66 aylık çocuklara disiplin

Çarşamba, 28 Kasım 2012, 17:49 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by eokulbengi

Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Füsun Çuhadaroğlu, 66 aylık çocuğun ilkokul disiplinine girmesinin onun ruhsal, duygusal ve bilişsel gelişimini sekteye uğratarak, yıllarca sürecek akademik hayatı açısından olumsuz sonuçlar doğuracağını iddia etti.
Çuhadaroğlu, Türk Tabipleri Birliği’nde (TTB) düzenlediği basın toplantısında, 66 aylık çocukların, okul öncesi eğitim almadan ilkokula
başlamamaları gerektiğini savundu.

Çocukların 72 aydan önce ilkokul birinci sınıfa başlamasının kaygı bozuklukları, okul başarısızlıkları, kendine güvensiz olarak büyümeleri ve davranış sorunlarının gelişmesi açısından sakıncalı olacağını öne süren Çuhadaroğlu, ”66 aylık çocuğun ilkokul disiplinine girmesi onun ruhsal, duygusal ve bilişsel gelişimini sekteye uğratarak, yıllarca sürecek akademik hayatı açısından olumsuz sonuçlar doğuracaktır” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan soruna çözüm bulmasını isteyen Çuhadaroğlu’na, basın toplantısına katılan TTB ve Eğitim-Sen de destek verdi.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.