AKP AK Parti İl İl Seçilen Milletvekili Listesi 12 Haziran 2011

Pazar, 12 Haziran 2011, 21:50 | Genel | 0 Yorum
by admin

12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri Sona erdi. AK Partinin Türkiye İller genelinde seçilen milletvekilleri ve özellikleri bu sayfada. 12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimlerine Göre AK Partiden Seçilen Milletvekilleri şu Şekilde:

12 Haziran 2011 Seçim Sonuçları AKP – TÜRKİYE GENEL – MİLLETVEKİLİ LİSTESİ
İl Aday Adı Aday Soyadı Adayın Eğitimi Adayın Mesleği
1 – İstanbul 1. Bölge RECEP TAYYİP ERDOĞAN YÜKSEK İKTİSATÇI
2 – İstanbul 1. Bölge EGEMEN BAĞIŞ YÜKSEK ÜST DÜZEY YÖNETİCİ
3 – İstanbul 1. Bölge İDRİS GÜLLÜCE YÜKSEK YÜKSEK İNŞAAT MÜHENDİSİ
4 – İstanbul 1. Bölge EROL KAYA YÜKSEK SERBEST
5 – İstanbul 1. Bölge MİHRİMAH BELMA SATIR YÜKSEK AVUKAT
6 – İstanbul 1. Bölge MUSTAFA ATAŞ YÜKSEK YÖNETİCİ
7 – İstanbul 1. Bölge MUHAMMED ÇETİN YÜKSEK ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
8 – İstanbul 1. Bölge İSMET UÇMA YÜKSEK YAZAR
9 – İstanbul 1. Bölge GÜRSOY EROL YÜKSEK ELEKTRİK MÜH.
10 – İstanbul 1. Bölge ALEV DEDEGİL YÜKSEK YÖNETİCİ
11 – İstanbul 1. Bölge MEHMET DOMAÇ YÜKSEK ECZACI
12 – İstanbul 1. Bölge OSMAN BOYRAZ YÜKSEK HARİTA YÜKSEK MÜHENDİSİ
13 – İstanbul 1. Bölge OKTAY SARAL YÜKSEK İNŞAAT MÜHENDİSİ
14 – İstanbul 1. Bölge METİN KÜLÜNK YÜKSEK İNŞAAT MÜHENDİSİ
15 – İstanbul 1. Bölge AHMET BERAT ÇONKAR YÜKSEK ISLETMECI
16 – İstanbul 2. Bölge NİMET ÇUBUKÇU YÜKSEK SERBEST AVUKAT
17 – İstanbul 2. Bölge AYŞE NUR BAHÇEKAPILI YÜKSEK AVUKAT
18 – İstanbul 2. Bölge BURHAN KUZU YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
19 – İstanbul 2. Bölge EKREM ERDEM YÜKSEK EMEKLİ ÖĞRETMEN
20 – İstanbul 2. Bölge VOLKAN BOZKIR YÜKSEK DİPLOMAT – BÜYÜKELÇİ
21 – İstanbul 2. Bölge İBRAHİM YİĞİT YÜKSEK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
22 – İstanbul 2. Bölge AHMET KUTALMIŞ TÜRKEŞ YÜKSEK EKONOMİST
23 – İstanbul 2. Bölge İSMAİL SAFİ YÜKSEK SİYASET BİLİMCİSİ
24 – İstanbul 2. Bölge TÜRKAN DAĞOĞLU YÜKSEK DOKTOR
25 – İstanbul 2. Bölge ŞİRİN ÜNAL YÜKSEK EMEKLİ HAVA PİLOT TÜMGENERAL
26 – İstanbul 2. Bölge SEVİM SAVAŞER YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
27 – İstanbul 2. Bölge HÜSEYİN BÜRGE YÜKSEK EMEKLİ ÖĞRETMEN
28 – İstanbul 2. Bölge OSMAN AŞKIN BAK YÜKSEK MAKİNA MÜHENDİSİ İŞLETMECİ
29 – İstanbul 2. Bölge AHMET HALDUN ERTÜRK YÜKSEK DOKTOR
30 – İstanbul 2. Bölge AHMET BAHA ÖĞÜTKEN YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
31 – İstanbul 3. Bölge ÖMER DİNÇER YÜKSEK AKADEMİSYEN
32 – İstanbul 3. Bölge ABDÜLKADİR AKSU YÜKSEK IDARECI
33 – İstanbul 3. Bölge ÜNAL KACIR YÜKSEK MAKINA MUHENDISI
34 – İstanbul 3. Bölge HAKAN ŞÜKÜR ORTA SPORCU
