Açıköğretim Lisesi AOL Ek-Yeni Sınav Hakkı Verilecekmi 2010

Çarşamba, 25 Ağustos 2010, 13:47 | Genel | 5 Comments
by admin

Açıköğretim Lisesi ve Mesleki Açıköğretim Lisesi öğrencilerine ek sınav hakkı verildi. Milli Eğitim Bakanlığı, ek sınav hakkından yararlanmak isteyenler için 25-27 Ağustos arasında başvuru süresi tanıdı.

Açıköğretim Lisesi, Mesleki Açıköğretim Lisesi ve Açıköğretim Lisesi Yurtdışı Programına kayıtlı öğrencilerden 2009–2010 eğitim–öğretim yılı sonu itibariyle öğrencilik durumu aktif veya donuk, 8 dönem ve üzeri eğitim görmüş, mezuniyetine 12 dersten en fazla 30 kredi kalmış olanlar ek sınav hakkından yararlanabilecek. Bu öğrenciler sınava 3 Eylülde Ankara’da merkezi sistemle iki oturum halinde sınava girecek.

Mesleki Açıköğretim Lisesi öğrencilerinden başarısız meslek dersi olanlara da aynı koşulları taşımaları kaydıyla en fazla 40 krediden ek sınav hakkı verildi. Bu öğrenciler de yüz yüze eğitim verilen okullarda 31 Ağustos-7 Eylül arasında uygulamalı ek sınava girecekler.

Sınav ücreti olarak adaylardan 20 TL yatırmaları isteniyor.

AA

Tagged with: , ,

5 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Açıköğretim Lisesi AOL Ek-Yeni Sınav Hakkı Verilecekmi 2010"

 1. oğuzhan dedi ki:

  aol tel no:0312 296 94 77

 2. oğuzhan dedi ki:

  arkadaşlar az önce aradım ankarayı ek sınav için taleb çok az arayan fazla yok diyor.ya nolur aryın taleb edin ek sınav olsun nolur arayın sizde hemen

 3. busra dedi ki:

  bu yılda ek sınav yapılsın lütfen iinşlhh yapılırr ..

 4. gülşin dedi ki:

  ygs yi kazandım ne olur ek sınav verilsin

 5. eda dedi ki:

  lütfen 2011 de ek sınav yapılsın .. dönem içinde bütün dersleri vermeye uğraşıcaz diye yoğun strese giriyoruzz. açık liselerde 30 yaş üstü insanlarda okuyolar biran önce ek sınavları arttırarak mezun edin onlarıı yazıktır ..

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.