Abdullah Aymaz Kimdir Hayatı

Cumartesi, 4 Şubat 2012, 14:51 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Abdullah Aymaz 1949’da Kütahya’nın Emet ilçesinin Hacımahmut köyünde hayata gözlerini açtı. İlkokulu Hacımahmut köyünde okudu. İmam Hatip Lisesi ve Yüksek İslâm Enstitüsü’nü İzmir’de okudu. Lise yıllarında Gurbet dergisinde yazıları yayınlandı. Tire ve İzmir’de öğretmenlikler yaptı. 1978’de yayınlanmaya başlayan Sızıntı dergisinde yazıları yayınlandı. Özel vakıf idareciliği ve eğitim hizmetlerinde bulundu. 1988 yılından bu yana gazetecilik yapmaktadır. İsmail Yediler, Hüseyin Bayram, Safvet Senih gibi müstear isimlerle kitaplar neşretti. Halen Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı ve yazarıdır. Temiz bir Türkçe, net ve açık bir ifade, “sehl-i mümteni” vasfıyla nitelendirilebilecek cümleler; Abdullah Aymaz’ın Türkçesinin belirgin karakterlerini teşkil eder.

Abdullah Aymaz’ın Eserleri Nelerdir

1- Yaratılış ve Kader,
2- Peygamberler,
3- Kaderin ilmi isbatı,
4- Ölüm ve Diriliş,
5- Kur’an ve İlimler,
6- Zeka Tomrukları,
7- Hep taze mucize,
8- İbadetlerin Getirdikleri,
9- Ruhlar ve Ötesi,
10- Şüpheler üzerine,
11- Sen Yusuf musun?,
12- Kelimeler Armonisi,
13- Hadislerin Işığında Hadiseler,
14- Onlar Yıldız Gibiydiler,
15- Duyduklarım, Gördüklerim,
16- Hatıralar Işığında,
17- Mercan Mağaraları,
18- Gaybın Haberleri,
19- Hikmet,
20- Dışa Yansıyan İç Dünyamız (1-2),
21- Miraç Şehsuvarı,
22- Hücre Devleti.

Abdullah Aymaz Kimdir, Hayatı Abdullah Aymaz Kimdir, Abdullah Aymaz Biyografisi Abdullah Aymaz Hakkında bilgi Abdullah Aymaz Kimdir hakkında bilmedikleriniz eserleri doğum yeri yaşı sayfamızda

 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.