35 – İstanbul 3. Bölge HALİDE İNCEKARA YÜKSEK YONETICI
36 – İstanbul 3. Bölge MUSTAFA ŞENTOP YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
37 – İstanbul 3. Bölge FEYZULLAH KIYIKLIK YÜKSEK EĞİTİMCİ-AVUKAT
38 – İstanbul 3. Bölge TÜLAY KAYNARCA YÜKSEK GAZETECİ
39 – İstanbul 3. Bölge NUREDDİN NEBATİ YÜKSEK İŞ ADAMI
40 – İstanbul 3. Bölge MEHMET DOĞAN KUBAT YÜKSEK AVUKAT
41 – İstanbul 3. Bölge BÜLENT TURAN YÜKSEK HUKUKÇU
42 – İstanbul 3. Bölge MEHMET MUŞ YÜKSEK EKONOMİST
43 – İstanbul 3. Bölge GÜLAY DALYAN YÜKSEK MATEMATİK MÜHENDİSLİĞİ
44 – İstanbul 3. Bölge ENVER YILMAZ YÜKSEK HAKİM AVUKAT
45 – İstanbul 3. Bölge HARUN KARACA ORTA SERBEST MUHASEBECİ
46 – Ankara 1. Bölge ALİ BABACAN YÜKSEK ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ
47 – Ankara 1. Bölge BÜLENT GEDİKLİ YÜKSEK EKONOMİST
48 – Ankara 1. Bölge REHA DENEMEÇ YÜKSEK EKONOMİST
49 – Ankara 1. Bölge TÜLAY SELAMOĞLU YÜKSEK MİMAR
50 – Ankara 1. Bölge NAZMİ HALUK ÖZDALGA YÜKSEK İNŞAAT YÜK MÜH
51 – Ankara 1. Bölge YALÇIN AKDOĞAN YÜKSEK SİYASET BİLİMCİ
52 – Ankara 1. Bölge FATİH ŞAHİN YÜKSEK AVUKAT
53 – Ankara 1. Bölge ÜLKER GÜZEL YÜKSEK EKONOMİST
54 – Ankara 2. Bölge CEMİL ÇİÇEK YÜKSEK AVUKAT
55 – Ankara 2. Bölge HALUK İPEK YÜKSEK AVUKAT
56 – Ankara 2. Bölge SALİH KAPUSUZ YÜKSEK İŞLETMECİ
57 – Ankara 2. Bölge NURDAN ŞANLI YÜKSEK İŞLETME
58 – Ankara 2. Bölge AHMET İYİMAYA YÜKSEK HUKUKÇU
59 – Ankara 2. Bölge CEVDET ERDÖL YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
60 – Ankara 2. Bölge ZELKİF KAZDAL YÜKSEK AVUKAT
61 – Ankara 2. Bölge EMRULLAH İŞLER YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
62 – Ankara 2. Bölge SEYİT SERTÇELİK YÜKSEK ÖGRETİM ÜYESİ–PROFESÖR
63 – İzmir 1. Bölge ERTUĞRUL GÜNAY YÜKSEK HUKUKÇU
64 – İzmir 1. Bölge MEHMET SAYIM TEKELİOĞLU YÜKSEK MAKİNE MÜHENDİSİ
65 – İzmir 1. Bölge İLHAN İŞBİLEN YÜKSEK SANAYİCİ
66 – İzmir 1. Bölge İLKNUR DENİZLİ YÜKSEK GIDA MÜHENDİSİ
67 – İzmir 1. Bölge ALİ AŞLIK YÜKSEK AVUKAT
68 – İzmir 1. Bölge RIFAT SAİT YÜKSEK İKTİSATÇI
69 – İzmir 2. Bölge BİNALİ YILDIRIM YÜKSEK YÜKSEK MÜH
70 – İzmir 2. Bölge AYDIN ŞENGÜL YÜKSEK ŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMA
71 – İzmir 2. Bölge ERDAL KALKAN YÜKSEK AVUKAT
72 – İzmir 2. Bölge NESRİN ULEMA YÜKSEK ECZACI
73 – İzmir 2. Bölge HAMZA DAĞ YÜKSEK AVUKAT
74 – Adana ÖMER ÇELİK YÜKSEK SİYASET BİLİMCİ
75 – Adana MEHMET NECATİ ÇETİNKAYA YÜKSEK VALİ
76 – Adana NECDET ÜNÜVAR YÜKSEK TIP DOKTORU
77 – Adana FATOŞ GÜRKAN YÜKSEK AVUKAT
78 – Adana ALİ KÜÇÜKAYDIN YÜKSEK MÜLKİ İDARE AMİRİ
79 – Adana MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ YÜKSEK AVUKAT
80 – Adıyaman AHMET AYDIN YÜKSEK AVUKAT
81 – Adıyaman MEHMET METİNER YÜKSEK GAZETECİ-YAZAR-ÖĞR. GÖR.
