Abdurrahman Baturşah Kimdir Hayatı

Cumartesi, 4 Şubat 2012, 13:23 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Kırımlı olan Mehmet ve Alime’nin ikisi kiz, alti çocugundan ikincisi Abdurrahman Baturşah 1926 yılında Samsun’da doguyor. Aile Samsun sehrinde ve köylerinde yasiyor. Baba Mehmet 1944 senesinde Hakk’in rahmetine kavusmus.

Abdurrahman Baturşah Bahçesaray’ın Kous köyündendir. Kartbabası Ali Odaman 1885’te rahmetli olmuş. Babasi Mehmet, Dereköylü Konsullar sülalesinden Topal Muhterem’nin kizi Alime ile evlenmis. Aile 1922 senesinde Kirim’dan Türkiye’ye göç ediyor.

Abdurrahman amcanin esinin hayat hikâyesi de çok ilginç. 1917-1918 senelerinde Türk-Rus savasinda Erzurumlu bir Türk Ruslara esir düser ve esirlikteyken bir Kirim Tatar kiziyla evlenir. 1933 yilinda bu aile de Türkiye’ye göç ediyor. Bu ailenin kizi Zöhre ile Abdurrahman amca 1951 senesinde evleniyor. Onlar, 1955 senesinde ystanbul’a göç ediyorlar. Dört çocugu, bes torunu olan Abdurrahman amca, emekli olana kadar pazarcilik yaparak hayatini namusuyla kazaniyor.

Abdurrahman Baturşah Kimdir, Hayatı Abdurrahman Baturşah biyografisi Abdurrahman Baturşah hakkında bilgi Abdurrahman Baturşah hayatı, kimdir Kırımlı Mehmet ve Alime’nin ikisi kiz, alti çocugundan ikincisi

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.