Aşı ve Sağlık İle İlgili Kompozisyon

Çarşamba, 4 Mayıs 2016, 19:35 | Genel | 3 Comments
by ozden

Aşının Sağlık açısından Önemi, Aşı ve Sağlık İle İlgili Kompozisyon

Aşı, insan vücudunun hastalıklara karşı bağışılık kazanması için vücudumuza verilen mikroplardan oluşmaktadır. İnsan vücudu aşı ile bedenimize verilen mikroplara alışır ve böylece vücudumuz daha sonra bu mikropları tanıyarak onlara tepki göstermez ve böylece hastalıklardan da korunmuş olur.

Aşı insan sağlığı açısından çok önemlidir. Özellikle bebeklik ve çocukluk döneminde zorunlu olarak yapılan aşılar çocukları hastalıklara karşı hazırlar ve çocuğun bu mikroplarla karşılaşması durumunda onları hastalıklara karşı korur. Her çocuğun belirli dönemlerde hastalıklara karşı aşılanması gerekmektedir. Bu noktada anne babalara düşen görev bu kritik dönemleri atlamadan çocuğun aşılarını belirlen dönemlerde yaptırmaktır. Unutmamak gerekir ki aşı hastalıklarla mücadelede ok önemli bir unsurdur.

Aşıları yapılmayan çocuklar hastalıklara karşı savunmasız olur ve bu da çok büyük bir tehlike içermektedir. Aşının insan sağlığı açısından önemi çok büyüktür. Sadece bebeklerde ve çocuklarda değil yetişkin insanlarda da aşılama yapılabilir. Bu aşıların en çok bilineni grip aşısıdır. Bu konuda bilinçli olarak aşının salık açısından önemi unutulmamalıdır.

Aşının Faydaları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Aşı ve Sağlık İle İlgili Kompozisyon"

  1. gülperi dogan dedi ki:

    tesekkürler

  2. gülperi gan dedi ki:

    e postam bu

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.