82 – Adıyaman MUHAMMED MURTAZA YETİŞ YÜKSEK DOKTOR
83 – Adıyaman MEHMET ERDOĞAN YÜKSEK VETERİNER HEKİM
84 – Afyon VEYSEL EROĞLU YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
85 – Afyon SAİT AÇBA YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR
86 – Afyon HALİL ÜRÜN YÜKSEK SERBEST AVUKAT
87 – Ağrı MEHMET KERİM YILDIZ YÜKSEK DOKTOR
88 – Ağrı EKREM ÇELEBİ YÜKSEK MÜŞAVİR
89 – Ağrı FATMA SALMAN KOTAN YÜKSEK SANAYİCİ MALİ MÜŞAVİR
90 – Amasya MEHMET NACİ BOSTANCI YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
91 – Amasya AVNİ ERDEMİR YÜKSEK ÖGRETİM ÜYESİ
92 – Antalya MEHMET VECDİ GÖNÜL YÜKSEK MÜLKİ İDARE AMİRİ
93 – Antalya MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU YÜKSEK İŞADAMI
94 – Antalya MENDERES MEHMET TEVF TÜREL ORTA GAZETECİ
95 – Antalya SADIK BADAK YÜKSEK YÖNETİCİ-İŞADAMI
96 – Antalya HÜSEYİN SAMANİ YÜKSEK ZİRAAT MÜHENDİSİ
97 – Antalya GÖKCEN ÖZDOĞAN ENÇ YÜKSEK HALKLA İLİŞKİLER UZMANI
98 – Artvin İSRAFİL KIŞLA YÜKSEK YÖNETİCİ
99 – Aydın MEHMET ERDEM YÜKSEK ELEKTRİK MÜHENDİSİ
100 – Aydın SEMİHA ÖYÜŞ YÜKSEK AVUKAT
101 – Aydın ALİ GÜLTEKİN KILINÇ YÜKSEK EKONOMİST
102 – Balıkesir AHMET EDİP UĞUR YÜKSEK KİMYA MÜHENDİSİ
103 – Balıkesir MEHMET CEMAL ÖZTAYLAN YÜKSEK İKTİSATÇI
104 – Balıkesir TÜLAY BABUŞCU YÜKSEK ECZACI
105 – Balıkesir ALİ AYDINLIOĞLU YÜKSEK ÖĞRETMEN
106 – Bilecik FAHRETTİN POYRAZ YÜKSEK DENETÇİ
107 – Bingöl CEVDET YILMAZ YÜKSEK BÜROKRAT
108 – Bingöl EŞREF TAŞ YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ, KİMYAGER
109 – Bitlis VEDAT DEMİRÖZ YÜKSEK YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR
110 – Bitlis VAHİT KİLER ORTA İŞ ADAMI
111 – Bolu ALİ ERCOŞKUN YÜKSEK BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI
112 – Bolu FEHMİ KÜPÇÜ YÜKSEK AVUKAT
113 – Burdur BAYRAM ÖZÇELİK YÜKSEK DİŞ HEKİMİ
114 – Burdur HASAN HAMİ YILDIRIM YÜKSEK DR. ŞEHİR PLANCISI
115 – Bursa BÜLENT ARINÇ YÜKSEK AVUKAT
116 – Bursa MUSTAFA ÖZTÜRK YÜKSEK ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜH
117 – Bursa HÜSEYİN ŞAHİN YÜKSEK İŞ ADAMI
118 – Bursa CANAN CANDEMİR ÇELİK YÜKSEK AVUKAT
119 – Bursa İSMET SU YÜKSEK AVUKAT
120 – Bursa MUSTAFA KEMAL ŞERBETÇİOĞLU YÜKSEK AVUKAT
