileri bir üst sınıfa atlatmıştır.Bu konuda kimselerin haberi olmadan bu işlem yapılmıştır. Kendiliklerinden not giriş sisteminde iyileştirme yapılmıştır.

Altta bu konuyu açıklığa kavuşturacak bir not çizelgesi var.

Talebe 2016 2017 yılında lise 3 de eğitim görmektedir. İmtihanların 3 tanesinden düşük not almıştır.Bir de alt sınıftan başarısız olduğu konuları vardır. Öğrenci sınıfta kalmayıp borçlu geçmiştir. Öğrenci bilgi sisteminde bu bilgileri siteye girmiştir.

Talebe daha evvelki kanunda öngördüğüne göre lise 2 de aldığı konulardan geçemediğinden ve üst sınıfta toplamda 6 adet konudan başarısız olduğu halde sınıf tekrarı yapması gerekirken bir üst sınıfa borçlu geçmiştir.

 

http://www.memurlar.net/haber/404294/

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "3 Dersten Kalanlar Sınıflarını Geçtiler"

  1. fırat karakoç dedi ki:

    fırat karakoç imkb teknik ve endüstrü mesleklisesinde kaldımı geçtimi

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.