Ardıç Yağının Faydaları

Perşembe, 19 Ocak 2012, 11:48 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Ardıç Yağının Yararları
Ardıç yağının kullanımı
Ardıç yağının yararları nelerdir
Ardıç yağı neye iyi gelir

İdrar söktürücü, iştah açıcıdır. Mide ağrısına iyi gelmesi, boğaz iltihabının giderilmesi, saç dökülmesinde ve kandaki şeker miktarının düşürülmesinde yardımcı olamsı nedeniyle alternatif tıpta çsıkça kullanılan bir materyaldir ardıç yağı. Deri hastalıklarının tedavisinde, selülerin giderilmesinde, ayrıca romatizma ve kramplarda da kullanılır. Pek çok yararı olan yağın fazla mikatrda kullanılması ise yarar yerine zarar verecektir. Gereğinden fazla kullanılması özellikle de böbreklerde tahrişe neden olabilmektedir.

KULLANIM ŞEKLİ :

Ardıç yağı dahili ve harici olmak üzere iki şelide kullanılır.

Dahilen : 2-3 damla bir fincan suya damlatılarak kullanılır.

Haricen; uygulanacak yer kolanya ile temizlenir, ve bol miktarda yedirilerek tatbik edilir. Ayakta oluşan mantar hastalıklarında da sürülerek kaşıntı önlenir. masaj yapılarak cilt altında toplanan yağ ve toksit maddelerin terleme yolu ile dışa atılmasını sağlayıp, tedavisine yardımcı olmaktadır.
————————————————————————————————————————————————————-

Ardıç Yağının Faydaları Ardıç Yağının Yararları Ardıç yağının kullanımı Ardıç yağının yararları nelerdir Ardıç yağı neye iyi gelir İdrar söktürücü, iştah açıcıdır. Mide

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.