121 – Bursa HAKAN ÇAVUŞOĞLU YÜKSEK AVUKAT
122 – Bursa İSMAİL AYDIN YÜKSEK AVUKAT
123 – Bursa TÜLİN ERKAL KARA YÜKSEK FİLOLOG
124 – Bursa BEDRETTİN YILDIRIM YÜKSEK EGITIMCI-YONETIMCI
125 – Bursa ÖNDER MATLI ORTA SANAYİCİ İŞADAMI
126 – Çanakkale MEHMET DANİŞ YÜKSEK AVUKAT
127 – Çanakkale İSMAİL KAŞDEMİR YÜKSEK AVUKAT
128 – Çankırı İDRİS ŞAHİN YÜKSEK AVUKAT
129 – Çankırı HÜSEYİN FİLİZ YÜKSEK İŞADAMI
130 – Çorum SALİM USLU ORTA SENDİKACI
131 – Çorum CAHİT BAĞCI YÜKSEK SOSYOLOG
132 – Çorum MURAT YILDIRIM YÜKSEK EGİTİMCİ
133 – Denizli NİHAT ZEYBEKCİ YÜKSEK İŞADAMI
134 – Denizli MEHMET YÜKSEL YÜKSEK TİCARET
135 – Denizli BİLAL UÇAR YÜKSEK AVUKAT
136 – Denizli NURCAN DALBUDAK YÜKSEK TEKSTİL TEKNİKERİ
137 – Diyarbakır MEHMET MEHDİ EKER YÜKSEK VETERİNER HEKİM
138 – Diyarbakır MEHMET GALİP ENSARİOĞLU YÜKSEK İNŞAAT MÜTEAHHİT
139 – Diyarbakır MİNE LÖK BEYAZ YÜKSEK MİMAR
140 – Diyarbakır MEHMET SÜLEYMAN HAMZAOĞULLARI YÜKSEK DOKTOR
141 – Diyarbakır CUMA İÇTEN YÜKSEK TİCARET
142 – Edirne MEHMET MÜEZZİNOĞLU YÜKSEK DOKTOR
143 – Elazığ ZÜLFÜ DEMİRBAĞ YÜKSEK İNŞ.MÜH.
144 – Elazığ ŞUAY ALPAY YÜKSEK AVUKAT
145 – Elazığ FARUK SEPTİOĞLU YÜKSEK TİCARET
146 – Elazığ SERMİN BALIK ORTA İŞLETMECİ
147 – Erzincan SEBAHATTİN KARAKELLE YÜKSEK ÖĞRETMEN
148 – Erzurum RECEP AKDAĞ YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
149 – Erzurum ADNAN YILMAZ YÜKSEK BÜROKRAT
150 – Erzurum FAZİLET DAĞCI ÇIĞLIK YÜKSEK BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ
151 – Erzurum CENGİZ YAVİLİOĞLU YÜKSEK EKONOMİ FİNANSMAN
152 – Erzurum MUHYETTİN AKSAK YÜKSEK İNŞAAT MÜHENDİSİ
153 – Eskişehir NABİ AVCI YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
154 – Eskişehir SALİH KOCA YÜKSEK İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDISI
155 – Eskişehir ÜLKER CAN YÜKSEK ECZACI
156 – Gaziantep HÜSEYİN ÇELİK YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
157 – Gaziantep FATMA ŞAHİN YÜKSEK KİMYA MÜHENDİSİ
158 – Gaziantep ŞAMİL TAYYAR YÜKSEK GAZETECİLİK
159 – Gaziantep ABDULLAH NEJAT KOÇER ORTA SANAYİCİ
160 – Gaziantep MEHMET SARI YÜKSEK SANAYİCİ VE İŞ ADAMI
161 – Gaziantep MEHMET ERDOĞAN YÜKSEK İŞADAMI
162 – Gaziantep DERYA BAKBAK YÜKSEK Y. MİMAR
