Abdullah Öztemiz Hacıtahiroğlu Kimdir Hayatı

Cumartesi, 4 Şubat 2012, 13:30 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Abdullah Öztemiz Hacıtahiroğlu iyi ahlaklı bir şair, yazar, doktor dur. 1929 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Malatya’da tamamladı. İÜ Tıp Fakultesi (1949) mezunu. Gemlik Sosyal Sigortalar Kurumu ve Gemlik Azot Sanayi Müessesi’nde ve serbet olarak doktorluk yaptı.

Günümüzde aruz ölçüsünü ustalıkla kullanılan şairlerin başında gelir. Şiirleri, 1946 yılından itibaren Yedigün, Hergün, Büyük Doğu, Çınaraltı, Türk Yurdu, Türk Dili, Yelken, Türk Edebiyatı, Diriliş, Hisar, Milli Kültür dergilerinde yer aldı. Yeni İstiklal (1965) ile Milli Gazete’de Mayın Tarlası ve Isırgan Çiçekleri başlıkları altında şiirleri yayınlandı. Diriliş dergisinde şiirleri yanında biyografi yazıları da yazdı.

ESERLERİ:
Sessiz Gürültü , Dini ve Ahlaki Şiirler Antolojisi, Naatlar…

 Abdullah Öztemiz Hacıtahiroğlu Kimdir, Hayatı Abdullah Öztemiz Hacıtahiroğlu biyografisi Abdullah Öztemiz Hacıtahiroğlu hakkında bilgi Abdullah Öztemiz Hacıtahiroğlu Kimdir, Hayatı Abdullah Öztemiz Hacıtahiroğlu şair, yazar, doktor

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.