AÖO Açık Öğretim Ortaokulunda Ders Seçimi

Cumartesi, 9 Kasım 2013, 13:41 | Genel | 0 Yorum
by onur

AÖO Açık Öğretim Ortaokulunda Ders Seçimi Nasıl Yapılır

YENİ KAYIT ARDINDAN DERS SEÇİMİ

Açık Öğretim Ortaokulu Yönetmeliğine göre “yeni kayıt” yapan öğrenciler bir üst sınıftan maksimum 4 ders seçebilmektedir. Zorunlu eğitim dönemi içinde bulunan öğrencilere ders seçme şansı verilmez, sadece bulundukları sınıfın derslerini almaktan sorumludurlar.

Ders Seçimi Sırasında Dikkat Edilecek Hususlar:

Yeni kayıt işlemlerinin devam ettiği tarihe dek öğrenciler ders seçme işlemlerini gerçekleştirebilirler, istediğinde seçtikleri dersleri değiştirebilirler. Ders seçme işlemi sınav kütüğünün oluşturulacağı zaman bitecektir. Öğrencinin en son seçmiş olduğu dersler sınavına girmek zorunda olduğu derslerdir. Sınav kütüğü oluşmasının ardından ders değişikliği ile ilgili hiç bir istek dikkate alınmayacaktır. Ders seçme 5, 6 ve 7. Sınıf öğrencileri için bir uygulamadır. Sistem gereği ders seçilmesi icap etmektedir. Ders seçmeyen öğrenciye sistem otomatik ders atamaktadır. Sistemin atadığı derslere itiraz şansı verilmez. Yönetmelik gereği üstten maksimum 4 ders seçilebilir.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.