163 – Gaziantep İBRAHİM HALİL MAZICIOĞLU YÜKSEK MAKİNE YÜKSEK MÜHENDİSİ
164 – Gaziantep ALİ ŞAHİN YÜKSEK ULUSLARARASI İLİŞKİLER UZMANI
165 – Giresun NURETTİN CANİKLİ YÜKSEK İKTİSATÇI GAZETECİ MALİYE BAŞ
166 – Giresun MEHMET GELDİ YÜKSEK HARİTA MÜHENDİSİ MÜTEAHHİT
167 – Giresun ADEM TATLI YÜKSEK VETERİNER HEKİM
168 – Gümüşhane KEMALETTİN AYDIN YÜKSEK DOÇENT DOKTOR
169 – Gümüşhane FERAMUZ ÜSTÜN YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR, BANKACI
170 – Hatay SADULLAH ERGİN YÜKSEK AVUKAT
171 – Hatay ORHAN KARASAYAR YÜKSEK ZİRAAT MÜHENDİSİ
172 – Hatay MEHMET ÖNTÜRK YÜKSEK İŞLETMECİ
173 – Hatay ADEM YEŞİLDAL YÜKSEK AVUKAT
174 – Hatay HACI BAYRAM TÜRKOĞLU YÜKSEK ECZACI
175 – Isparta SÜREYYA SADİ BİLGİÇ YÜKSEK EKONOMİST
176 – Isparta RECEP ÖZEL YÜKSEK AVUKAT
177 – Mersin MEHMET ZAFER ÇAĞLAYAN YÜKSEK MAK.MÜH SANAYİCİ
178 – Mersin AHMET TEVFİK UZUN YÜKSEK ECZACI
179 – Mersin NEBİ BOZKURT YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
180 – Mersin ÇİĞDEM MÜNEVVER ÖKTEN YÜKSEK İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ
181 – Kars AHMET ARSLAN YÜKSEK GEMİ İNŞA MÜH.
182 – Kars YUNUS KILIÇ YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
183 – Kastamonu HAKKI KÖYLÜ YÜKSEK AVUKAT
184 – Kastamonu MUSTAFA GÖKHAN GÜLŞEN YÜKSEK ECZACI
185 – Kayseri TANER YILDIZ YÜKSEK ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSİ
186 – Kayseri SADIK YAKUT YÜKSEK CUMHURİYET SAVCISI
187 – Kayseri MUSTAFA ELİTAŞ YÜKSEK SANAYİCİ
188 – Kayseri YAŞAR KARAYEL YÜKSEK YÖNETİCİ
189 – Kayseri PELİN GÜNDEŞ BAKIR YÜKSEK DEPREM MÜHENDİSLİĞİ
190 – Kayseri AHMET ÖKSÜZKAYA YÜKSEK SERBEST MUHASEBECİ
191 – Kayseri İSMAİL TAMER YÜKSEK DOKTOR
192 – Kırklareli ŞENOL GÜRŞAN YÜKSEK AVUKAT
193 – Kırşehir ABDULLAH ÇALIŞKAN YÜKSEK İŞLETME
194 – Kırşehir MUZAFFER ASLAN YÜKSEK AVUKAT
195 – Kocaeli NİHAT ERGÜN YÜKSEK IKTISATCI
196 – Kocaeli FİKRİ IŞIK YÜKSEK EĞİTİMCİ
197 – Kocaeli AZİZE SİBEL GÖNÜL YÜKSEK MİMAR
198 – Kocaeli MUZAFFER BAŞTOPÇU YÜKSEK YUKSEK KIMYAGER
199 – Kocaeli ZEKİ AYGÜN YÜKSEK ELEKTRİK MÜHENDİSİ
200 – Kocaeli İLYAS ŞEKER YÜKSEK HARİTA YÜKSEK MÜHENDİSİ
201 – Kocaeli MEHMET ALİ OKUR YÜKSEK İŞ ADAMI
202 – Konya AHMET DAVUTOĞLU YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
