Atalarımız Niçin Her Şeyin Başı Sağlıktır Demişler

Salı, 7 Mart 2017, 21:40 | Genel | 1 Yorum
by ozden

Her Şeyin Başı Sağlıktır Ne Demektir, Atalarımız Niçin Her Şeyin Başı Sağlıktır Demişler

Sağlıklı insan yapmak istediği her şey için vakit ve enerji bulur. Ancak sağlıksız insan hayatının çoğunu ve tüm enerjisini sağlığını geri kazanmak için harcar. Bu nedenle hayatta her şeyin başı öncelikle sağlıktır.

Sağlıklı bir insanın yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Bu kişiler istedikleri zaman deyim yerindeyse dünyanın altını üstüne getirebilirler. Çünkü bu kişilerin hem sürekli uğraşalar gereken bir hastalıkları yoktur hem de bu kişiler her zaman bir amaç edinerek hayata bağlanırlar. Sağlıksız kişiler hastalıkları sebebiyle hep acı çekerler ve bu acıyı dindirmek için tedavi yöntemlerini ararlar. Bu da hem zaman hem para kaybı demektir. Bu şekilde yaşayan bir insan başka hiçbir şey yapmak istemez.

Sağlıksız kimseler yaşama sevinçlerini de kaybeder. Kişi sağlık probemleri ile uğraşmaktan yaşamdan zevk almamaya başlar. Böylece hiçbir şey yapamayacak hale gelir. Bu nedenle her şeyin başının sağlık olduğunu unutmamak gerekmektedir.

Her Şeyin Başı Sağlıktır Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Atalarımız Niçin Her Şeyin Başı Sağlıktır Demişler"

  1. Sinem dedi ki:

    Bana uygun.Hep böyle kısa kompozisyon yazar mısınız?Çünkü hoca hep hoca kompozisyon istiyor.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.