Ataol Behramoğlu Kimdir Hayatı

Çarşamba, 1 Şubat 2012, 8:38 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Ataol Behramoğlu 13 Nisan 1942 tarihinde Çatalca’da Dünyaya gözlerini açtı.Ataol Behramoğlu İlk ve lise öğrenimini Kars ve Çankırı’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi.
Ataol Behramoğlu Dört yıl (1970-74) İngiltere, Fransa ve Sovyetler Birliği’nde yaşadı ve öğrenimini sürdürdü. İsmet Özel’le Halkın Dostları, Nihat Behram’la Militan dergilerini çıkarıp yönetti.

Ataol Behramoğlu Şehir tiyatrolarında dramaturgluk (1974-1980), kısa bir süre Adam yayınevinde danışmanlık yaptı. 1982 yılında Barış Derneği Davası nedeniyle on ay tutuklu kaldı. 1986 Aralık ayında Paris’te A. Behramoğlu yönetiminde Anka adını taşıyan Fransızca ve bir Türk Yazın ve Sanat Dergisi yayınlamaya başladı.

Ataol Behramoğlu Kimdir Ataol Behramoğlu hayatı, Ataol Behramoğlu Kimdir, Ataol Behramoğlu hakkında bilgi Ataol Behramoğlu biyografisi Ataol Behramoğlu 13 Nisan 1942 yılında Çatalca’da

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.