7. Sınıf SBS Sonuçları MEB – 2011

Cumartesi, 23 Nisan 2016, 11:07 | Bilgi Paylaşımı | 515 Comments
by admin

 İlköğretim 7. sınıflar için son kez düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı (TEOG) sonuçları açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) yapılan açıklamada, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi çerçevesinde, ilköğretim 7. sınıflar için TEOG’nin 5 Haziran 2011 tarihinde, yurt içi ve yurt dışında 655 sınav merkezinde gerçekleştirildiği anımsatıldı.
Bu yıl ilköğretim 7. sınıflar için son kez yapılan sınava 1 milyon 98 bin 203 öğrencinin başvuruda bulunduğu, 1 milyon 83 bin 750 öğrencinin sınava girdiği belirtildi.

.

2011 7. Sınıf TEOG Sonuçlarınızı Öğrenmek İçin Tıklayın
2011 7. Sınıf DPY – Bursluluk Sınavı Yerleştirme Sonuçları İçin Tıklayın

Açıklamada, bu sınavlarda öğrencilere yıl boyunca öğrenme, öğretme sürecinde elde ettikleri kazanımların seviyesini ve bu kazanımların günlük hayatta kullanılması becerisine dönüştürülmesini ölçmek için akademisyenlerden oluşan komisyonlar nezaretinde geliştirilen, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Yabancı Dil alanlarında toplam 90 test sorusu yöneltildiği ifade edildi.
Bu soruların sınav sonrası akademisyenlerin de yer aldığı bilim kurulları tarafından incelendiği ifade edilen açıklamada, incelemelerin bilimsel doğruluk, ölçme tekniğine uygunluk, dil anlatımı, öğretim programlarının kazanımları doğrultusunda yapıldığı vurgulandı.
Bu kapsamda incelemeyi yapan kurul ve komisyonlar tarafından iptali gerektiren herhangi bir sorunun tespit edilmediği bildirildi.
Seviye Belirleme Sınavları’nın bir sıralama sınavı olmadığının altı çizilerek, bu sınavlarla öğrencilerin okulda elde ettikleri kazanımların ölçülmesinin hedeflendiği belirtildi. Bu sebeple bu sınavların sonucuna göre öğrenci, okul, il ve ilçe sıralaması yapılmasının uygun görülmediği kaydedildi.
Sonuç belgelerinde TEOG puanı ve sınıf puanlarının (SP) yer aldığı ifade edilerek, SP’nin TEOG puanı ile Yılsonu Başarı Puanlarının (YBP) Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Yönergesi hükümleri çerçevesinde hesaplanmasıyla elde edilen puan olduğu, öğrencinin 8. sınıf sonunda ortaöğretim kurumlarına yerleştirilmesinde kullanılan Ortaöğretime Yerleştirme Puanı (OYP) hesaplamasının ana unsurunu oluşturduğu ifade edildi.
Bu sebeple TEOG puanlarının öğrencilerin yeni öğretim yılında başarısının artırılmasında önemli bir veri olarak kullanılmasının ötesinde tek başına bir anlamın söz konusu olmadığı belirtildi.

SAYISAL VERİLER
Açıklamaya göre, sınava başvuran öğrenci sayısı 1 milyon 98 bin 203 olurken, sınava 1 milyon 83 bin 750 öğrenci girdi. TEOG’ye özel okullardan 36 bin 567, devlet okullarından 1 milyon 47 bin 183 aday sınava girdi.
Devlet okullarından 4’ü kız, 3’ü erkek olmak üzere toplam 7 öğrencinin sınavı iptal edildi.
Bu yıl yapılan 7. sınıflar TEOG’de tüm soruları doğru yapan öğrenci sayısı 503, sınıf puanı 500 tam puan olan öğrenci sayısı ise 355 olarak belirlendi.
Tüm soruları doğru yapan öğrenci sayısı özel okullarda 291, devlet okullarında ise 212 olarak belirlendi. Kız öğrencilerden 244’ü, erkek öğrencilerden ise 259’u tüm soruları doğru yanıtladı.
2010 yılında düzenlenen ilköğretim 6. sınıf TEOG’de ve 2011 yılında düzenlenen ilköğretim 7. sınıf TEOG’de tüm soruları doğru yapan aday sayısı ise 84 olarak tespit edildi.
Sınıf puanı 500 puan olan öğrenci sayısı 355 olarak belirlenirken, ilköğretim 6. sınıf TEOG ve ilköğretim 7. sınıf TEOG’de sınıf puanı 500 puan olan öğrenci sayısı 60 olarak belirlendi.
Kopya taraması sonucu bazı test ya da testleri ikili kopya nedeniyle iptal edilen öğrenci sayısı 155 olurken, kopya taraması sonucu ikili kopya nedeniyle iptal edilen test sayısı 184 oldu.
Veli, öğretmen ve öğrencilerin konuyla ilgili her türlü talep ve şikayetleri için Alo Eğitim (444 83 83) hattını arayabilecekleri belirtildi.

7. Sınıf TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak, 7. sınıf sbs sonuçları, TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak, 7. sınıf TEOG sonuçları açıklanma zamanı,7. sınıf TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak 2011

Tagged with:

515 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "7. Sınıf SBS Sonuçları MEB – 2011"

 1. HAYAT dedi ki:

  ya sbs puanı kırmızıyla yazan sp puanımı oluyor yoksa sbs puanı yazıyor o mu oluyor

 2. kardelen dedi ki:

  ablanız çalışkan olunca yapıyo tabii 302 puan bende yalan yokk ablası:):):):):):):)):):):):)):):):):)):):):):)):)

  • çalışkan dedi ki:

   haha bu şimdi 302 çokmu demek bi siktirgit bn 481 virgül ile aldım lan 302 ymiş al onu kız meslekte götüne sok canısı

 3. the and dedi ki:

  ben -0 alacaktım ama çok azdı malesef alamadım

 4. zaaaaaaaaaaaa dedi ki:

  ben 600 alacaktım aslında ama soru sayısı çok azdı :)

 5. halil dedi ki:

  bnde 491 puan

 6. yaw baba king yhaw dedi ki:

  Abiniz 500 çekti ne diyosunuz asdasdad

 7. yaw baba king yhaw dedi ki:

  Abiniz 500 çekti

 8. ömür diyor ki: dedi ki:

  485 çekeceğim arkadaşlar bana inanmayın mesajımıda okuyun!!!1

 9. ali atlı dedi ki:

  499
  çektim dostlar

 10. ayşe dedi ki:

  Amin…

 11. alice dedi ki:

  şehitlerimizin mekanı cennet olsun allah rahmet eylesin.

 12. mustafa dedi ki:

  oglum dasdasd ruh hastasısın sen

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.