Alışkanlıklar ile ilgili kompozisyon

Perşembe, 1 Mayıs 2014, 22:59 | Genel | 0 Yorum
by tayyar

Alışkanlıkların insan hayatına etkileri, bu yazımızda alışkanlıklar hakkında kompozisyon sunacağız.

Kişinin uzun süreden beri yapageldiği davranışlarına alışkanlık denir. Herkesin farklı farklı alışkanlıkları olabilir. İnsanlar bazı davranışları küçüklüğünden beri isteyerek yaptığı gibi bazılarını ise bağımlılık yaptığı için devam ettirir. Bazı insanlarsa belli takıntılarından dolayı alışkanlıklarından vazgeçemez.

Alışkanlıklar iyi ve kötü olarak ikiye ayrılmaktadır. Alışkanlıklar aile ve çevre yaşantısı sonucu elde edilir. Özellikle küçüklükte ebevenynlerin ve çevrenin davranışlarını taklit eden çocuklar bir süre sonra bazı davranışları ister istemez alışkanlık olarak yapmaya devam eder ve etkisinden kurtulamaz. Ancak bu alışkanlıklar kötü olursa ileride kendisine zarar vermeye başlar.

Hayatımızda bizlerin de pek çok alışkanlıkları vardır. Ancak sigara içmek ve fazla yemek gibi kötü alışkanlıkların yanı sıra diş fırçalamak, el-yüz yıkamak gibi güzel alışkanlıklarımız da olmalıdır. Kötü alışkanlıkları terk etmek zordur ama imkansız değildir. Psikolojik tedavilerle kötü alışkanlıklardan kurtulmak mümkündür. Yeter ki biz isteyelim, her şey mümkündür.

indir-54

Alışkanlıkları Yararları ve Zararları Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.