Alışkanlıkların İnsan Yaşamı Üzerindeki Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Pazartesi, 14 Nisan 2014, 18:35 | Genel | 1 Yorum
by ozden

Alışkanlıklar İnsanları Nasıl Etkiler, Alışkanlıkların İnsan Yaşamı Üzerindeki Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Alışkanlık, kişinin belli durumlarda ve zamanlarda hep aynı davranışı göstermesi anlamına gelmektedir. Alışkanlıklarımız bizi bazen olumlu bazen de olumsuz etkiler.

Bazen insan hangi davranış karşısında nasıl davranacağını bilir ve o şekilde davranır. Örneğin okuldan gelen bir öğrencinin ödevlerini hemen yapması olumlu bir alışkanlıktır. Yine bir annenin çocuğunun gelişiminde birtakım kurallara dikkat etmesi ve onun yemeğini her zaman aksatmadan vermesi olumlu alışkanlıklara örnek gösterilebilir. Ancak bir de olumsuz alışkanlıklarımız vardır ki bunlardan uzak durarak hayatımızı düzene sokmamız gerekmektedir. Örneğin bir çocuğun oyun oynadıktan sonra oyuncaklarını toplamadan televizyon izlemeye başlaması olumsuz alışkanlıklardandır.

Alışkanlıklar olumlu olduğu sürece kişinin hayatının düzenli olmasını sağlar. Ancak olumsuz alışkanlıklar insanı düzensiz bir kişi haline getirir. Bu nedenle olumsuzluk alışkanlıkların vakit kaybedilmeden düzene sokulması gerekmektedir.

Alışkanlıkların İyi ve Kötü Tarafları Hakkında Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Alışkanlıkların İnsan Yaşamı Üzerindeki Olumlu ve Olumsuz Etkileri"

  1. selda dedi ki:

    saolun çok işime yaradı:)

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.