Alışkanlık İle İlgili Sohbet Yazısı

Salı, 13 Mart 2018, 21:31 | Genel | 2 Comments
by ozden

Alışkanlık hakkında Kompozisyon, Alışkanlık İle İlgili Sohbet Yazısı

İnsanın bazı şeyleri sürekli yapmak isteyerek yapması ve bu davranışları gerçekleştirmediğinde rahatsızlık duymasına alışkanlık adı verilmektir. Hangimizi alışkanlıkları yoktur ki? Kimimiz her sabah aynı yoldan işimize gider, kimimiz her gün aynı saatte bir kahve içmeden duramayız.

Alışkanlıkların zararlı olmadıkları sürece bize kattığıbir olumsuzluk yoktur. Hatta bazen bu alışkanlıkların bizleri rahatlattığı, günlük hayatın stresinden kurtardığı da olur. Her gün annemizi arayıp sesini duymak istemek de bir alışkanlık, geceleri dişlerimizi fırçalamadan yatmak da bir alışkanlıktır. Alışkanlıklar bize zarar vermez ancak bunların iyi özellikler olmasına dikkat etmeliyiz.

İnsan bu, alışır, vazgeçer, unutur sonra başka şeylere yeniden alışır. Alışkanlıklardan vazgeçmek de kolay değildir. Önemli olan alışkanlıklarımıza dikkat etmek. Alışkanlık sandığımız şeyleri bağımlılığa çevirmemek.

Alışkanlık İle İlgili Yazı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Alışkanlık İle İlgili Sohbet Yazısı"

  1. nur dedi ki:

    güzel olmus sağolun :))

  2. selena dedi ki:

    7tyftutyışpohjihı

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.