Ağaçlar İle İlgili Deneme Yazısı

Perşembe, 5 Nisan 2018, 16:37 | Ödev | 1 Yorum
by ozge2017

Doğada her şey bir döngü halindedir. Bu da doğanın düzenli bir yapısı olduğunun göstergesidir. Dünyada var olan canlılar insanlar, hayvanlar, bitkiler ve gözle görülmeyen mikroskobik canlılar olmaktadır. Bitkilerin doğada rolü göz ardı edilemeyecek kadar büyüktür.Bitkiler doğaya verdikleri güzelliklerin yanı sıra tüm canlıların hayatta kalabilmek için ihtiyaç duydukları beslenmede kullanılmaktadır. Ağaçlar da bitkiler ailesinde yer alır. Ağaçların da diğer bitkiler gibi canlıların hayatına olan katkısı oldukça büyüktür. Bizler de sizler için düzenlemekte olduğumuz bu çalışma ile birlikte, sizlere ağaçlar ile ilgili deneme yazısı kısaca bilgi vereceğiz.

ağaçlar ile ilgili görsel sonucu

Ağaçlar doğayı güzelleştiren en önemli canlılar arasında yer alır. İnsanlar da hayvanlar da ağaçların varlığından önemli bir şekilde faydalanır. Ağaçların bir araya gelerek ormanları oluşturduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat ormanlarda nasıl davranmamız ya da davranmamamız gerektiğini biliyor muyuz? Günümüzün en önemli sorunlarından bir tanesi sahip olduğumuz bu önemli değerlerin kıymetinin bilinememesi olmaktadır. İnsanların ciğerlerine temiz hava çekmesi ve sağlıklı bir hayat sürdürebilmesi için ağaçlara her zaman ihtiyacı vardır. Ağaçların fazla olduğu bölgelerde yaşayan insanlar daha uzun ömürlü ve sağlıklı olurken, ağaçların az olduğu bölgelerde yaşayan insanlar daha kısa ömürlü ve sağlıksız olmaktadırlar.

Ormanların insanlara olan yararının yanı sıra, çok sayıda hayvana da ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. Ağaçların kesilmesi ya da ormanların yok olması bu hayvanlarında neslinin tükenmesine sebep olacaktır.

Ağaçlar İle İlgili Deneme Yazısı Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ağaçlar İle İlgili Deneme Yazısı"

  1. NURTEN dedi ki:

    BENCE ÇOK GÜZEL

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.