Adım Adım YGS’ye Hazırlanma Teknikleri

Perşembe, 28 Şubat 2013, 16:49 | Bilgi Paylaşımı | 4 Comments
by admin

YGS’ye Hazırlanma Maratonu

YGS’ye hazırlanan öğrenciler için özel bir çalışma programı oluşturuyoruz. Bu konumuzda YGS’ye hazırlanma sürecinde ne gibi çalışmalara ağırlık verildiğinden bahsedeceğiz. Bu verdiğimiz taktikler için gereksinimi duyulan zaman 4 aydır. Bu 4 aylık hazırlanma maratonunda yapmanız gerekenleri yaptıktan sonra YGS’ye tam olarak hazır olacaksınızdır. YGS hazırlık teknikleri :

sinavsalonu

İlk Ay: YGS’ye hazırlanma maratonu sırasında ilk ay YGS konularını öğrenerek, alt yapınızı sağlamlaştırmanız gerekir. Bu yüzden de YGS konularının hepsine çalışın ve eksiklerini kapatın. Bu süreçte bol bol konu testi çözüp, konular üzerindeki bilginizi arttırın. Günlük farklı farklı derslere değil, ilk hafta Türkçe, ikinci hafta Matematik gibi zamanlara ayırarak çalışın. Birçok farklı kaynaktan soru çözmeye çalışıp, günlük soru çözme miktarını her geçen gün arttırın.

İkinci Ay: Temelinizi bu sürece kadar sağlam bir şekilde olması gerekmektedir. Bu süreçte genel konu testlerine ve testlere geçin. YGS konu anlatımlı ve örnek çözümlü kitaplar alarak buralardaki soruları tekrar edin. Bu sorulara çalışıp, YGS’de çıkan soru tarzlarına alışmaya çalışın. Günlük çözdüğünüz soru miktarını ilk aya göre daha fazla yapın. Konuları unutmamak için günlük 1 saat kadar tekrar yapın.

Üçüncü Ay: Maratonun sonlarına yaklaştığınız için çalışmaları aksatmadan devam edin. Eksikleriniz veya sürekli sorun yaşadığınız dersler var ise bu konularda yardımcı kaynaklar bulup, sorunlarınızı giderin. Takıldığınız konularda dershaneye gidiyorsanız hocalarınızdan destek almaya çalışın veya bilgili bir arkadaşınızda yardım alın. Kısacası sorununuz olan hiçbir ders kalmasın. Günlük 500’den aşağıda soru çözmeyin

Dördüncü Ay: Bu ayın başlarında test çözme sayınızı bir miktar arttırıp, deneme testleri almaya özen gösterin. Günlük en az 2 tane deneme sınavı çözün. Ancak bu denemeleri YGS kuralları çerçevesinde yapmaya özen gösterin.

eokulegitim.com

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Adım Adım YGS’ye Hazırlanma Teknikleri"

 1. Hkmet dedi ki:

  çalışmaya başlıyacam ama ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olsanız sevinirim

 2. Gökhan Çam dedi ki:

  Böyle çalışma programımı olur?

 3. halil dedi ki:

  10. Sınıf MF öğrencisiyim ygs konularına başlamayı düşünüyorum ama şimdiden başlamam doğru olur mu bilmiyorum yazın nasıl çalışacağımı bilmiyorum ygs türkce geneli paragraf olacağı için ygs türkceye fazla çalışmayacağım doğru olur mu birde ygs çalışacağım ama belirli bir planım yok nasıl çalışacağımı bilmiyorum bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim birde çok önemli bi şey soracağım ben mf öğrencisi oldugum için sadece lys1( mat ve geo) ve lys 2 (fizik kimya biyoloji ) sınavına girmem yeterli mi yoksa öbürkünlerede girmek zorunda mıyım???? Şimdiden teşekkürler .

 4. su dedi ki:

  harıka boyle yapıcammm

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.