Akıl İle İlgili Atasözleri ve Anlamları

Perşembe, 29 Mayıs 2014, 5:12 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Akıl Hakkında Atasözleri, Akıl İle İlgili Atasözleri ve Anlamları

Akıl yaşta değil baştadır: Bir insanın akıllı olmasının yaş ile bir ilgisi yoktur. Bazen çok genç insanlar kendilerinden yaşlı olan kişilerden çok daha akıllıca davranışlarda bulunabilirler.

Akıl akıldan üstündür: Herkesin kendine göre bir fikri vardır. Bazen başkaları bizden çok daha iyi fikirler ortaya atabilir.

Akıllı köprü arayıncaya kadar deli suyu geçer: Bazen akıllıca düşünürken kendisinde deli cesareti olan bir başkası yapmak istediğimiz bir işi riske girerek bizden çok daha çabuk yapabilir.

Akıllıyı arkada tutma, akılsızı kılavuz etme: Akıllı insanlar her zaman işlerin başına getirilmeli, iş bitirmek için her zaman ön planda tutulmalıdırlar.

Deli dostun olacağına akıllı düşmanın olsun: Akıllı bir düşman deli bir dosttan çok daha iyidir. Çünkü onun ne yapacağını önceden kestirebilirsin.

Akıl adama sermayedir: Akıllı insan istediği zaman istediği işi yaparak geçimini sağlayabilir.

Bütün akılları pazara çıkarmışlar herkes kendi aklını almış: Her insan kendi aklını beğenir başkalarının fikri insana yanlış gelebilir.

Akıl Konulu Atasözleri ve Anlamları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.