Ağustos 2012 – 40 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak MEB

Cuma, 8 Haziran 2012, 16:00 | Eğitim ve Öğretim | 13 Comments
by admin

2014 Eylül ayında 40 Bin Öğretmen ataması yapılacak. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer Açıkladı. 2012 Ağustos ataması 40 Bin kişi olarak belirlendi.Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Ağustos ayında 40 bin yeni öğretmen ataması yapılacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ağustos ayında atanmak üzere 40 bin öğretmen alınacağını bildirdi.Dinçer, Erciş’te katıldığı bir açılış sonrasında gazetecilere, ”Erciş’ten Türkiye’ye bir müjde vermek istediğini” belirterek, şunları kaydetti:

”Hükümetimiz Milli Eğitim Bakanlığı’na ağustos ayında atanmak üzere, 40 bin yeni kadro veriyor. Öncelikle bu anlayış ve destek için Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Özellikle Maliye Bakanı ve Hazineden Sorumlu Başbakan Yardımcımız Ali Babacan’ın anlayışıyla bu sene bütçe şartlarının zorlanmış olmasına rağmen, önemli bir destek verdiler. Aslında bu sene memur maaşları ile ilgili görüşmelerde, hükümetin bütçede planladığının az da olsa üzerinde bir artış olmuştu. Bunun, bütçemizde ciddi bir açık meydana getireceği daha önceden açıklanmıştı. Buna rağmen 40 bin yeni kadro verildi.”

Verilen 40 bin kadronun kanunlaşmasından sonra atamayla ilgili işlemleri yapacaklarını dile getiren Bakan Dinçer, ”Şunu da hatırlatmak isterim, şubat ayında bize 17 bin kadro tahsis edilmişti. Biz o kadroyu daha çok doğu ve güneydoğu illerimize atamıştık. İki atamayı bir arada değerlendirdiğimizde 57 bin kadro verilmiş oldu. Bu Milli Eğitim Bakanlığı tarihinde bir yılda verilen en büyük kadrodur” diye konuştu.

Atamaların öğretmenler için iyi bir fırsat olduğunu belirten Dinçer, hükümete kendilerine verdiği destek için teşekkür etti.

2012 Ağustos Öğretmen Ataması , 40 Bin Öğretmen Ataması

Eokulegitim.com

13 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ağustos 2012 – 40 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak MEB"

 1. hikmet yıldırım dedi ki:

  umarım bu sene sanat tarıhı mezunları yıne magdur edılmez yıne 5 sanat tarıhı ogretmen alınacak dıye komık kavramları duymayız soze geldımı ianlı tarhımız bu kadar tarıhı eserler bırakmış anadolunun her yerınde tarıh fışkırıyor diye ifadeler kullanacaksınız ama sanat tarıhı ogretmenıne gelınce 5 ogretmen alacaksınız bu tezattır cunku bu medenıyetın sanat eserlerını cocukarımıza duzgun anlatacak olan sanat tarhı ogretmenlerıdır yazık bu memlekete hala sanat tarıhı derslerı dogru durust okulların mufredatlarında yok yok efendım 2023 te bu olacak şu olacak ahhhhhh yazık vallahı yazık bılıyom bu mesajı belkı de bosuna yazıyorum ama ınsanı ve de vatandaşlık gorevımı yerıne getıreyım dıye yazıyorum saygılarımla

 2. smeyra dedi ki:

  arkadaslar yanlıs duyum almısınız 40 bın beden egıtımı alınacak:)ne kadar abartıyosunuz ya

 3. brcu dedi ki:

  beden eğitiminden 8000 bin diye duyumlar alıyoruz doğruluğu ne zaman açıklanacak bunlar

 4. taner dedi ki:

  65.774 puan..beden öğretmeni..atanma şansım var mı :(:( hiç mi umut yokk :(:(

 5. yasmn dedi ki:

  Okul öncesi öğretmenleri atanamayacak mı? ağustos atamasını nasıl yapmayı düşünüyorlar daha özür grubu atamaları devam ediyor ayın 27sine kadar sürecekmiş. bu konuda bilgisi olan var mı?

 6. birgaripkul dedi ki:

  yav ben bazı arkadaşlar nasıl öğretmen olacak anlamıyorum… tutmuşlar yyorum kısmına puanlarını yazıp atanırmıyım diye sormuşlar….MAL mısınız la siz??

 7. aliaras dedi ki:

  74.600 aldım ingilizce öğretmeniyim atanır mıyım ? Teşekkürler

 8. nazife dedi ki:

  okul öncesi öğretmenlik mezunuyum 4+4+4 eğitim sistemi benim atanma durumumu ne kadar etkileyecek yoksa tamamen tarihe mi karışacak.Bu konu hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?

 9. BİLAL FATİH ÖZGÜL dedi ki:

  İlk atamalarla ilgili olarak yaş sınırının 40’tan 45’e çıkmasıyla alakalı bir durum söz konusu mudur?Yaş mağduru olarak ümitle bekliyorum.

 10. jale tiryaki dedi ki:

  hangi bölümlerden ne kadar öğretmen ataması yapılacak acaba.

 11. jale tiryaki dedi ki:

  hangi bölümlerdemn ne kadar öğretmen atanıcak acaba

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.