Abdülhadi Bedevani Biyografisi

Salı, 31 Ocak 2012, 9:50 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Abdülhadi Bedevani Hindistan’da yetişen ileri gelen velîlerdendir.İsmi Abdülhâdî Bedevânî’dır.Soyu hazret-i Ömer’e ulaşır. Hindistan’ın Bedâyun şehrinde doğdu.Abdülhadi Bedevani Doğum târihi bilinmemektedir. 1631 (H.1041) senesi Bedâyûn’da vefat etti.Abdülhadi BedevanininKabri ziyâret mahallidir.

Abdülhâdî Bedevânî önceleri evliyânın büyüğü Muhammed Bâki-billâh hazretlerinin talebesi idi.Abdülhadi Bedevani Sonradan Bâki-billah hazretleri onun terbiyesini en üstün talebesi, evliyanın gözbebeği İmâm-ı Rabbânî Ahmed Fârûkî Serhendî hazretlerine havâle etti. Abdülhâdî Bedevânî bu sebeple Serhend şehrine gidip İmâm-ı Rabbânî hazretlerinin sohbetlerine katıldı.Abdülhadi Bedevani Kısa zamanda onun terbiyesinde olgunlaştı. Nefsinin istediklerini yapmayıp, istemediği şeyleri yaparak nefsini kötülüklerden temizledi.Abdülhadi Bedevani Hocasının emirlerini yapmaktan kıl kadar ayrılmadı.

Abdülhadi Bedevani Kimdir Abdülhadi Bedevani Kim Abdülhadi Bedevani Hayatı Abdülhadi Bedevani Biyografisi Abdülhadi Bedevani Kimdir Abdülhadi Bedevani Hindistan’da yetişen büyük velîlerdendir

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.