203 – Konya KERİM ÖZKUL YÜKSEK AVUKAT, SANAYİCİ
204 – Konya İLHAN YERLİKAYA YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
205 – Konya AYŞE TÜRKMENOĞLU YÜKSEK AVUKAT
206 – Konya CEM ZORLU YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
207 – Konya HÜSEYİN ÜZÜLMEZ YÜKSEK İŞ ADAMI
208 – Konya MUSTAFA BALOĞLU YÜKSEK GENEL CERRAHİ UZMANI
209 – Konya MUSTAFA KABAKCI YÜKSEK İŞ ADAMI
210 – Konya GÜLAY SAMANCI YÜKSEK AVUKAT
211 – Konya MUSTAFA AKIŞ YÜKSEK AVUKAT
212 – Konya HARUN TÜFEKCİ YÜKSEK AVUKAT
213 – Kütahya SONER AKSOY YÜKSEK MAKİNE MÜHENDİSİ
214 – Kütahya HASAN FEHMİ KİNAY YÜKSEK İKTİSATÇI İŞADAMI
215 – Kütahya İDRİS BAL YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ PROFÖSÖR DOKTOR
216 – Kütahya VURAL KAVUNCU YÜKSEK DOKTOR
217 – Malatya MAHMUT MÜCAHİT FINDIKLI YÜKSEK ELEKTRİK MÜHENDİSİ
218 – Malatya MUSTAFA ŞAHİN YÜKSEK İŞLETMECİ
219 – Malatya ÖZNUR ÇALIK YÜKSEK ECZACI
220 – Malatya HÜSEYİN CEMAL AKIN YÜKSEK AVUKAT
221 – Malatya ÖMER FARUK ÖZ YÜKSEK MİLLETVEKİLİ
222 – Manisa HÜSEYİN TANRIVERDİ YÜKSEK EĞİTİMCİ
223 – Manisa RECAİ BERBER YÜKSEK HESAP UZMANI
224 – Manisa UĞUR AYDEMİR YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
225 – Manisa MUZAFFER YURTTAŞ YÜKSEK GENEL CERRAHİ UZMANI
226 – Manisa SELÇUK ÖZDAĞ YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
227 – K.Maraş MEHMET SAĞLAM YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ, PROFESÖR
228 – K.Maraş NEVZAT PAKDİL YÜKSEK KAMU YÖNETİCİSİ
229 – K.Maraş MAHİR ÜNAL YÜKSEK AKADEMİSYEN
230 – K.Maraş YILDIRIM MEHMET RAMAZANOĞLU YÜKSEK TIP DOKTORU
231 – K.Maraş SEVDE BAYAZIT KAÇAR YÜKSEK YAPIMCI
232 – K.Maraş SITKI GÜVENÇ YÜKSEK DİŞ HEKİMİ
233 – Mardin MUAMMER GÜLER YÜKSEK VALİ
234 – Mardin GÖNÜL BEKİN ŞAHKULUBEY YÜKSEK ECZACILIK
235 – Mardin ABDURRAHİM AKDAĞ YÜKSEK İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİCİSİ
236 – Muğla ALİ BOĞA YÜKSEK SİYASET BİLİMCİ
237 – Muğla YÜKSEL ÖZDEN YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
238 – Muş FARUK IŞIK YÜKSEK MÜLKİ İDARE AMİRİ-KAYMAKAM,VALİ
239 – Muş MUZAFFER ÇAKAR YÜKSEK KİMYAGER
240 – Nevşehir AHMET ERDAL FERALAN YÜKSEK YÜKSEK MAKİNE MÜH.
