Albert Einstein Neyi Buldu

Salı, 17 Ocak 2012, 22:27 | Bilgi Paylaşımı | 2 Comments
by admin

Einstein’ın icatları
Albert Einsteinin İcatları Nelerdir?
Albert Einstein buluşları

Einstein istatistiksel mekanik ve kozmoloji dallarına önemli katkılar sağlamıştır. Kuramsal fiziğine katkılarından ve fotoelektrik etki olayına getirdiği açıklamadan dolayı 1921 Nobel Fizik Ödülü’ne layık görülmüştür.

Fizik alanındaki çalışmaları modern bilimi büyük ölçüde etkiledi. Kendisi özellikle zaman ve uzay için düzenlenmiş bağlılık (izafiyet) teorisiyle tanındı. Bu teori üç bölüme ayrılır: Newton mekaniğinin yasalarını değiştiren ve kütle ile enerjinin eşdeğerli olduğunu öne süren sınırlı bağlılık (1905);eğrisel ve sonlu olarak düşünülen dört boyutlu bir evrene ait
çekim teorisini veren genel bağlılık (1916); elektro-manyetizma ve yerçekimini aynı alanda birleştiren daha geniş kapsamlı teori denemeleri. Albert EinsteinEinsteinin icatları Nelerdir? Einsteinin İcatları Hakkında Bilgiler – Einstein ilk iki teorinin geçerliliği atom fiziği ve astronomi alanında yapılan deneylerle çok başarılı bir biçimde sınanmıştır; çağdaş fiziğin temel taşları arasında yer alırlar.Söylediği güzel bir söz vardır “Ben atomu iyi bir şey için keşfettimEinsteinin İcatları Nelerdir? Einsteinin İcatları Hakkında Bilgiler – Einsteininsanlar atomla birbirlerini öldürüyorlar”

——————————————————————————————————————————-

Albert Einstein Neyi Buldu Einstein’ın icatları Albert Einsteinin İcatları Nelerdir? Albert Einstein buluşları Einstein istatistiksel mekanik ve kozmoloji dallarına önemli katkılar sağlamıştır. Kuramsal fiziğine

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Albert Einstein Neyi Buldu"

  1. ziya dedi ki:

    en son neyi buldu

  2. elifnaz dedi ki:

    lütfen düzgün bir halde yazın yani maddeler halinde yazılsaydı daha iyi olurdu. Yine de teşekkürler

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.