AÖF Uluslararası İlişkiler 1. Sınıf Dersleri ve Kredileri

Pazar, 28 Ağustos 2016, 1:45 | Bilgi Paylaşımı | 12 Comments
by eokulbengi

Açıköğretim Fakültesi Aöf Uluslararası İlişkiler 1. Sınıf Dersleri, Açıköğretim Uluslararası İlişkiler Bölümü Ders Kredili Sistem 2016 2017 1. Sınıf dersleri hakkında bilgiler aşağıdaki gibidir.

AÖF Uluslararası İlişkiler 1. Sınıf Dersleri:

 

Yarıyıl Kod Ders Adı T U K
1 SOS113U DAVRANIŞ BİLİMLERİ I 3 0 4
1 MAT103U GENEL MATEMATİK 3 0 4
1 HUK101U HUKUKUN TEMEL KAVRAMLARI 3 0 4
1 İKT103U İKTİSADA GİRİŞ I 3 0 5
1 TAR119U SİYASİ TARİH I 3 0 6
1 TAR113U UYGARLIK TARİHİ I 3 0 4
1 BİL101U TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ I 3 0 3
2 SOS114U DAVRANIŞ BİLİMLERİ II 3 0 4
2 İKT104U İKTİSADA GİRİŞ II 3 0 5
2 TAR120U SİYASİ TARİH II 3 0 6
2 SİY102U TÜRK SİYASAL HAYATI 3 0 4
2 ULİ102U ULUSLARARASI İLİŞKİLERE GİRİŞ 3 0 4
2 TAR114U UYGARLIK TARİHİ II 3 0 4
2 BİL102U TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ II 3 0 3

Açıköğretim 1. sınıf Uluslararası İlişkiler  bölümü dersleri , Açıköğretim Uluslararası İlişkiler Bölümü Ders Kredili Sistem, Aöf Uluslararası İlişkiler 1. Sınıf Dersleri

AÖF Uluslararası İlişkiler 1. Sınıf Dersleri Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz

12 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "AÖF Uluslararası İlişkiler 1. Sınıf Dersleri ve Kredileri"

 1. sadık şimişek dedi ki:

  Ben uluslararası ilişkiler bölümününü aöf aracılığıyla okuyorum fakat ne birinci sınıf ne de ikinci sınıf hiçbir dersi vermedim bu sene hangi derslerden sorumluyum? Yardımcı olursanız sevinirim

 2. neslihan dedi ki:

  Merhaba arkadaslar ben uluslararası ılışkıler bolumune bu sene kayıt olacagım. Bazı tanıdıklarıma sordum ve birisi iyi bir bolum degil bosuna zamanını harcama baska bir bolum sec derken digeri cok iyi bir bolum dogru karar vermişsin diyor. Anlayacagınız cok kararsızım.Bana yardımcı olur musunuz? Gercekten yukarıda soylenilenler kadar sınıf gecmesi zor bir bolum mu ? Teşekkur ederim.

  • can dedi ki:

   açık öğretim enzor ve bol kitaplı olan bölümü uluslar arası ilişkiler..siyasete ve tarihe ilgin merakın varsa eğer gözün kapalı gecersin..

 3. erkan dedi ki:

  Merhaba .. 3 dersim kalmıştı mezun olmak için ama güz dönemi 1. sınava giremedim 2. sınava girdim 3 derstende en az 70 almam gerekiyor mezun olabilmem için . peki diyelimki 30 aldım 3 derstende ve kaldım, bahar dönemindeki sınavlara girebiliyormuyum ?

 4. meral tan dedi ki:

  uluslararası birinci sınıf.ilk sınavlarım olacak ve bilgim yok.sınav tarihleri hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar? hazırlanmak için ne kadar zaman kaldığını merak ediyorum.

 5. zehra balaban dedi ki:

  yenı kayıt oldum uluslar arası ılıskıler bolumune ama hıcbır bılgım yok sınavlardan kıtaplarda nereye kadar sorumluyuz sınavda kac dogru yaparsak gecmıs sayılıyoruz bırıncı sınıfın ılk vızesınden 7 dersten 3den gectık dıyelım 2. donem yada 2 sınıftan ustten ders alabılıyomuyuz yoksa ılla hepsını verdıkten sonramı bı ust sınıfa gecebılıyoruzzz ben hıcı bısı anlamadım bu ısten :) bıde ben dogus unıversıtesınde orgun ogrencıyım ordakı ortak derslerden bu bolumde muaf sayılıyomuyuzz ??

 6. aysegul dedi ki:

  Merhaba ben geçen sene uluslararası ilişkiler 1.sınıfa kayıt yaptırdım fakat iki dersten gecebildim sadece . Tekrar 1. Sınıfa kaydimi yeniledim ama Bana 7 dersten sorumlusun dediler. 5 dersten girmiycekmiyim 7 dersten mi yine sınava girmem gerekiyor ayrıca Bana verilen farkli kitaplarda var Atatürk ilke ve inkilaplari var mesela. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  • ossmen dedi ki:

   1. sınıfta toplam yedi dersin ikisinden geçip, beşinden kaldınız. Bu durumda geçtiğiniz dersler bundan sonra zaten karşınıza çıkmayacak. Kaldığınız beş dersin yanı sıra 2. sınıf derslerini de almışsınız (mesela Atatürk ilkeleri ve inkilap tarihi). Eğer siz 2. sınıftan ders seçme işlemi yapmadıysanız sistem kendisi sizin yerinize kendisi yapmış oldu. Yani iyi haber 2. sınıfa geçtiniz ve kötü heber 1. sınıftan da sorumlu olduğunuz dersleri geçmek zorundasınız.

  • umut dedi ki:

   aynı sorun bendede var fakat bu bir sorun değil ders seçmişsin o gerecek yılın dersi o derside geçersin gelecek yıldan karlı olursun ortalama 3 tür bunu unutma

  • kamuran dedi ki:

   ayşegül arkadaş benim merak ettiğim bir konu var derslere çalıştığınız halde mi sadece 2 dersi geçebildiniz yoksa derslere çalışmadınız mı? ( bu bölüm için çok zor diyorlar da ondan soruyorum )

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.