241 – Nevşehir MURAT GÖKTÜRK YÜKSEK AVUKAT
242 – Nevşehir EBU BEKİR GİZLİGİDER YÜKSEK SERBEST AVUKAT
243 – Niğde ALPASLAN KAVAKLIOĞLU YÜKSEK MÜLKİ İDARE
244 – Niğde ÖMER SELVİ YÜKSEK ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ
245 – Ordu İDRİS NAİM ŞAHİN YÜKSEK KAMU YÖNETİCİSİ
246 – Ordu MUSTAFA HAMARAT YÜKSEK AVUKAT
247 – Ordu FATİH HAN ÜNAL YÜKSEK İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
248 – Ordu İHSAN ŞENER YÜKSEK KAMU YÖNETİCİSİ
249 – Ordu HARUN ÇAKIR YÜKSEK YÖNETİCİ
250 – Rize HAYATİ YAZICI YÜKSEK AVUKAT
251 – Rize HASAN KARAL YÜKSEK EĞİTİMCİ
252 – Rize NUSRET BAYRAKTAR YÜKSEK MAKİNA MÜHENDİSİ
253 – Sakarya HASAN ALİ ÇELİK YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
254 – Sakarya AYHAN SEFER ÜSTÜN YÜKSEK AVUKAT
255 – Sakarya ŞABAN DİŞLİ YÜKSEK EKONOMİ, İKTİSAT, BANKA
256 – Sakarya AYŞENUR İSLAM YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
257 – Sakarya ALİ İHSAN YAVUZ YÜKSEK AVUKAT
258 – Samsun MUSTAFA DEMİR YÜKSEK MİMAR
259 – Samsun SUAT KILIÇ YÜKSEK AVUKAT
260 – Samsun CEMAL YILMAZ DEMİR YÜKSEK EGİTİMCİ
261 – Samsun TÜLAY BAKIR YÜKSEK FİZYOLOG
262 – Samsun AKİF ÇAĞATAY KILIÇ YÜKSEK SIYASET BILIMCI
263 – Samsun AHMET YENİ YÜKSEK BANKACI
264 – Siirt AFİF DEMİRKIRAN YÜKSEK MADEN YÜKSEK MÜH.
265 – Siirt OSMAN ÖREN YÜKSEK ÖĞRETMEN
266 – Sinop MEHMET ERSOY YÜKSEK MEMUR-VALİ
267 – Sivas İSMET YILMAZ YÜKSEK HUKUKÇU
268 – Sivas MESUDE NURSUNA MEMECAN YÜKSEK YAYINCI
269 – Sivas HİLMİ BİLGİN YÜKSEK AVUKAT
270 – Sivas ALİ TURAN YÜKSEK DIŞ TİCARET
271 – Tekirdağ TEVFİK ZİYAEDDİN AKBULUT YÜKSEK EMEKLI VALI
272 – Tekirdağ ÖZLEM YEMİŞÇİ YÜKSEK SİGORTA ACENTELİĞİ
273 – Tokat ZEYİD ASLAN YÜKSEK AVUKAT
274 – Tokat ŞÜKRÜ AYALAN YÜKSEK PSİKİYATR
275 – Tokat DİLEK YÜKSEL YÜKSEK İKTİSATÇI
276 – Trabzon FARUK NAFIZ ÖZAK YÜKSEK İNŞAAT YÜK. MÜH.
277 – Trabzon ERDOĞAN BAYRAKTAR YÜKSEK İNŞAAT YÜKSEK MÜH.
278 – Trabzon AYDIN BIYIKLIOĞLU YÜKSEK MAKİNE YÜKSEK MÜHENDİSİ
279 – Trabzon SAFİYE SEYMENOĞLU YÜKSEK MİMAR
280 – Şanlıurfa FARUK ÇELİK YÜKSEK EĞİTİMCİ
281 – Şanlıurfa SEYİT EYYÜPOĞLU ORTA ÇİFTÇİ
282 – Şanlıurfa MEHMET KASIM GÜLPINAR YÜKSEK KAMU GÖRVL.
283 – Şanlıurfa MEHMET AKYÜREK ORTA İŞADAMI
284 – Şanlıurfa ZEYNEP ARMAĞAN USLU YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
285 – Şanlıurfa HALİL ÖZCAN YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ YARD.DOÇ.DR
286 – Şanlıurfa MAHMUT KAÇAR YÜKSEK ÇEVRE MÜH.
