Apple iPad 2 Özellikleri Resimleri – Ne Zaman Çıkacak – 2011

Çarşamba, 2 Mart 2011, 22:18 | Genel | 0 Yorum
by admin

Apple iPad 2 resmi olarak tanıtılıyor!Apple’ın rekortmen tablet bilgisayarı iPad, şimdi de ikinci sürümüyle mobil dünyanın karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İşte Apple’ın yeni tableti iPad 2 hakkında merak edilen ve bilinmesi gereken her şey:

Apple iPad ilk duyurulduğunda aslında bucihazın böylesine başarılı olacağını dahası yepyeni bir mobil trendin öncüsü olacağı pek de kabul görmüş bir düşünce değildi aslında. Her yönüyle iyi düşünülmüş bir tabletbilgisayar kimliğinde karşımıza çıkan iPad,kısa sürede tüm dünyada yoğun ilgiyle karşılandı.

iPad’in başarısı hemen rakibi ürünlerin pazarda sırasıyla yer almaya başlaması sonucunu ortaya çıkardı. Samsung’un Galaxy Tab adını verdiği cihazı iPad’in en önemli rakibiydi. Dahası iPad’in eleştirilen yönlerini de tamamlayarak pazara sunulmuştu.

Ancak tüm bu gelişmeler iPad’in başarısını gölgeleyemedi ve cihaz pazarın%80’e yakın bir kısmını domine ederek, açık ara farkla en çok satılan tablet bilgisayar olma başarısını gösterdi. Şimdi Apple bu çok özel cihazının ikinci sürümünü kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor.

Apple iPad 1 Hakkında Detaylar

iPad 2 sunumunu şaşırtıcı bir şekilde Steve Jobs yapıyor. Söze, “Bu cihazüzerinde uzun süredir çalışıyorduk ve bunu kaçıramazdım.” diyerek başlayan Steve Jobs her zaman olduğu gibi istatistiki bilgileri sıralamaya başladı. İşte o veriler:

Bugüne kadar etkinleştirilen Apple hesabı sayısı 200 Milyon’u aşmış durumda.

Apple’ın bugüne kadar geliştiricilere ödemiş olduğu para ise 2 Milyar Doları geçmiş. Bu durum AppStore’un başarısını ortaya koyan oldukça iyi bir rakam.

100 Milyon’uncu iPhone da 2011 yılında adresine ulaşmış.

Pazara sunulduğu Nisan 2010’dan bu yana 15 Milyon’dan fazla iPad satılmış. Bu rakam sayesinde Apple şu anda tablet bilgisayar pazarının %90’ına hakim olmayı başarmış durumda.

İşte iPad 2

iPad 2’de Apple A5 işlemci yer alıyor. Bu işlemcinin bir önceki A4 işlemciden en önemli farkı baştan aşağı yenilenen mimarisi ve hızı olmuş. Apple A5 çift çekirdekli bir işlemci. Apple bu işlemciyi tanımlarken 2kat daha fazla hız9 kat daha güçlü grafik işleme kapasitesi, daha az enerji tüketimi gibi dikkatçekici ayrıntılara değinmiş.

iPad 2’nin dikkat çekici bir diğer ayrıntısı da ön kamerası olacak. iPad 1’in en çok eleştirilen ayrıntılarından birine Apple kulak vermiş.

iPad 2, ilk iPad’den %33 daha ince olarak tasarlanmış. iPad 1 13.4mminceliğindeyken iPad 2 sadece 8.8mm.

iPad 2 o kadar inceki bu haliyle incelik konusunda iPhone 4’ü bile geride bırakıyor.

3 Mart 2011

Apple iPad 2 Teknik Özellikleri,Apple iPad 2 Hakkında Bilgi,Apple iPad 2 Nasıl Bir Telefon Cihaz,İpad 2 Resimleri Fotoğrafları,Apple iPad 1 ile iPad 2 Arasındaki Farklar,Apple iPad 2 Ağırlık ve Kalınlık Özellikleri

Tagged with: , , , , ,

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.