Alışkanlıklar İle İlgili Kompozisyon

Cuma, 2 Mayıs 2014, 3:59 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Alışkanlık hakkında Kısa Yazı, Alışkanlıklar İle İlgili Kompozisyon

İnsanın bazı şeyleri sürekli yapmak isteyerek yapması ve bu davranışları gerçekleştirmediğinde rahatsızlık duymasına alışkanlık adı verilmektir. Hangimizi alışkanlıkları yoktur ki? Kimimiz her sabah aynı saatte kahvaltı eder, kimimiz her gün aynı saatte bir kahve içmeden duramayız.

Alışkanlıkların zararlı olmadıkları sürece bize kattığı bir olumsuzluk yoktur. Hatta bazen bu alışkanlıkların bizleri rahatlattığı, günlük hayatın stresinden kurtardığı da olur. Her gün annemizi arayıp sesini duymak istemek de bir alışkanlık, geceleri dişlerimizi fırçalamadan yatmak da bir alışkanlıktır. Alışkanlıklar bize zarar vermez ancak bunların iyi özellikler olmasına dikkat etmek gerekmektedir.

İnsan bu, alışır, vazgeçer, unutur sonra başka şeylere yeniden alışır. Alışkanlıklardan vazgeçmek de kolay değildir. Önemli olan alışkanlıklarımıza dikkat etmektir. Alışkanlık sandığımız şeyleri bağımlılığa çevirmemektir. Çünkü kötü alışkanlıklar bir süre sonra bağımlılığa dönüşmektedir.

Alışkanlıkların Davranışlarımıza Etkisi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.