287 – Şanlıurfa ABDULKADİR EMİN ÖNEN YÜKSEK ÜST DÜZEY YÖNETİCİ
288 – Şanlıurfa YAHYA AKMAN YÜKSEK AVUKAT
289 – Şanlıurfa ABDULKERİM GÖK YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
290 – Şanlıurfa BEKİR EREN YÜKSEK AVUKAT
291 – Uşak İSMAİL GÜNEŞ YÜKSEK KULAK BURUN BOĞAZ UZMANI
292 – Uşak MEHMET ALTAY YÜKSEK AVUKAT
293 – Van BURHAN KAYATÜRK YÜKSEK ELEKTİRİK MÜH.
294 – Van FATİH ÇİFTCİ YÜKSEK CUMHURİYET SAVCISI
295 – Van MUSTAFA BİLİCİ YÜKSEK SERBEST MUHASEBECİ
296 – Van GÜLŞEN ORHAN YÜKSEK ARKEOLOG
297 – Yozgat BEKİR BOZDAĞ YÜKSEK SERBEST AVUKAT
298 – Yozgat ERTUĞRUL SOYSAL YÜKSEK UZMAN HEKİM
299 – Yozgat YUSUF BAŞER YÜKSEK AVUKAT
300 – Zonguldak KÖKSAL TOPTAN YÜKSEK HUKUKÇU
301 – Zonguldak ERCAN CANDAN YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
302 – Zonguldak ÖZCAN ULUPINAR YÜKSEK DEVREK BELEDİYE BAŞKANI
303 – Aksaray ALİ RIZA ALABOYUN YÜKSEK MADEN YÜKSEK MÜHENDİSİ
304 – Aksaray RUHİ AÇIKGÖZ YÜKSEK MAKİNE MÜHENDİSİ -PLANLAMA
305 – Aksaray İLKNUR İNCEÖZ YÜKSEK AVUKAT
306 – Bayburt BÜNYAMİN ÖZBEK YÜKSEK ZİRAAT MÜHENDİSİ
307 – Karaman LÜTFİ ELVAN YÜKSEK EKONOMİST
308 – Karaman MEVLÜT AKGÜN YÜKSEK AVUKAT
309 – Kırıkkale BEŞİR ATALAY YÜKSEK AVUKAT
310 – Kırıkkale OĞUZ KAĞAN KÖKSAL YÜKSEK VALİ
311 – Kırıkkale RAMAZAN CAN YÜKSEK AVUKAT
312 – Batman MEHMET ŞİMŞEK YÜKSEK EKONOMİST
313 – Batman ZİVER ÖZDEMİR YÜKSEK ELEKTİRİK MÜHENDİSİ
314 – Şırnak MEHMET EMİN DİNDAR YÜKSEK DOKTOR
315 – Bartın ORHAN ATALAY YÜKSEK PROF.DR.
316 – Ardahan YILMAZ TUNÇ YÜKSEK AVUKAT
317 – Yalova TEMEL COŞKUN YÜKSEK EMEKLİ BÜROKRAT
318 – Karabük MEHMET ALİ ŞAHİN YÜKSEK AVUKAT
319 – Karabük OSMAN KAHVECİ YÜKSEK ORMAN YÜKSEK MÜHENDİSİ
320 – Kilis FUAT KARAKUŞ YÜKSEK UZMAN DOKTOR
321 – Kilis AHMET SALİH DAL ORTA İLAHİYATÇI
322 – Osmaniye SUAT ÖNAL YÜKSEK MAKİNE YÜKSEK MÜHENDİSİ- İKTİSATÇI
323 – Osmaniye DURDU MEHMET KASTAL YÜKSEK EGITIMCI
324 – Düzce İBRAHİM KORKMAZ YÜKSEK MAKİNE MÜHENDİSİ
325 – Düzce FEVAİ ARSLAN ORTA TÜCCAR
326 – Düzce OSMAN ÇAKIR YÜKSEK EĞİTİMCİ YÖNETİC

12 Haziran 2011 AKP Seçilen Milletvekilleri,AK Parti Hangi İlde Hangi Milletvekili Seçildi,Ak Partiden Seçilen Milletvekili Listesi 12.06.2011,İstanbul Ankara İzmir Bursa Adana AKP Seçilen Milletvekilleri 12 Haziran 2011,AK Parti Resmi Milletvekili Listesi YSK 2011

Yorum Yazın