Ahmet Kemal İlkul Kimdir Hayatı

Pazar, 29 Ocak 2012, 14:40 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Ahmet Kemal İlkul hakkında bilgi

İdealler aydınların artık ya bir gençlik heyecanı olarak devak eden belleklerini süslüyor ya da bir aksesuar gibi iğreti biçimde genelde yer alıyor hayatımızda. Oysa yakın zamanlara kadar idealler entelektüel hayatın başlıca belirleyicisiydi. Aydınlar idealleriyle vardı. İdealleri için yaşar ideallerinin gereklerinin belirlediği bir çizgi üstünde sürdürürlerdi yaşantılarını. İdealleri için savaşan bütün varlığını bütün hayatını idealleri uğruna harcayan aydınlar masal kahramanları kadar uzaklarda kaldı. Rodoslu Habibzade Ahmed Kemal bu soyu tükenmiş idealist aydınlardan biri. Türkçü Turancı düşünceleri benimsemiş bir öğretmen bir İttihatçı. Özel ayrıntılarını bilemediğimiz hayatını idealleri uğrunda Doğu Türkis’tan’a yaptığı inanılmaz yolculuk ve orada sürdürdüğü çalışmalar anlamlandırarak günümüze taşıyor.

Ahmet Kemal İlkul Eserleri Çin – Türkistan Hatıraları

Ahmet Kemal İlkul Kimdir Ahmet Kemal İlkul hayatı Ahmet Kemal İlkul biyografisi Ahmet Kemal İlkul hakkında bilgi İdealler aydınların artık ya bir gençlik heyecanı

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.